Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu  (Przeczytany 211185 razy)

spolecznoscpzw

• Jr. Member
  • **
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2019, 12:17:50 »
Witam ponownie
Ciekawy jestem co powie Pełnomocnik ze swoją świtą jak wędkarze się dowiedzą że wędkowanie w innych okręgach na podstawie porozumienia jest możliwe ale dopiero gdy sami udadzą się do biura danego okręgu żeby odebrać zezwolenie. A to za sprawą miedzy innymi zerwania porozumienia Wrocław Wałbrzych Legnica i brakiem dopracowania porozumienie z resztą okręgów ze strefy I.
Ale zęby było śmieszniej Dyrektor Biura ZO we Wrocławiu otrzymał polecenie służbowe od Pełnomocnika "że ma się w Biurze nie pokazywać jak nie przywiezie 50 zezwoleń na okręg Jeleniogórski" a to wszystko dla naszego Pełnomocnika i jego świty która zarządza teraz okręgiem. Chłopcy będą jechać na Pstrągi.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2019, 18:45:41 »
Wszystkim Wędkarzom tych zadowolonych i nie a będących zrzeszonych w PZW w nadchodzącym 2020 roku spełnienia wędkarskich marzeń i wytrwałości składa Henryk Pokrzywa.

pzwochpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2020, 21:05:20 »
Ciekawa rzecz się dzieje. Wniosek o odwołanie prezesa ZG i samego Zarządu Głównego został złożony  przed Świętami BN. Na stronie Zarządu Głównego CISZA, żadnej informacji o nadprogramowym zwołaniu zebrania Członków Zarządu  Głównego, natomiast po internecie  fruwają listy  delagatów, którzy się pod nim podpisali oraz treść samego wniosku.  Czy tak powinien działać Zarząd Główny PZW?  Toż to jakieś działanie godne nastolatków!   Typowy hejt internetowy!  Kto udostępnił  nieupoważnionym osobom te dokumenty?  Czy nie powinny one najpierw pojawić się na stronie ZG, z jakimkolwiek komentarzem władz PZW?  Czy nie  tak powinna  działać poważna  instytucja, za jaką chyba powinna  być uważana PZW?  A może nie?  Może faktycznie mamy być postrzegani jako  typowi chłopcy w gumofilcach?   Czy ktokolwiek prowadzi postępowanie wyjaśniające, kto i dlaczego udostępnił te materiały w internecie, przed publikacją lub wyjaśnieniem tego zdarzenia na stronie ZG. Jeden z SZEREGOWYCH  członków PZW z Warszawy w swojej wypowiedzi informuje, że posiada  wewnętrzne, nie publikowane  materiały pokontrolne z innych okręgów.   Co by się działo, gdyby coś takiego nastąpiło np. w Związku Łowieckim?  Czy PZW już całkiem schodzi na dno? Czym się ono staje?  Czy jest to działanie zza węgła. Całe działanie w sprawie zawieszeń Zarządów, postępowań dyscyplinarnych, można zobaczyć w zupełnie innym świetle, a może w krzywym zwierciadle?    Może Rzecznik PZW odpowie na te pytania, które sądzę zadaje sobie spora rzesza rozsądnych członków PZW?   
   Przytoczone materiały dostępne są" https://www.facebook.com/unknown.com/photos/pcb.2473420659595352/2473420462928705/?type=3&theater

pzwochpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2020, 13:31:59 »
Gdyby Zarząd Główny chociaż w minimalnym stopniu szanował swoich członków, to poprzez rzecznika odpowiedziałby na powyższe pytania. Niestety, jesteśmy tylko od płacenia składek, natomiast rzetelne informacje nam się nie należą. Sytuacja taka sama jak w przypadku Wrocławia. Słychać plotki, pomówienia, natomiast zero jawnych, prawdziwych, popartych faktami informacji. Mnie osobiście przypomina to słusznie upadły poprzedni ustrój, który jak widać ciągle żywy jest w PZW.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2020, 21:35:40 »
 8)

