Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żywiec- Wymiary  (Przeczytany 17025 razy)

stahu89

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2010, 22:24:50 »
Drodzy panowie przeglądnełem dokładnie regulamin połowu ktory otrzymałem od mojego koła. Ma on datę 2003r. Warszawa. Naprawde dokładnie przeglądnełem wymiary jak i okresy ochronne ryb. Nie ma nic o okoniu, płoci oraz karasiu. Więc według tego regulaminu który posiadam te ryby zaliczane sa jako pozostałe i mogę w ciągu doby złowić 5kg tej ryby. Otrzymałem regulamin od koła w tym roku ponieważ jestem nowym członkiem PZW. Jeżeli jest jakiś nowy regulamin i którys z was mogł by mnie wyprowadzić z błędu który wyczytałem w moim regulaminie to prosze o napisanie.

stahu89

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2010, 22:35:05 »
Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb :
- boleń do 40 cm
- brzana karpacka do 20 cm
- brzanka do 20 cm
- brzana do 40 cm
- certa do 30 cm
- głowacica do 70 cm
- jaź do 25 cm
- jelec do 15 cm
- karp do 30 cm / nie dotyczy rzek/
- kleń do 25 cm
- lin do 25 cm
- lipień do 30 cm
- łosoś do 35 cm
- miętus:
a) w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty, do granicy z wodami morskimi do 30 cm
b) w pozostałych wodach do 25 cm
- pstrąg potokowy:
a/
w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San oraz w
rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką Czeską do
ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach do 25 cm
b/ w pozostałych wodach do 30 cm
- rozpiór do 25 cm
- sandacz do 45 cm
- sapa do 25 cm
- sieja do 35 cm
- sielawa do 18 cm
- sum do 70 cm
- szczupak do 45 cm
- świnka do 25 cm
- troć do 35 cm
- troć jeziorowa do 50 cm
- węgorz do 40 cm
- wzdręga do 15 cm

Tutaj z internetu napotkałem RAPR i w każdym do którego zaglądam jest to co widać wyżej. Więc panowie: czy ktoś mi odpowie na 100%  czy okonia, płoć karasia mogę bez obaw żucać na żywca. Jeżeli nie to jakie muszą mieć wymiary. Chcę zaczać łowić metod na zywca i nie chce zrobić czegoś nie tak żeby potem mieć problemy. Więc prosze o odpowiedz kogos kto się zna... i ma z ta metodą styczność

jaro422

• Sr. Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2010, 22:52:28 »
Powinieneś mieć osobe wprowadzającą, ale widocznie u Was ważniejsza jest ilośc a nie jakość.
Nie takie to oczywiste, edycja RAPR 2003 jest obowiązująca nadal, nie ma nowszej edycji, została ona opracowana na podstawie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Niestety ustawodawca nie ustrzegł się błędów i pominął okonia przy wymiarach ochronnych, jak już wcześniej ci sygnalizowałem niektóre Okręgi wprowadziły na swoim terenie wymiar ochronny dla okonia.  Powinieneś sprawdzić czy na akwenie na którym chcesz wędkować taki wymiar nie został wprowadzony. Oprócz RAPR-u zapoznaj sie jeszcze ze wspomnianą Ustawą i Uchwałami Twojego Okręgu.
np.[/i]
           2010-03-04
      |
           Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Zarząd Okręgu PZW Legnica informuje:

na zbiorniku zaporowym Słup wymiar ochronny dla okonia wynosi do 18 cm

straznik

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2010, 23:04:34 »
p.jaro422 widze ze odrobil pan zadanie domowe brawo p. literat
.

