Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wedkowanie z synem  (Przeczytany 359 razy)

aqq1

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 195
Wedkowanie z synem
« dnia: Lipiec 12, 2010, 21:00:29 »
Panowie.Znalazłem ciekawy  temat na innym forum wędkarskim .Jak to jest?Czy wędkujący dorosły członek PZW  łowiąc na dwie wędki, trzecią np.spławikóweczkę może  dać do łowienia 10-cio letniemu synowi? Zostanie złamany regulamin czy nie?
Chodzi o zapis regulaminu RAPR który mówi że
 

b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu
połowu ryb swojego opiekuna,


mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę.
Udostępnienie


stanowiska i limitu dwóm
osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
   
 
 Czasami zaglądam na tamto forum i do szału doprowadzają mnie "mądrości"poniektórych  jedynych i nieomylnych.Wydawałoby się że zamiast iść na ryby to " łowią wirtualnie"Racząc swoją watpliwą znajomością  regulaminu rzesze użytkowników tego forum  


 

antoni

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1637
Wedkowanie z synem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2010, 07:49:29 »
To nie jest tak. Par. 1 pkt. 6 dotyczy przypadków wędkowania młodziezy niezrzeszonej w PZW w wieku do lat 14. W takim przypadku opiekun może udostepnić swoje stanowisko i limit dzienny młodocianemu wędkarzowi lub dwóm wędkarzom, ale nadal pozostaje opiekunem. Jako opiekun ma prawo do wędkowania na jedną wędkę, bo RAPR przewiduje, iz będzie nie tylko opiekował się, ale także uczył tych młodych wędkarzy, jak wędkować.Oczywiście limit dzienny przypadający na to stanowisko jest wówczas rozdzielony na trzy części. Inaczej mamy, gdy mlodociany wędkarz jest już członkiem PZW (uczestnikiem), to wówczas, zgodnie z par. 1 pkt. 1 ma on prawo łowić w ramach własnego łowiska, zgodnie z własnym limitem ilościowym i wagowym, ale wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki. Uznaje się, że nie musi się już uczyć, bo posiada stosowne uprawnienia, natomiast musi znajdować się pod nadzorem, jako osoba młodociana. Choćby dla bezpieczenstwa.

arnie

  • Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 820
Wedkowanie z synem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:54:48 »
Wart dodać, że opiekun musi posiadać kartę wędkarską, jeżeli "młodociany" jeszcze jej nie posiada. (ustawa o ryb. śródl. Art.7.1.3)

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.