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2020, 14:49:35 »
Ponieważ wpłynęły pisma od delegatów do ZG w sprawie pojawienia się w internecie wniosku o Zjazd Nadzwyczajny z nazwiskami, ZG łaskawie odpowiedziało delegatom, że wysłali wniosek do Urzędu Ochrony Danych Osobowych o naruszenie ochrony danych osobowych. Ale nic w pismie nie ma o tym, przeciwko komu w ZG zostanie skierowana sprawa do sądu o udostępnienie tych danych.

pzwochpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 26, 2020, 23:49:05 »
W Olsztynie się gotuje. Okręg potracił obwody jezior, nie miał opracowanych aktualnych operatów rybackich.  Natomiast Pani sekretarz  Zarządu Głównego broni prezesa z Olsztyna. Ani słowa, że zarząd olsztyński złamał prawo i zostanie zawieszony.  Od czego to zależy, czy od układów koleżeńskich działaczy w Zarządzie Głównym? Ciekawe, że Pani Sekretarz nigdy się nie wypowiedziała w tym tonie, nawołując do przyzwoitości,  kiedy na Forum Wędkarzy Dolnośląskich obrażano wrocławskiego prezesa> Trudno uwierzyć , że nie wiedziała o tych wpisach!  Co ciekawe po osiągnięciu celu administratorzy FWD  umilkli.        Cytując Panią Sekretarz Zarządu Głównego PZW  "Zmiany nie zachodzą na zasadzie wywalenia i wprowadzenia nowych ponieważ to się nie udaje z założenia, żeby zmiany zachodziły na lepsze musi się spotkać mądrość z brawurą , czyli doświadczenie z młodością. Nie można obrzucać Prezesa zarzutami, jeżeli ktoś uważa, że złamał prawo związkowe od tego jest rzecznik i sąd,"  "Łatwo się ocenia i feruje wyroki, jak mówił mój dziadek " obrzucenie kogos gó..nem jest łatwe z tym że ono obeschnie i odpadnie a smród zostanie" To tyle jeżeli chodzi o teorię i jak ładnie to teraz brzmi.
A we Wrocławiu Pełnomocnik Zarządu Głównego nie otrzymał za swoją kadencję absolutorium od Delegatów na Zjeździe Delegatów, czyli najwyższej władzy w okręgu i z nadania Zarządu Głównego "rządzi"  okręgiem, to chyba według filozofii Zarządu Głównego jest w porządku? Czy ze strony moralnej na pewno? Czy tak wyrażono szacunek ze strony ZG wobec wrocławskich delegatów? To możliwe tylko w PZW! Ale cóż to znaczy! Karawana jedzie dalej!!!!
Ciekawe, prawda?        Link do strony  Oddział SWP Nasze Wody Warmia, Mazury, Podlasie

www.facebook.com/groups/1979390092374775/?multi_permalinks=2435807566733023%2C2435618726751907%2C2435492070097906%2C2435468960100217%2C2433216043658842&notif_id=1579641656771630&notif_t=group_activity.
Proponuję się zapoznać, ciekawa dyskusja, wiele mówiąca o rzeczywistości w PZW.
Aż sobie zrobiłem zrzut z ekranu, tak mnie wzruszyła wypowiedź Pani Sekretarz.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2020, 18:13:32 »
Witam po długiej przerwie dlatego że wróble które fruwają po Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu różne dziwne wieści plotą ale otem póżniej najpierw z pytaniem do GKR w marcu tego roku będzie rok po kontroli w okręgu Wrocławskim za kadencję 2013-2017  a raportu końcowego z tej kontroli jak nie było tak nie ma.Większość pamięta że kadencja 2013-2017 zakończyła się pełnomocnikiem ZG oraz zadłużeniem okręgu na około 700tys.zł./nie korzystam z dokumentów a z pamięci więc mogę się nieco mylić/ a zjazd delegatów nie udzielił VOTUM ZAUFANIA ustępującemu Zarządowi/to między innymi dzisiejszy pełnomocnik ZG i przyjaciele/. Zasadnicze pytanie się nasuwa z jakiej przyczyny Zarząd Główny a raczej Prezydium ZG nie skierowała do prokuratury wniosku o wyjaśnienie niegospodarności przez ówczesne władze ZO we Wrocławiu a teraz za pieniądze Członków Okręgu we Wrocławiu tymi samymi działaczami niby uzdrawia Okręg zawieszając statutowe władze.
    Wrocławianie czyżby już Was tak wykastrowali że żaden nie odważy się złożyć wniosku do prokuratury w sprawie niegospodarności w kadencji 2013-2017 jeśli ZG nie złożyło do tej pory, przecież to chodzi o wasze pieniądze waszych członków.

