Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu  (Przeczytany 11670 razy)

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 205
ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« dnia: Październik 25, 2019, 23:32:11 »
Wiewiórki które dzisiaj z Warszawy leciały do Jeleniej Góry takie wieści niosły.Niedawno wybrany Prezes ZO we Wrocławiu oraz Zarząd Okręgu został zawieszony na wniosek Przewodniczącego GKR który był na inspekcji wraz główną księgową ZG oraz  jeszcze jedna osoba funkcji nie pamiętam,otóż ta komisja znalazła jakieś nieścisłości dotyczących środków trwałych które są w posiadaniu ZO,czytając protokół z inspekcji brak jest jakichkolwiek sugestii lub zaleceń w stosunku do ZO we Wrocławiu a jest raczej niedopatrzenie działu księgowości ZO.Okręg we Wrocławiu w mojej ocenie /nie jestem członkiem ZO we Wrocławiu/trafił w poprzedniej kadencji na reformatorów którzy doprowadzili okręg do problemów finansowych/na koniec kadencji na minusie ok.700tys./po roku nowej kadencji nowy Zarząd ZO wyprowadził okręg z tarapatów finansowych,ten okres jet dobrze opisany na forum "Wilk zawinił kozę powiesili"finał niektórzy członkowie Prezydium ZO zostali ukarani naganą.Nadzwyczajny Zjazd nowy Prezes i po pół roku tenże Przew GKR składa wniosek do ZG i wynikiem jest zawieszenie władz Okręgu we Wrocławiu, teraz przyjedzie komisarz z nadania ZG okręg poniesie koszty tak na oko od 50 do 70 tys. zł. to tylko 7 ton karpia w waszych wodach nie będzie.I jeszcze jedno GKR pod wodzą swojego przewodniczącego w ub.roku prowadził kontrolę za poprzednią kadencję /od września ub.roku do marca tego roku/do tej pory brak protokołu z tej kontroli szacuję że koszt poniesiony to ok.200 do 400 tys. zł.Działacze Wrocławscy uważajcie bo za waszą pracę społecznika dostaniecie porządnego kopniaka a nie pochwałę od obecnych władz.Uważajcie macie w swoim gronie więcej sygnalistów /nie napiszę kapusiów/ a oni mają posłuch na szczeblach władzy.
Pozdrawiam wszystkich Członków i działaczy w Okręgu Wrocławskim Henryk Pokrzywa 

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 205
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2019, 14:24:07 »
????

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 205
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2019, 20:51:56 »
Mam dzisiaj wieści bo widzę że ZG nie chwali się jakie zmiany od dzisiaj obowiązują w waszym okręgu.Z nadania ZG rządzi były v-ce prezes d/s ochrony i zagospodarowania w poprzedniej kadencji który nie otrzymał absolutorium na ostatnim Zjeżdzie ZO.Według mnie będąc w poprzedniej kadencji  w kierownictwie ZO współrządził okręgiem doprowadzając do finansowej dziury to czy dziś kiedy okręg jest w dobrej kondycji finansowej nie będzie powtórki z rozrywki? a zatem czy to jest logiczne? czyżby ci co kręcili lody chcą powrotu do władzy tylko dlaczego?jaki interes ma w tym ZG.

kaprys27

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 7
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2019, 01:35:55 »
skoro zawieszony parę dni temu ZO  z finansowego  dołka zrobił górkę to nie ma czego sie dziwić ze GÓRA chce usiąść na jej czubku ...  Pół roku zawieszenia wystarczy pełnomocnikowi by na rozkaz góry posprzedawać to co jest do sprzedania i co przynosi zyski ...później odwieszą ZO bo powiedzą ze się pomylili ...

pzwochpzw

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2019, 21:01:59 »
Ustosunkuję się do wpisu z ubiegłego roku, nawiązując do obecnych wydarzeń
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację, PROGRAM WYBORCZY

" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z  NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM:

1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.

2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.

3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.

4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.

5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.

