Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zarybianie  (Przeczytany 7296 razy)

phl10

• Sr. Member
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2013, 22:18:36 »
Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedzieć , z tego co pan napisał wnioskuje ze ryba jest kradziona z łowiska , TAK ?
Na to poradzi się tylko jedno  - -więcej kontroli nocnych i w tygodniu kiedy na łowisku jest mniej ludzi a ci którzy są to hulaj duszo piekła nie ma .
Jak to mówią kota nie ma myszy harcują tak  ?

Mnie trochę nie pokoi jedna rzecz , parę lat temu łowiło sie mnóstwo kapi 8-12 kg a i większych w takim razie teraz powinno być pełno karpi ok 15 +  kg i tu właśnie jest pytanie gdzie one są ?

Ja absolutnie nie obwiniam zarządu itp. porostu coś trzeba zrobić w tym kierunku , tak jak np. w tym roku wystarczyło parę zabranych licencji  i do końca sezonu był spokój

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2013, 10:45:57 »
Tylko i wyłącznie trzeba bez względu zatrzymywać zezwolenia przez SSR , tylko że 3 - 4 strazników nie upilnuje 24 godz. na dobę takiego areału wody - wszyscy uczciwi wedkarze powinni w tym pomóc tym bardziej ,że znają namiary na osoby które sie zajmują kontrolą a jezli jest 2 - 3 wedkarzy to także mozna tego jednego sprowadzić na ziemię / nie mówię recznie/ ale słownie.

phl10

• Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2013, 11:39:00 »
No nie upilnują racja .  CO do sprowadzenia na ziemie to tak , tylko gorzej jak tych co trzeba sprowadzić na ziemie jest 3-4 a  sprowadzający jest sam :D  MIałem  taka sytuacje w tym sezonie i niestety odpuściłem , kontrola oczywiście pojawiała się wieczorem , ale wtedy to już wszystko było OK

Tak jak pan pisał parę zabranych licencji z początkiem sezonu i morze to głupie zabrzmi ale ludzie się później boja coś przeskrobać .

Ja myślę ze problem łowiących na sazanie na licencji jest znacznie mniejszy od łowienia ludzi z TOWARZYSTWA KARP  gdzie regularnie widzi się jak nie ożywają mat , odpowiednich podbieraków , nie wspominając o odkażaczu a na zabieraniu WSZYSTKICH ryb kończąc . Mam nieodparte wrażenie ze to właśnie tam potrzebne są intensywne kontrole , z tego co słyszałem to bodajże w czerwcu złapano tam osobników którzy zabierali karpie KOI czy to prawda ?? Jeśli tak to daje to dożo do zrozumienia  !

Powiem tak , jeżeli ktokolwiek ma walnie przyczyniać się do pogorszenia rybostanu NASZEGO SAZANA to myślę ze są to właśnie  łowiący na tej wyspie -  może nie wszyscy bo niemożna wrzucać  wszystkich do jednego wora ,  ale myślę ze 90 % wędkarzy ! 

waldi220

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2013, 12:50:50 »
tak zgadzam się z tym ze od strony z towarzystwa Karp są przekręty  ale choć idą tam strażnicy już nikogo niema i się wypierają  {ale ja dzisiaj nie wędkowałem czy mnie tam nie było} Moja propozycja do wszystkich jest prosta prawie większość  wędkujących  ma dzisiaj dobry  sprzęt fotograficzny  urywajmy go  często  a zdjęcia czy filmik wysłać na stronkę koła i w ten sposób piętnować  i może się wtedy ktoś  zobaczy co wyprawiał i drugi raz się zastanowi

phl10

• Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2013, 16:09:44 »
NO nie upilnuje się  wszystkich ok  , ale ile słyszy się na łowisku ze koło posiada noktowizor itp. to co nie robi się z niego użytku czy to tylko gadanie ?

Zdjęcie dobry pomysł , bo naprawdę na wyspie wędkuje dożo mniej wędkarzy niż 3-4 lata temu , ale mam wrażenie ze waśnie parę lat temu aż takiego problemu z pseudo wędkarzami nie było .

Proszę powiedzieć wo-gole na jakiej zasadzie oni wędkują , ta ziemia jest ich , czy oni to wynajmują ? A może to my wynajmujemy od nich i w każdej chwili mogą przejąc sazana ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2013, 18:02:33 »
przejąć nie mogą dzierżawi to Koło , część mają od osoby prywatnej z której akurat my korzystamy za wspólnym porozumieniem działamy na całym terenie w rozmowach z kierownictwem karpia wynika że  także starają się eliminować  pseudo wędkarzy gdyż także zależy im na porządku u nich regulamin jest bardziej zaostrzony jak na Sazanie. Tak  jak  Kol. zauważył jest ich tam coraz mniej co wędkują od strony Sazana . Obserwacja przez SSR jest , ale nie można się za bardzo rzucać w oczy każdemu co niektórzy się już przekonali.   

phl10

• Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2013, 19:53:10 »
Wiecie co panowie jest najgorsze i to mnie najbardziej denerwuje .

To że po mimo tego ze mamy elastyczny regulamin  (i chwała mu za to ) elastyczny czyli dbamy o bezpieczeństwo dużych jak i małych karpi - odkażacz mata podbierak  , a  z  drogiej strony można zabrać te 10 przepisowych ryb - TO I TAK SA TACY CO KRADNĄ RYBY !!  Jeżeli ktoś to czyta to zastanówcie się ludzie nie wystarczy wam zabrać te 5 czy już nawet  10  karpi od 30-50 cm ?? Po co wam więcej żeby nakarmić sąsiadów ? Złówcie tyle ile potrzebujecie i koniec . A nie bierzcie się za okazy które muszą rosnąc przez XXX lat żeby mieć te 10 i więcej kg .

Zastanowcie się jak wywalcie cała wodę to gdzie będziecie jeździć z rodzinami posiedzieć w spokoju i bez strachu ze was w nocy okradną itp ??

Szanujcie nasza ( osób które opłacają licencje ) kasę i ogromna prace która wkłada zarząd .

Następna sprawa nad która już nawet nie mam siły się zastanawiać bo dla mnie jest wysoce śmieszna mianowicie - dostaliśmy w tym roku od koła worki tak - ILE OSÓB Z NICH KORZYSTA !! Wrzucacie dalej  pojedyncze śmieci do kontenerów !  I tu propozycja do zarządu pomyślcie państwo nad tym żeby dokonać jednej jedynej wzmianki w regulaminie lub dopisać punkt - KTo ZOSTANIE PRZYŁAPANY NA WRZUCANIU ŚMIECI LUZEM ZOBOWIĄZANY BĘDZIE DO WYCZYSZCZENIA  CAŁEGO  KONTENERA !!!! Myślę ze  następnym razem zastanowi się nim wrzuci . Pamiętajmy ze kosze sprzątają ochotnicy społecznie i przy +35 stp. upału nie maja obozowisku wąchać tego smrodu !!

waldi220

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:26:12 »
co racja to racja śmieci zbierają ochotnicy  ale jak to w życiu bywa jednemu wystarczy słowo a drugiemu i pałą do głowy nie wbijesz pozdrawiam

Radosnych, rodzinnych oraz pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiego powodzenia w Nowym Roku 2014

phl10

• Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2013, 22:54:47 »
P. Prezesie mam pytanko  , wyczytałem w regulaminie pzw Slask ze obowiązuje zakaz wywożenia modelem zdalnie sterowanym  na wodach poniżej 10 h , sazan z tego co mi wiadomo ma chyba ok 10 h wiec można dalej wywozić tak  ?  A co z łegoniem i pozostałymi wodami którymi opiekuj się kolo 126  ??

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:29:45 »
Kol. Sazan to inne praw jest łowisko licencyjne i obowiązuje regulamin wewnetrzny co do Łegonia  to też w zezwoleniu dopuszcza się wywożenie tylko modelami i ma 16 ha

phl10

• Sr. Member
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:42:37 »
aha czyli jednym słowem jeżeli na łowisku jest regulamin który dopuszcza wywożenie modelem to zapisz z regulaminu PZW traci na tym łowisku ważność ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:27:22 »
oczywiście należy zawsze czytać co obowiązuje na danym łowisku  w zezwoleniu

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2014, 18:38:23 »
Witam . Prezesie , czy już wiadomo kiedy i czym będziecie zarybiać nasze wody ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 19:05:05 wysłana przez jedrula »

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2014, 08:58:54 »
Wiadomo ,że wiosenne zarybianie jest trochę niebezpieczne ale chcemy teraz wiosną wpuścicić trochę karpia na Łęgoń około 100 - 150 kg a reszta to zobaczymy jaka sytuacja na rynku z innymi gatunkami ryb , na Sazana czekamy na odpowiedż ma być wiekszy karp

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2014, 09:45:33 »
To prawda , na wiosne nie jest to do końca bezpieczne . A inne ryby oprócz karpia ?

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.