jaro422

• Sr. Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 18, 2010, 23:08:05 »
Jakby pan jeszcze coś zobaczył panie strażnik to prosze o tym napisać nie zapominając o podstawach ortografi polskiej

stahu89

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 18, 2010, 23:14:33 »
No. Bardzo dziekuje za małe wprowadzenie do tematu jutro ide zapisac sie na zawody wędkarskie do koła więc od razu zapytam co i jak z tym "moim" tematem zapewne sie czegoś ciekawego dowiem to napisze w temacie może sie komuś przyda. Także wielkie dzieki za pomoc.

proton

• Sr. Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2010, 23:51:19 »
jaro422. Niestety ustawodawca nie ustrzegł się błędów i pominął okonia przy wymiarach ochronnych,

A jednak ustawodawca ustrzegł się błędów. Okoń jest bezwzględnym zabójcą wszystkich gat ryb ( wraz ze swoim gatunkiem ) w fazie ikry i narybku. Ma b powolny przyrost masy ciała i olbrzymi rozród . Do czasu osiągnięcia np 18 cm wyżre tysiące ryb innych gat , przez co ten gatunek bardziej oczyszcza wody z ryb niż presja wszystkich wędkarzy. Więc obowiązkowo powinien być pozbawiony wymiaru ochronnego.
Pozdrawiam.

robert_ciarka

• Full Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 19, 2010, 01:41:51 »
Kiedyś zastanawiałem się nad tym, co decyduje o tym, że Ustawodawca ochrania "wymiarem" określony gatunek ryby. Odpowiedź jest prosta, jego znaczenie gospodarcze. To czy dany gatunek jest atrakcyjny wędkarsko kompletnie nie ma żadnego znaczenia. Skarb Państwa interesuje korzyść jaką może przynieść użytkowanie wód. Takie gatunki jak okoń czy płoć nie mają znaczenia gospodarczego. Inne względy, takie jak "żarłoczność", nie są kompletnie brane pod uwagę. W latach siedemdziesiątych uprawiano podobną mitologię o jazgarzu,
efekt, mamy go jak na lekarstwo. Okoń jest ważnym ogniwem łańcucha pokarmowego, natura wie co robi, człowiek myśli, że wie co robi.
Każdy rodzimy gatunek ryby o ile zasiedla naturalnie dany zbiornik, jest cennym jego elementem, a nie pasożytem. Ustawodawca nas o tym zapewnia. Natomiast niektóre okręgi wprowadziły wymiar na okonia gdyż jest on masowo wyławiany, a jest gatunkiem bardzo atrakcyjnym dla wędkarzy.

robert_ciarka

• Full Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 19, 2010, 01:59:34 »
Stasiak PiotrChłopcem nie jestem.... . Okoń jest bez wymiaru ochronnego, wiec rozumiem że  moge każdego brzdąca na kotwice założyć, tak samo z karasiem. A jeżeli chodzi o płoć to jest 15cm. no ale na zywca 15cm to chyba za dużo. więc czy sa jakieś inne wymiary płoci nażywca?? i takie zbędne komentarze jk kolega wyrzej sa zbędne forum jest po to by sie dowiedzieć czegoś ciekawego bądz utwierdzić sie w swoich przekonaniach, a widze ze nie ktorzy potrafia tylko walić jakimiś moralniakami... mniej powagi wiecej luzu na forum panowie. To ma nam słuzyć....

Kolego Piotrze

Twoje pytania są zbyt ogólnikowe aby udzielić rozsądnej odpowiedzi. Co to znaczy za duża 15cm płoć na żywca? Za dużą na co? Na węgorza w sam raz. Na 1kg okonia jak ulał, a  jak łyknie ją 1,5kg szczupak, to się obliże i rozejży za następną taką samą. Jeśli chodzi o elementarną wiedzę na temat wymiarów ochronnych ryb, to posiadając kartę wędkarską pytać na Forum po prostu nie wypada.

stahu89

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 19, 2010, 10:43:35 »
Robercie Ciarka nie wiem czy czytaleś wcześniejsze posty ale na ten temat ły juz wystarczajace odpowiedzi. Dzisiaj ide do koła i obaam sprawe więc z całym szacunkiem wszystkiego dowiem sie od koła i podziele sie z wami info.

aqq1

• Full Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2010, 11:31:37 »
straznikp.jaro422 widze ze odrobil pan zadanie domowe brawo p. literat
.

