Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.  (Przeczytany 1739 razy)

tejot

• Newbie
  • *
Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.
« dnia: January 11, 2021, 11:30:08 AM »
Witam szanowną brać wędkarską!

Po powrocie z zagranicy postanowiłem odnowić swoje członkowstwo w PZW (ostatni raz składki płaciłem w 2006 r.), niby czytałem te wszystkie paragrafy, artykuły i posty na ten temat, ale że przez te już ponad 14 lat sporo się pozmieniało to "nie całkiem ogarniam".

Dlatego proszę szanownych kolegów o pomoc i odpowiedź na 3 pytania:

1. Czy po tak długim okresie "niebycia" członkiem PZW, muszę występować do koła, do którego należałem przed wyjazdem o przekazanie kartoteki?
2. O co biega z tą Kartą Ewidencyjną Wędkarza (wprowadzoną w 2015 r.), w szczególności z pkt. "9. Wymagany staż 10 lat."
3. Czy istnieje w internecie możliwość sprawdzenia, które koło opiekuje się jaką wodą (odcinkiem rzeki)?? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chciałbym opłacać składki w tym kole, na którego wodach głównie będę łowił.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
2.

wb1119

• Hero Member
Odp: Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.
« Odpowiedź #1 dnia: January 11, 2021, 11:59:01 AM »
1. Nie musisz. Oprócz opłat wpłacisz dodatkowo wpisowe, jak się nie mylę to 25,- zł
2. Staż 10 lat liczy się do ulg z racji wieku, na pewno w opłacie członkowskiej i w niektórych okręgach od okręgowej.
3. poszukaj na stronie swojego okręgu, albo dowiedz się w kole do którego zamierzasz wstąpić.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.