Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zarybianie  (Przeczytany 7477 razy)

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2014, 23:47:33 »
Trzeba pamiętać ,że ryba w okresie zimowy jest prztrzymywana w zimochowach chyba ,że została w stawie i on jest spuszczany na wiosnę , zawsze jest ryzyko po zimie , z inną rybą na wiosnę jest różnie gdyż takiej ryby się na gospodarstwach nie trzyma do wiosny - czasami jest tzw. szczęście 

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2014, 14:04:36 »
Kol. bedąc na Zb. Łęgoń stwierdziłem bardzo dużo smieci pozostawionych w krzakach , powieszone na drzewach dlatego należy liczyć się z tym ,że zarybienie w tym roku będzie ograniczone jak to się mówi coś za coś , musimy wynająć ludzi do posprzątania i zapłacic za wywóz smieci . Czy wiecej śmieci będzie pozostawionych tym pula na zarybienie będzie mniejsza - ci co to czytają nich rozpropagują ten temat wsród osób tam wędkujących to samo będzie dotyczyło zb. Srebniok . Musimy w końcu nauczyć sie pozostawiać stanowiska w czystości . Tak samo nich się nikt nie zdziwi jak SSR zatrzyma zezwolenie za zasmiecanie.   

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2014, 15:52:53 »
No właśnie  :-\ Do tej pory śmieci negatywnie wpływały na środowisko i komfort łowienia na naszych wodach , teraz jak widać jeszcze na nasze ryby . Ehhh...

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:50:10 »
Kol. jezeli macie jakieś inne rozwiązanie to czekamy na propozycje , jest to przykre gdy się walczy o pieniadze na zarybienie a tu sami sobie to psujemy ale napewno jest przyjemnie siedzieć na czystym stanowisku a nie na śmietniku. Podczas kontoli odpowiedż niektórych wędkarzy gdy się upomni że stanowisko jest zaśmiecone - ale ja płacę za to - tylko nie pomysli jakie na to pieniadze idą.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:37:43 »
A co tu można mieć za pomysł ? Trudno , róbcie swoje i tyle  :(

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 01, 2014, 17:41:20 »
No i stało się płacimy za śmieci i to nie małe pieniadze . Zb. Łegoń zarybiony 10 kg węgorza , 10 000 szt. sanadcza - czekamy az podrosnie i łowimy.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 12, 2015, 12:13:41 »
w czwartek jak się nic nie zmieni zarybiamy zb. Łęgoń 1000 kg karpia i zbiornik będzie zamkniety do soboty godz. 6.00

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 13, 2015, 01:52:58 »
Masakra, toś mnie Pan Panie Prezes zasmucił z tym zarybieniem.... w poniedziałek miałem wraz z kolegą jechać na tygodniową zasiadkę nad 624, jak będzie zarybione to z spokojnej zasiadki nici. Dziś byłem nad Łęgoniu od 9:00 do 20:00 ryba nie brała.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 13, 2015, 19:27:02 »
Bardzo mi przykro ale w koncu trzeba coś zarybić tym bardziej ,że pieniadze zotały jeszcze z roku poprzedniego gdyz czekalismy na umowe dzierzawy. Tydzień bedzie oblęzenia ale potem się uspokoi