Co wróble wieszczą i wiewiórki szepczą w następnym wpisie.

Z wędkarskim pozdrowieniem H.Pokrzywa

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2020, 22:10:31 »
Witam;tak jak napisałem w poprzednim wpisie teraz co nieco od wróbelków co latają w pobliżu Kazimierza Wielkiego ano prawdopodobnie pełnomocnik skarży do władz centralnych na niegospodarność w tej kadencji na tych co zawieszono i nie tylko bo prawdopodobnie i na poprzedniego pełnomocnika ale na siebie i na swoich z poprzedniej kadencji już nie ale taki prawy pełnomocnik powinien wspomnieć o swoich zasługach w poprzedniej kadencji przecież był v-ce prezesem d/s zagospodarowania i ochrony wód ale zjazd delegatów okręgu tych wielkich zasług nie docenił i votm zaufania nie udzielił. Na różnych  spotkaniach spotkaniach pełnomocnik podkreśla że jest pracownikiem ZG i to jest prawda ale informacja że rachunek za wszystko zapłacą wędkarze z Okręgu Wrocławskiego / za poprzedniego  pełnomocnika ZG wystawiło rachunek Wrocławiowi na ok.40 tys.zł. cytuje z pamięci/tak że prę ton karpia zostanie poświęcone na ratowanie okręgu od władz statutowych.
  Wiewiórki ze Szczodrego opowiadają jak działało łowisko specjalne w poprzedniej kadencji które przynosiło straty tak gospodarzyło ze pstrągi i karpie po okolicy biegały a dużo nawet do Wrocławia potrafiło dobiegnąć w takiej kondycji było.W jakie kondycji jest obecnie łowisko zapytajcie tych co zwiesili bo chwalili się że obecnie jest dochodowe.
 Na temat temat tego co ZG zrobiło w stosunku do ZO we Wrocławiu można napisać jeszcze wiele ale chciałem pokazać jak rak niszczy PZW bo taką metodologią można zawiesić każdy okręg i zniechęcić najlepszych działaczy.
 Ja już kończę wątek Wrocławski myślę i jestem optymistą że w niedługim czasie ten niesmaczny węzeł gordyjski zostanie rozwiązany a innym ku przestrodze.
  Pozdrawiam wędkarzy za wyjątkiem tych co nie lubię H.Pokrzywa   

pzwochpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2020, 19:48:50 »
Skoro pan pełnomocnik przedstawia się jako pracownik ZG ( chyba tak jest, skoro przekazuje taką informację), to jakim cudem jest jednocześnie delegatem ze swojego koła w okręgu wrocławskim? Przecież pracownik PZW nie może pełnić jednocześnie tych dwóch funkcji, czyli działacza funkcyjnego( delegata) i pracownika, tak mówi Statut PZW. Z kolei jeżeli pełni swoją funkcję jako działacz delegowany przez ZG, to jakim sposobem, jeżeli jeszcze trwa  kadencja w stosunku do której nie otrzymał absolutorium  na Zjeździe Okręgowym w swoim okręgu, czyli tym gdzie w obecnej chwili jest pełnomocnikiem? Czy w kole p. pełnomocnika nie powinny odbyć się jak najszybciej ( bo już z 4 miesięcznym opóźnieniem) wybory nowego delegata, w tym przypadku chyba musi być wybrany nowy, a nie zastępca. Nigdzie nie ma informacji, że złożył rezygnację z tej funkcji. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie? Może jakiś odważny Członek ZG, który powinien mieć Statut w małym paluszku? Swoją drogą, ciekawe jak na taki lapus odpowiedziałby niezależny prawnik, zajmujący się stowarzyszeniami. Czy ZG pozwala na łamanie zapisów swojego Statutu? Proszę o odpowiedź. Przecież mieliście wyjść do ludzi, udostępniać  informacje. Sądzę, że wiele osób jej oczekuje i to nie tylko z okręgu wrocławskiego.

spolecznoscpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2020, 19:50:15 »
Witam,
Wypowiadam się pewnie ostatni raz bo niebawem pewnie forum zostanie wyłączone albo zostanę zablokowany. Mnie już jest wszystko jedno, bo niestety działania ZG PZW do niczego dobrego nie dążą.
Dziś zdecydowałem się podzielić z wami dwoma informacjami:

1. Zawieszony ZO PZW we Wrocławiu na 6 miesięcy (26.10.2019 do 26.04.2020) niebawem powinien znów objąć stery w okręgu który im powierzył Okręgowy Zjazd Delegatów. Nic bardziej mylnego, bo osoby które dziś kierują ZO we Wrocławiu, będą nim kierować dalej na mocy uchwały Prezydium ZG. Projekt tej uchwały widziałem w dniu dzisiejszym. Treść uchwały mówi że dalsze zawieszenie władz okręgu będzie trwało do zakończenia dyscyplinarnego. Przypominając wniosek ten został złożony przez panów którzy teraz kierują ZO we Wrocławiu a 3 lata temu nie otrzymali absolutorium na OZD, między innymi Pełnomocnik Dariusz Gancarek i niezastąpiony Roman Olma (Zespół finansowo-inwestycyjny, Zespół ds. sportu, Kapitanat Sportowy)
Link do źródła: http://www.wroclaw.pzw.org.pl/cms/183/zarzad_okregu

2. W załączniku przesyłam Pismo od organu nadzorczego (PREZYDENT MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY)  do ZG PZW w związku z łamaniem prawa związkowego.
min: uchwały niezgodne ze statutem PZW, brak zwołania Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów
Komentarz do tego jest zbędny.

Z Wędkarskim Pozdrowieniem

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2020, 21:22:08 »
Nowe wieści z warszawki wróble które na Twardej fruwają takie wieści niosą które wiewiórki po świecie roznoszą że uchwałą ZG w sprawie powołania pełnomocnika ZG PZW w Okręgu PZW we Wrocławiu takie duperele jak paragrafy ze statutu nie przytoczę bo po ostatnich uchwałach ZG dotyczących zwołania nadzwyczajnego zjazdu  statut PZW nie wszystkich obowiązuje/za wyjątkiem tych działaczy poniżej szczebla centralnego/w paragrafie 1 pkt.1 W związku z wszczętym przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW postępowaniem dyscyplinarnym wobec Prezesa i członków ZO PZW we Wrocławiu zawiesza Prezesa ZO we Wrocławiu oraz Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu  na czas trwania postępowania.
  Pkt.2 Na czas trwania postępowania dyscyplinarnego wszczętego przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW wobec  Prezesa i Członków Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu powołuje w trybie Par.20 ust.9-pełnomocnika ZG PZW w osobie pana Dariusza Garncarka udzielając mu pełnomocnictwa do pełnienia funkcji Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu w zakresie itd. tak będzie brzmiała  najbliższa uchwała ZG z dn. 20 04 2020.
  Zastanawiałem się jakiego fortelu użyją i znalezli  pełnomocnik ZG we Wrocławiu napisał skargi na wszystkich tj.Prezesa i ZO we Wrocławiu na byłego Pełnomocnika ZG w poprzedniej kadencji na mnie oczywiście też że na forum obraziłem Prezesa ZG cały Zarząd Główny pełnomocnika we Wrocławiu nawet Okręg we Wrocławiu.
 Na ostatnim spotkaniu strefy południowo-zachodniej w Tarnowskich Górach w rozmowie z jednym z prezesów na temat Okręgu we Wrocławiu usłyszałem taki tekst że nie udzielenie Votum Zaufania dla ustępującego Zarządu było błędem delegatów bo nie głosowali tak jak władza chciała.Pokazanie środkowego palca przez delegatów skutkuje dzisiaj zemstą władz szczebla centralnego na statutowych władzach ZO we Wrocławiu.W głosowaniu członków ZO nad przyjęciem tej uchwały  a jestem pewien że tak się stanie zostanie pokazane jak można poprzez działanie odpowiednich działaczy na szczeblu centralnym pozbyć się działaczy w każdym Okręgu.
  Wrocławianie jeśli myślicie że  pełnomocnik z ramienia ZG zarządza waszym Okręgiem za friko to jesteście w wielkim błędzie myślę że kasa jest spora i jest o co walczyć /poprzedni pełnomocnik kosztował was około 40 tys. zł.na taką kwotę został wystawiony rachunek przez ZG/ pomimo że delegaci na zjazd Okręgu we Wrocławiu nakreślili kierunki działania Okręgu w swoich uchwałach to dzisiaj ZG w głosowaniu nad tą uchwałą /o powołaniu pełnomocnika/ prawdopodobnie pokaże wam środkowy palec.
  Z wędkarskim pozdrowieniem H.Pokrzywa