Nie chcem a muszem.Jak do tej pory kolego  strażnik(nie wiem czego,chyba  wiaderka i lopatki w piaskownicy)nie popisałeś się swojom wiedzom.Świadczą o tym Twoje posty.Lepiej wróć do swojej  piaskownicy.Dalsza polemika  w myśl sentencji:nie dyskutuj z .....itd nie ma najmniejszego sensu.
Kolego Piotrze.Wiele okręgów stosownymi uchwałami zwiększa wymiary ochronne ryb ponad te zapisane w RAPR.Dotyczy to szczególnie interesujących Ciebie płoci i okona.Tak jak zauważyłeś.najlepszym wyjściem będzie sprawdzić istniejący stan u zródła ,czyli w swoim macierzystym kole.Niektóre podpowiedzi  forumowiczów mogą wprowadzić Ciebie w bląd.Za który zapłacisz Ty a nie nawiedzony małolat który myśli że wszystkie rozumy posiadł.Ponieważ potrafi wklepać parę zdań na klawiaturze.Pozdrawiam,powodzenia.

straznik

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2010, 12:00:06 »
aqq1
straznikp.jaro422 widze ze odrobil pan zadanie domowe brawo p. literat
.

Nie chcem a muszem.Jak do tej pory kolego  strażnik(nie wiem czego,chyba  wiaderka i lopatki w piaskownicy)nie popisałeś się swojom wiedzom.Świadczą o tym Twoje posty.Lepiej wróć do swojej  piaskownicy.Dalsza polemika  w myśl sentencji:nie dyskutuj z .....itd nie ma najmniejszego sensu.
Kolego Piotrze.Wiele okręgów stosownymi uchwałami zwiększa wymiary ochronne ryb ponad te zapisane w RAPR.Dotyczy to szczególnie interesujących Ciebie płoci i okona.Tak jak zauważyłeś.najlepszym wyjściem będzie sprawdzić istniejący stan u zródła ,czyli w swoim macierzystym kole.Niektóre podpowiedzi  forumowiczów mogą wprowadzić Ciebie w bląd.Za który zapłacisz Ty a nie nawiedzony małolat który myśli że wszystkie rozumy posiadł.Ponieważ potrafi wklepać parę zdań na klawiaturze.Pozdrawiam,powodzenia.

straznik

• Newbie
  • *
wielkie brawa
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2010, 12:25:55 »
wielki maly człowiekwrócił do RAPR i PORADNIKÓW OKRENGÓW

stahu89

• Newbie
  • *
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 19, 2010, 16:32:44 »
Byłem u siebie w kole zapytac o wymiary i tak: W okregu Legnickim wymiar ochronny na Słupie ma okoń 18cm. Na pozostałych wodach okoń,płoć i karaś(ryby ktore mnie interesowaly) nie maja wymiaru ochronnego. Czyli kazde z tych trzech ryb moge urzyc jakos przynęte. Wszystkie wątpliwośći zostały rozwiane.

aqq1

• Full Member
Żywiec- Wymiary
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 19, 2010, 17:25:43 »
Stasiak PiotrByłem u siebie w kole zapytac o wymiary i tak: W okregu Legnickim wymiar ochronny na Słupie ma okoń 18cm. Na pozostałych wodach okoń,płoć i karaś(ryby ktore mnie interesowaly) nie maja wymiaru ochronnego. Czyli kazde z tych trzech ryb moge urzyc jakos przynęte. Wszystkie wątpliwośći zostały rozwiane.
<fieldset> Więc wszystko jasne.Po co były te niepotrzebne  zgrzyty.Życzę połowu duuuużych szczupaków</fieldset>

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.