Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?  (Przeczytany 52707 razy)

franek261

• Newbie
  • *
Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2020, 13:24:07 »
Właśnie otrzymałem info pisemnie od Dyrektora oddział PZW Jelenia Góra, nie wprowadził żadnych obostrzeń w kwestii dostępu do wód, na których gospodaruje lub prowadzenia amatorskiego połowu ryb, za wyjątkiem ujętych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką.
Rozmawiałem z Komendantem Państwowej Straży Rybackiej w Jeleniej Górze na temat mandatów za przebywanie nad woda celem amatorskiego połowu ryb. Poinformowano mnie, że PSR nie jest uprawniona do wystawiania mandatów za przebywanie nad wodą, nie przekazują takich informacji Sanepidowi jak również Policji, nie podejmują żadnych działań związanych z okresem pandemi. Nie jest to w ich jurezdykcji, i nie dążą do tego aby takie informacje przekazywać.

nudzio

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2020, 22:52:49 »
Oficjalnie Wędkarstwo Zabronione. Wchodzenie do lasów również.
Aktualności | 2020-04-04 | Publikujący: Koło Kamieniec Ząbkowicki Wydrukuj

Departament Rybołówstwa informuje, że w związku z zagrożeniem spowodowanym nowym koronawirusem (SARS-CoV-2), który wywołuje ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego o wysokiej śmiertelności (COVID-19), działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 j.t. z późn. zm.), w trosce o obywateli, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan epidemii, z którym wiąże się szereg zakazów i obostrzeń dotyczących codziennej aktywności Polaków. Z uwagi na dynamiczną sytuację, w celu zaznajomienia się z aktualnie obowiązującymi ograniczeniami warto śledzić komunikaty publikowane na stronach rządowych, w szczególności Ministerstwa Zdrowia, a także aktualne prawodawstwo. Aktualnie obowiązują przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 566) wraz ze zmianami wprowadzonymi rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 577). Niniejsze rozporządzenie zasadniczo zaostrzyło wcześniej obowiązujące zakazy wprowadzone przez Ministra Zdrowia, jednocześnie utrzymując na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakaz przemieszczania się osób, z pewnymi wyjątkami określonymi w § 5. Do wyjątków tych - NIE - należy uprawianie amatorskiego połowu ryb. W związku z powyższym jednoznacznie należy stwierdzić, iż uprawianie wędkarstwa na mocy przytoczonych przepisów jest aktualnie - ZABRONIONE-. Zakaz ten dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób i wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest związane z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Odpowiedzialne i świadome osoby z pewnością podejdą do zakazu ze zrozumieniem. Zgodnie z informacjami znajdującymi się w dyspozycji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w przypadku łamania zakazu pozostania w domach, w tym wyjazdu na ryby i przebywanie nad wodą , służby mundurowe będą reagowały stanowczo, traktując takie wyprawy jako złamanie obowiązującego prawa.

nudzio

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2020, 23:07:01 »
jak widać Zarząd Główny nie kwapi się do przekazania wędkarzom czy mogą łowić czy nie więc przekazuje tekst jaki pojawił się na stronie jednego z  kół .
A czytając teksty kolegi   wb 1119 wnioskuje że jest to chyba  jeden z członków naszego kochanego Zarządu Głównego bo podaje dużo wiadomości i zazwyczaj konkretnych o których jak sadzę wiedzą tylko zaufani Pana Prezesa ZG.
Jak sami widzicie ZG ma nas w dużym poważaniu i nie przejmują się nami zwykłymi wędkarzami  i to jak widać  sami członkowi Zarządów Kół szukają przepisów aby przekazać nam czy wolno łowić czy nie i abyśmy nie mieli kłopotów jak wybierzemy się na ryby i za to Bardzo dziękuje Tym Działaczom  . Pozdrawiam

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2020, 22:12:03 »
Niestety muszę "nudzia" zasmucić, nie jestem członkiem ZG, tyko czytam różne fora i oprócz tego, że męczę się z powodu niemożności łowienia, to nie płaczę tylko interesuję się tym co w PZW i różnych okręgach słychać. Na temat pracy ZG mam takie same zdanie jak i większość .
A żeby dać "nudzie" do myślenia to powiem, że Okręg Toruński napisał do Premiera pismo, Mazowiecki do ZG i też wyśle do Ministra i Premiera.
A z drugiej strony jak się popatrzeć, że oficjalnie prawie 200 osób umarło, tysiące ludzi traci pracę, nie maja za co żyć, to czy my nie możemy poczekać jeszcze ileś dni?

ccinqq

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2020, 08:43:47 »
Niewiem ale mam nie odparte wrażenie że to jest tylko nagonka medialna o wiele więcej osób umiera na raka i jakoś nikt o tym nie mówi ,i ani nie robi statystyk

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2020, 19:54:42 »
Uważam, że to wszystko ma tylko na celu zastraszenie ludzi, po wyborach będzie stan wyjątkowy, żeby ludzie nie mogli demonstrować swojego niezadowolenia. Dopiero będzie luz jak juz opanują wszystko i nie da się nic odwrócić.

thomaz666

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2020, 19:39:23 »
Ogólnie rząd potraktował nas jakbyśmy byli totalnymi idiotami, którzy chcą się pozarażać. Ale dobre wieści.... Brać urlopy od 20-tego można łowić!!! (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). To pewnie dzięki skutecznym działaniom naszego zarządu.................

slawek_k

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2020, 16:27:23 »
To nie tyle zastraszanie a testowanie na ile mogą sobie pozwolić. A że społeczeństwo a przynajmniej prawie połowa, jest głupie to te cwaniaki wiedzą od dawna, wystarczy posłuchać jak się tłumaczą przed dziennikarzami TVN.
Spróbujcie pokrzyczeć w maseczce głośno NIE, nie da się, a mogli zaspawać drzwi....

Nie to żebym głupio się zachowywał, do sklepu spożywczego pierwszy pójdę w maseczce, do marketu budowlanego w chuście by nie drażnić innych ale na ryby to założę maseczkę na dupę.

A jeszcze apropos wchodzenia do lasu, widziałem we wtorek jak TIRy pełne drzewna wyjeżdżały z okolicznego lasu.

Zdrówka i miłego wypoczynku Panowie

thomaz666

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2020, 20:01:15 »
Zakrywanie ust i nosa na rybach. Nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby coś takiego nakazać. Myślę że nasza cierpliwość sie kończy. Czasami mam wrażenie że władza robi zakłady kto wpadnie na głupszy pomysł. A może w ten sposób odwracają naszą uwagę od tego co robią za naszymi plecami. Mają nam służyć a nie zniewalać.-troche mnie poniosło ale mam dość.

Rzecznik Prasowy ZG PZW

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2020, 18:42:40 »
Witam,
Temat podobny, a uczestnicy tego wątku zapewne to już wiedzą, ale dla "nowych" i dla ułatwienia odpowiedzenia  na pytanie, zamieszczam otrzymaną (po wielu staraniach) z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informację:
,,...Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).
Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie."

Z życzeniami zdrowia
Uważajcie na siebie. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

ks904599

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2020, 15:17:11 »
Nie wiem dlaczego PAN PREZES zabronił organizować zawody nawet na szczeblu koła ! Nie ma zakazu połowu ryb , gdzie na zbiornikach aktualnie zbiera się po 30,40 osób ,a  na zawody przyjeżdża około 20 osób . Pytam się Pana jakie tu jest zagrożenie. I co jeszcze zakaz organizowania zawodów  do 30 .06. !!!

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.