Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bat z waglerem - Frangielka  (Przeczytany 337 razy)

jelec_52

• Newbie
  • *
Bat z waglerem - Frangielka
« dnia: Wrzesień 25, 2019, 00:26:41 »
Kilka dni temu dowiedziałem się o frangielce, czyli wagglerem na pełnym zestawie. Ponieważ w tym roku to moje początki z batem więc szukam wiadomości o zastawach na niego. Kupiłem go ponieważ namówiono mnie abym na bata łowił startując w zawodach a przez 40 lat nie łowiłem na bata, tylko  rzeka(spławik głównie bolonka), ale do rzeczy.

Zrobiłem sobie takie końcówki do spławika do bata jak na zdjęciu i poszedłem potrenować i muszę przyznać że zdaje to super egzamin na sporym wietrze. Najpierw założyłem spławik 1,2 gr leciutko płynął ~5 cm na minutę pewnie prądy wodne były, drugi 2 gr prawie stał w miejscu i kilka innych. Na taki zestaw złowiłem spore leszczyki i płocie, które nie chciały współpracować ze spławikiem montowanym tradycyjnie.

Końcówki wykonałem z silikonowych koszulek do spławika krętlik nr 18 wciągnąłem za pomocą żyłki do koszulki, trzyma mocno. Nie miałem problemów aby spławik wysuwał się z koszulki.
Z przeprowadzonego testu zauważyłem że najlepiej pracują spławiki z długim kilem i długą antenką bo sporo tego jest pod wodą. Myślę że jak będę łowił tak częściej i dojdę do wprawy, nabędę wiedzy i doświadczenia to mogę mieć szanse na zawodach powalczyć z "zawodowcami/ligowcami" z koła.

Proszę popatrzcie na zdjęcia i proszę o opinię i może jakieś sugestie. Pozdrawiam

Tutaj można zobaczyć w mojej wiadomości na forumwedkarskie.pl: https://forumwedkarskie.pl/topic/2528-frangielka-czyli-bat-z-wagglerem/?tab=comments#comment-21939

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.