Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opłata Karty Wędkarskiej  (Przeczytany 6664 razy)

gre33

• Newbie
  • *
Opłata Karty Wędkarskiej
« dnia: Marzec 25, 2020, 21:49:51 »
Witam. Odnalazłem swoją  kartę wędkarską . Nie opłacaną przez lata. Wydaną w 98 roku. Czy mogę ją opłacić nie zdając ponownie egzaminu i gdzie mogę ją opłacić ? Dodam że koło w której ją wyrabiałem już nie istnieje . Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam Grzegorz

tsas189

• Jr. Member
  • **
Odp: Opłata Karty Wędkarskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2020, 07:43:34 »
Po 31 stycznia 1997 roku uprawnionym do wydawania kart wędkarskich zgodnie ze zmianą ustawy
 o rybactwie śródlądowym został organ administracji publicznej /np. starosta/Termin ważności nie został określony, więc karta jest ważna jest dożywotnio.Udaj się do najbliższego /wybranego/koła PZW.
Egzaminu nie będziesz zdawał, opłacisz tylko dodatkowo tzw.  "wpisowe" w wysokości 25 zł

gre33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2020, 22:37:09 »
Dziękuje za obszerną odpowiedź . Pozdrawiam i nie daj się wirusowi.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2020, 18:41:21 »
grre, tylko odróżnić  należy kartę wędkarską /wydawaną przez starostwo/ od legitymacji członkowskiej/wydawanej przez koło/.  Tylko tyle. Też nie daj się wirusowi.

gre33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2020, 21:25:36 »
Na pieczątce na zdjęciu mam Urząd Wojewódzki w Bielsku-Białej . Wydana przez Wojewoda Bielski. To ważna jest czy nie ? Przepraszam że tak zawracam głowę ale ostatnią wpłatę robiłem w 2007 roku i jestem mocno w lesie za aktualnymi przepisami. Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam Grzegorz

tsas189

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2020, 06:37:00 »
Urząd Wojewódzki to też organ administracji publicznej-karta wędkarska jest ważna.
A tak poza nawiasem karty wędkarskiej się nie opłaca.I nie wyrabiałeś jej w kole jak widać po pieczątce.
W kole mogłeś otrzymać zaświadczenie o zdanym egzaminie oraz legitymację członkowską PZW.
Jeżeli nie masz legitymacji członkowskiej dodatkowo zapłacisz 5 żł. Musisz mieć wtedy 1 zdjęcie.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2020, 14:32:50 »
Jeszcze tylko dodam, że jeżeli nie chcesz łowić na wodach PZW tylko prywatnych, lub dzierżawionych przez osoby prywatne, wystarczy ci ta karta wędkarska którą posiadasz, oraz zezwolenie które wykupisz u właściciela wody.

gre33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2020, 21:46:51 »
Witam . Dzięki za odpowiedź .Posiadam też Legitymację członkowską ( pięć wolnych okienek na pieczątki ) , oraz legitymację członkowską . Łowić chciałbym tylko na rzece Skawa ( która płynie 4 km od miejsca zamieszkania ) , nie chcę należeć do żadnego koła ani do prywatnych łowisk . Pozdrawiam Grzegorz

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.