6. Szanować wszystkich działaczy. "

A teraz po kolei. Zarząd Główny najpierw udziela kary nagany kilku osobom z Prezydium (2018r.), odbywają się nowe wybory i tworzy się Zarząd. Obecnie ZG zawiesza  Zarząd we Wrocławiu. Mianuje swojego pełnomocnika, który ma usprawniać i sprawować nadzór na wrocławskim Okręgiem. I tutaj ciekawostka, mianowanym pełnomocnikiem zostaje osoba, która była v-prezesem Zarządu wrocławskiego w kadencji 2013-2017. Niby nic, ale ten  Zarząd na Okręgowym Zjeździe Delegatów NIE  OTRZYMAŁ  ABSOLUTORIUM, czyli mianowany obecnie pełnomocnik ZG również go nie uzyskał. Czyli NIE POWINIEN sprawować żadnej władzy w PZW w ciągu najbliższych 4 lat. Jaką informację zwrotną otrzymują wrocławscy Delegaci (czyli wrocławscy wędkarze, bo przecież to właśnie Oni wybrali swoich przedstawicieli),   od ZG- mamy w nosie statut, procedury demokratyczne, wasze zdanie i wasze glosowania.  A jak to się ma do szanowania wszystkich działaczy, zasady bezstronności. Trudno powiedzieć, że Członkowie i Prezes ZG nie wiedzieli, że pełnomocnik, którego mianują nie uzyskał absolutorium od wrocławskich Delegatów. Zdaniem człowieka z ulicy jest to świadoma prowokacja i pokazanie środkowego palca Wrocławiowi. Po przeczytaniu wpisów od 2018 roku na temat Wrocławia, mnie osobiście nasuwa się tylko jeden wniosek, jest to działanie celowe, niszczące Wrocław, a jaki jest jego cel wie pewnie niewielka grupa z Wrocławia i Warszawy. Informacja na stronie Zarządu Głównego właściwie nic nie mówi.
 Panie Prezesie Zarządu Głównego, brawo za prezentację wyborczą, która była tylko prezentacją dla uzyskania głosów. Niestety z bardzo gorzkim uśmiechem.

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 205
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2019, 23:59:28 »
W-wa 15.10.2019
ZG PZW W Warszawie
Szanowne Koleżanki,Szanowni Koledzy

Stanowisko Prez.GKR w sprawie oceny działalności Okręgu PZW we Wrocławiu.Prez GKR po zapoznaniu się z protokołem z przeprowadzonej inspekcji w Okręgu PZW we Wrocławiu stwierdza co następuje;

-zasadnym jest wprowadzenie w trybie pilnym program naprawczego Okręgu PZW we Wrocławiu w dziedzinie działalności Statutowej,finansowej i gospodarczej, którego głównym filarem,był by powołany przez ZG Pełnomocnik.Zdaniem Prez.GKR był by on gwarantem wdrożenia w życie ww.programu.

-należy również rozważyć możliwość współpracy Pełnomocnika ZG PZW z obecnym Prezesem Okręgu PZW we Wrocławiu kol.A.Ś.

Prezydium GKR uważa za chybione stwierdzenie,że brek wniosków i zaleceń pokontrolnych uniemożliwi prawidłowe funkcjonowanie Okręgu.Członkowie władz PZW korzystając ze swojego biernego prawa wyborczego,winni bezwzględnie przestrzegać przepisów obowiązujących w PZW.

Reasumując Prez.GKR w pełni podziela wniosek Wiceprezesa ZG PZW ds.ochrony i zagospodarowania wód kol.W.H. zgłoszony na posiedzeniu ZG w dn.20.09 br. o zawieszeniu członków Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu.

Z wyrazami szacunku
pieczątka Przewodniczącego GKR

-protokół z przeprowadzonej inspekcji jest z 3.10.2019 a w nim brak jakichkolwiek zaleceń tylko uwagi, o sposobie realizacji Prezes ZO informuje o terminie realizacji tj.14.10.2019.
-brak do tej pory protokołu z kontroli GKR który zakończył się w marcu tego roku.
- i zasadnicze pytanie na jakiej informacji z  20.09.2019 V-ce Prezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania stawia wniosek o zawieszenie Członków ZO we Wrocławiu jeśli super inspekcja z ZG pisze protokół z kontroli 3.10.2019.
-wiewiórki z Wrocławia mówiły że Pan O.zawiózł Pana G. do Warszawy i tam Go przedstawił i tym sposobem stare wróciło ale teraz za konkretną kasę. 

pzwochpzw

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #6 dnia: Wczoraj o 01:50:14 »
Przekonywanie   Zarządu Głównego jest jak gra w szachy z gołębiem!  Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej!

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.