Ogólnie o wędkarstwie > Metody połowu

Bat z waglerem - Frangielka

(1/1)

jelec_52:
Kilka dni temu dowiedziałem się o frangielce, czyli wagglerem na pełnym zestawie. Ponieważ w tym roku to moje początki z batem więc szukam wiadomości o zastawach na niego. Kupiłem go ponieważ namówiono mnie abym na bata łowił startując w zawodach a przez 40 lat nie łowiłem na bata, tylko  rzeka(spławik głównie bolonka), ale do rzeczy.

Zrobiłem sobie takie końcówki do spławika do bata jak na zdjęciu i poszedłem potrenować i muszę przyznać że zdaje to super egzamin na sporym wietrze. Najpierw założyłem spławik 1,2 gr leciutko płynął ~5 cm na minutę pewnie prądy wodne były, drugi 2 gr prawie stał w miejscu i kilka innych. Na taki zestaw złowiłem spore leszczyki i płocie, które nie chciały współpracować ze spławikiem montowanym tradycyjnie.

Końcówki wykonałem z silikonowych koszulek do spławika krętlik nr 18 wciągnąłem za pomocą żyłki do koszulki, trzyma mocno. Nie miałem problemów aby spławik wysuwał się z koszulki.
Z przeprowadzonego testu zauważyłem że najlepiej pracują spławiki z długim kilem i długą antenką bo sporo tego jest pod wodą. Myślę że jak będę łowił tak częściej i dojdę do wprawy, nabędę wiedzy i doświadczenia to mogę mieć szanse na zawodach powalczyć z "zawodowcami/ligowcami" z koła.

Proszę popatrzcie na zdjęcia i proszę o opinię i może jakieś sugestie. Pozdrawiam

Tutaj można zobaczyć w mojej wiadomości na forumwedkarskie.pl: https://forumwedkarskie.pl/topic/2528-frangielka-czyli-bat-z-wagglerem/?tab=comments#comment-21939

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej