Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Elektroniczny rejestr połowu  (Przeczytany 13718 razy)

md13

• Newbie
  • *
Elektroniczny rejestr połowu
« dnia: Lipiec 25, 2019, 16:09:20 »
Witam. Łowiłem ostatnio na wodach sądeckiego pzw. Po wygaśnięciu dziennego pozwolenia dostałem maila z linkiem do wypełnienia elektronicznego rejestru połowu. Pytanie czy nie da się wprowadzić czegoś takiego w całej Polsce, jakiegoś jednolitego systemu? Czy to w formie aplikacji, czy przez stronę. Czy serio musimy w dzisiejszych czasach wypełniać te śmieszne kwitki? Koszt tego byłby znikomy w porównaniu do ewentualnych korzyści. Dla wędkarzy można byłoby dodać funkcje do zarządzania czasem, informacje o pozostałych limitach itp, a pzw dostawałoby na bieżąco bardzo dużo materiału i statystyk do analizy. I to wszystko z automatu. Bo obecnie rozumiem, że ktoś siedzi i spisuje te rejestry, co przy ilości wędkarzy musi zajmować kupę czasu

kiler17

• Jr. Member
  • **
Odp: Elektroniczny rejestr połowu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2019, 23:23:14 »
Wg mojej oceny pomysł OK pod warunkiem że wędkarze są uczciwi, rzetelni.
To co widzę na łowiskach to ponad 90% nie wypełnia rejestru na bieżąco, ukrywają złowione ryby niemiarowe itd, itp.
Kontrole SSR patrzą na to przez palce nie chcąc być zwyzywanymi a nie rzadko zagrożonymi np. pobiciem lub tp. Nie wiele mogą bo nie mają uprawnień a czekać na policję godzinami się nie da bo przecież zatrzymać podejrzanego o "przestępstwo" nie mogą.
W dzisiejszej Polsce dyscyplina społeczna jest pod psem i wg zasady "przepisy są po to aby je łamać" ale to przykłady idą z góry "ryba psuje się od głowy".

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2019, 13:51:22 »
Rejestry w większości idą do kosza!

Rejestry służą tylko do bieżącej kontroli łowiących wędkarzy. Do niczego innego nie są przydatne.

Postanowiłem to sprawdzić i wpisywałem ogromne ilości złowionych rekinów, wielorybów i innych dziwnych ryb (przez parę lat).

Nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi ?

Ot taka polska beznadziejność ....

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2019, 14:32:31 »
Bzdury opowiadasz. Wejdź na stronę Mazowieckiego i poczytaj opracowania na podstawie rejestrów. A nikt ci nie zwraca uwagi bo prawdopodobnie nie chcą zniżać się do twojego poziomu.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2019, 15:21:13 »
No cóż, okręgów jest wiele, a wiarygodność tak zebranych danych żadna.

Znam takich co wpisują bzdury na zasadzie "jak dużo wyłowimy to dużo zarybią"...
Znam takich co wpisują bzdury aby "zaimponować " innym wędkarzom.

Można być "idealistą", ale głupota ludzka nie zna granic.

A ludzi "mojego poziomu" pewnie jest wiele....

kiler17

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2019, 14:14:20 »
W moim rejestrze od ~10 lat piszę tylko NoKill i C&R aby wiedzieli że łowię tylko nie zabieram, od razu wypuszczam do wody.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.