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:41:28 »
Zgadza się, ale urlop zaplanowany na 20.04. No cóż, jedziemy na 90% na Rzeczyce, możemy ponieść klęskę, bo będziemy pierwszy raz łowić na tym zbiorniku. Lubimy Łęgoń bo zapewnia komfort łowienia, czystość, nie ma ruchliwej drogi obok, nie ma lokalu z którego podchmieleni goście wychodzą nad wodę szukać mocnych wrażeń z wędkarzami, jasne przepisy jeśli chodzi o parkowanie, namioty, gril, wyznaczone stanowiska, kosze itd. Zauważcie, że istnieje mało wód na których w 100% można spędzić zasiadkę karpiową nie narażając się na złamanie przepisów i inne nieprzyjemności. Myślę, że PZW powinno wydać regulamin, który określił by co to jest biwakowanie, co to jest namiot a co osłona przeciwdeszczowa. Czasami teorii jest tyle, że głowa boli. Na sieci Facebook pojawił się film z kontroli SSR z Bukowa 610Z, Czytałem uchwałę ZO Katowice w sprawie  regulaminu tego zbiornika, myślę , że wędkujący mieli rację zresztą sami wezwali policję. Chodziło oto, że używali pontonu, strażnik posługując się jakimś świstkiem papieru twierdził, że zanęcanie i wywózka pontonem jest zabroniona, regulamin w pkt. 11 mówi inaczej. Myślę, że powinien powstać regulamin z pousuwanymi absurdami, teraz doszła sprawa karasia i jego wymiaru ochronnego 20 cm. Zainteresowałem się tematem, dużego karasia można rozróżnić, małego już trudniej, szukając na sieci znalazłem zdjęcie małych karasi złocistych które je porównuje. Mały "nasz" karaś ma czarną plamkę u nasady ogona ,ale cyrki z tym mogą być.

http://www.narybki.net/forum/viewthread.php?thread_id=9004

(tutaj znalazłem rysunki niestety zdjęcia nie umiem odszukać)

Zapytam u źródła jakie są wytyczne którymi strażnik będzie mógł stwierdzić gatunek karasia?

Temat mnie interesuje bo zdarza łowić mi się na żywca (karasia).

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:39:54 »
Kol. tak jak jest pokazane na stronie którą załączasz górny to jest karaś pospolity a na dole karas srebrny i róznice wyraznie widać , więc jest trudno się pomylić / a jak nie to łowic powyzej 20 cm. / Rzeczyce duża woda tylko ten osad na dnie zwłaszcza przy dopływie  :-\ a tam teraz brały byłem i widziałem ładne duze karpie , dojazd jest nie najlepszy droga troche dziurawa , ale jak sie dojedzie miejscówki są dobre no i z sobą ponton lub łódż . Ostatnio tam sprzątali jak żeście widzieli tony śmieci i uważać na działającą tam grupę SSR - pilnują na bierzaco. Oczywiście po zakonczeniu dajcie znać jak było. Może sie tam spotkamy .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 25, 2015, 08:55:32 »
Kol. w pierwszym półroczu 2015 byłem odpowiedzialny za zarybianie zb. Łęgoń i Srebniok i zostało wpuszczone do zb. Łęgoń 1000 kg karpia , dzisiaj 500 kg karpia 10 kg węgorza , 10 000 szt. sandacza  , zamówione miałem na ten rok  leszcza , lina , szczupaka i sandacza jesiennego czy to mało sami rozczygnijcie    począwszy od 01 lipca za całe zarybianie odpowiedzialny jest kol. V-ce. ds gospodarczych w Kole Darek tak więc wszystkie zapytania w sprawie zarybienia kierować do niego a stało się tak gdyż stwierdzono ,że źle zarybiam i mało i podejmuję jedno osobowo decyzję / zapytajcie czy za każdym razem nie konsultowałem z członkami Zarządu i nie informowałem o możliwości zakupu takiej czy innej ryby / 

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 01, 2015, 10:48:47 »
Witam . Prezes , kiedy , gdzie i czym będziecie zarybiać  ? I czy w związku z tym będą zamknięte nasze wody ?

waldi220

• Full Member
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 05, 2015, 23:57:52 »
witam  kolegę Prezes nieosiągalny   zarybiamy  11. 10. 2015  zb. łęgoń 624  karpiem  1000 kg  i 100 kg  szczupaka  zbiorniki  1/2 będą zamknięte do17.10.2015 do godz 6/00

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 06, 2015, 09:24:10 »
A na Srebrniok starczy Wam środków ?

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.