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 21, 2020, 14:12:00 »
 W moim poprzednim wpisie są pewne nieścisłości wynikające z ustnego przekazu po pierwsze data którą podałem to nie jest data uchwały a rozpoczęcie głosowania elektronicznego a treść prawdopodobnie będzie jak uchwały ZG z dn.25.10.2019 nr.187i188 mój pośpiech był podyktowany tym że część członków ZG nie poprze uchwały która w sposób ewidentny narusza dobro wybranych władz ZO we Wrocławiu przepraszam zainteresowanych za nieścisłości.

spolecznoscpzw

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:02:37 »
A jednak uda mi się napisać kolejny post :)
Przedstawie dziś 2 bardzo podobne sytuacje które krótko skomentuję.

1. Sytuacja: Rok 2018 Prezydium ZO we Wrocławiu zostaje zawieszone przez Prezydium ZG za głosowanie za uchwałą "sprzeczną ze Statutem PZW" (oczywiście tylko w oczach ZG PZW) po czym osoby te zostają ukarane przez Sąd Koleżeński ZG PZW.

2. Ostatnio ZG PZW podejmuje dwie uchwały niezgodne ze Statutem PZW i z prawem o Stowarzyszeniach, i ......., no właśnie co dalej.

Ciekawy jestem co się stanie z osobami które były za ich przyjęciem? Myślę że po kolejnym piśmie do organu nadzorczego, szybko co niektórym zmięknie rura. Bo kolejnym krokiem będzie wprowadzenie  do ZG PZW  zarządu komisarycznego.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:57:40 »
Spełniam prośbę.

Wrocław 20.04.2020

Rzecznik Dyscyplinarny ZG PZW
                  kol.Henryk Mach

Działając na podstawie par. 13 Statutu PZW wnoszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec pełnomocnika ZO we Wrocławiu kol.Dariusza Garncarka.
       Wymieniony sprawując funkcję jednoosobowego Zarządu Okręgu naruszył Statut PZW par.14 pkt.1i2 poprzez nierespektowanie Uchwał ZG  w zakresie rejestracji przychodów w oparciu o kasę fiskalną, za sprzedawane przez koła pozwolenia na wędkowanie w zbiornikach którymi się opiekują np. koła Hydral Rokita, Czarna łacha, Smolec. Ponadto naruszył Par.47 pkt.19i20 Statutu PZW nie sprawując ciążącego na nim właściwego nadzoru nad kołami, co może skutkować nałożenie  kar finansowych przez organa skarbowe na ZO Wrocław.
        Andrzej Gągała
        koło nr. 79 Okręg PZW Wrocław
Spełniłem prośbę ja znam odpowiedz będzie taka sama jak skarga na Przew.GKR  w 2018r. za nieprzestrzegania uchwały nr.125 z 2016r.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.