Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZG a koronawirus  (Przeczytany 45012 razy)

henryk_p

• Hero Member
ZG a koronawirus
« dnia: Kwiecień 07, 2020, 18:52:09 »
     Zadzwonił do mnie przyjaciel z zapytaniem co zrobił ZG aby wędkarze zrzeszeni w PZW mogli realizować  swoje hobby informując mnie że działkowcy mogą przemieszczać do swoich działek sprawdziłem na;  www.pzd.pl aktywność i informacje ZG PZD jest imponująca.Sprawdziłem na stronie PZW co nasi włodarze zrobili i do kogo cokolwiek napisali aby nasi wędkarze mogli uprawiać wędkarstwo z zachowaniem  ostrożności związanej z epidemią otóż jest tylko komunikat z dn.1.04 informujący o zaostrzeniach w związku z epidemią.Jeśli myśliwi mają zgodę na wejście do lasu,działkowcy do swoich działek to należy zadać pytanie czy wędkarze /zazwyczaj samotnicy na odległych stanowiskach/nie mogliby uprawiać swego hobby.Wygląda na to że nie podjęto żadnych działań a szkoda.
Z wędkarskim pozdrowieniem H.Pokrzywa

ccinqq

• Jr. Member
  • **
Odp: ZG a koronawirus
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2020, 19:11:51 »
Kolejny raz mamy przykład jak nasz ZG dba o nas, to jest jakaś kpina.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2020, 20:49:33 »
Nie mówcie, że ZG nic nie robi. W marcu podjął uchwałę, że wniosek o zwołanie Zjazdu Nadzwyczajnego uznaje za nie ważny.
Myśliwi też nie mogą chodzić do lasu.Wydaje mi się ,że w rządzie mamy takie kompetentne osoby, że gubią się i wiedzą co mają robić. Albo jest to próba, ile ograniczeń mogą wytrzymać polacy bez buntu, pod przyszłą dyktaturkę.

witekkk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2020, 13:59:40 »
Zachęcam ZG do zajęcia stanowiska w sprawie ograniczeń!
Jasno , łowimy czy nie. Jak nie łowimy to jak korygujemy składki ?

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2020, 15:32:53 »
Wczoraj nie sprawdziłem a dzisiaj prostuje jeśli chodzi o myśliwych Min.Środ. 4.04.br cytat z apelu
"Uszanujmy to i do lasów nie wchodzimy wciąż możemy przemieszczać poza zamkniętymi obszarami realizując zadania wynikające z prowadzenia gospodarki łowieckiej" całość do przeczytania na stronie PZŁow. Szanowny Panie/Kol. witekkk Statut PZW par.14 pkt.8 nie przewiduje ulg z tytułu "nie łowimy"i opłaty są stałe bez względu na to  jaki okres łowimy/za wyjątkiem opłat okresowych/. Pamiętać należy że Okręgi które gospodarzą na określonych terenach gospodarzą takimi środkami jakie otrzymają z opłat czyli składki członkowskiej i składki na zagospodarowanie.Jeśli w danym roku kalendarzowym poniesione koszty/zarybienia,podatki za dzierżawy i inne koszty/ będą wyższe to więcej jak pewne że w przyszłym roku opłaty wzrosną.Przepraszam zainteresowanych za błąd informacyjny jeśli chodzi o myśliwych.
Pozdrawiam H.Pokrzywa

ccinqq

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2020, 12:13:05 »
Dlaczego nie możemy wędkować ,a działkowcy mogą przebywać na działce trochę im zazdroszcze

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2020, 21:56:00 »
 Dowiedziałem się, że Okręg Toruński wysłał pismo do Premiera,  Mazowiecki również wysyła w sprawie pozwolenia na wędkowanie.

andrzej_paczkowski

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2020, 10:27:13 »
Dowiedziałem się, że Okręg Toruński wysłał pismo do Premiera,  Mazowiecki również wysyła w sprawie pozwolenia na wędkowanie.

Mam przeczucie graniczące z pewnością że takie działanie spowoduje prędzej zaostrzenie dla działkowców niż zluzowanie dla wędkarzy... ;)

nudzio

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2020, 22:21:57 »
Widzę że kolega wb 1119 wie że gdzieś dzwoni tylko nie wie w którym kościele , zgadza się pismo poszło  nie do Premiera ale do Prezydenta Warszawy bo to on sprawuje nadzór nad PZW . Mogę dopowiedzieć że Okręg Zielonogórski wysłał pismo  w sprawie czy możemy łowić czy nie . A czy kolega wie że poszło też pismo do Prezydenta Warszawy  o tym że ZG ŁAMIE STATUT ??????

jozek1960

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:03:16 »

slawek_k

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2020, 00:40:05 »
Widzicie jaki mamy dobry rząd bo pozwolił nam iść na ryby. Tylko pamiętajcie, ryby też mają swoje życiie i żeby ich nie zakazić należy nałożyć maseczkę, rybie też, haczyki, spławiki dezynfekujemy bo odpowiednie służby będą sprawdzać. 

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2020, 21:17:34 »
kol. nudzio, wiem, że poszło pismo do premiera w sprawie połowów ryb, wiem również, że poszło pismo do Prezydenta W-wy w sprawie ZG i znam odpowiedź Prezydenta. To co napisałem wcześniej, wszystko się zgadza. I wiem w którym kościele dzwonią.

thomaz666

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2020, 08:39:21 »
Info statystyczne. Co dzień w polsce umiera 1100 osób od początku roku w sumie zmarło około 119 000 osób Z czego 345 na rzekomy koronawirus. Co stanowi 0,3% wszystkich zgonów z czego większość to osoby po 80 roku życia. Średnia życia w Polsce 78 lat. Dlatego ograniczono nam naszą swobodę i prawo własności w taki sposób że będą mogli nam anteny na podwórku montować. A nam zabroniono przebywanie na świeżym powietrzu co jest bardzo zdrowe. Koledzy oceńcie sami.

Rzecznik Prasowy ZG PZW

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2020, 18:39:06 »
Witam,
Uczestnicy tej dyskusji pewnie to już znają, ale dla "nowych", dla ułatwienia odpowiedzenia  na pytanie, zamieszczam otrzymaną (po wielu staraniach) z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informację:
,,...Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).
Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie."

Z życzeniami zdrowia
Uważajcie na siebie. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

moczykij28

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2020, 13:43:50 »
Jak to wygląda teraz?
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2020, 11:23:47 wysłana przez moczykij28 »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.