Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ochrona wód  (Przeczytany 5576 razy)

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
ochrona wód
« dnia: Luty 08, 2013, 10:16:27 »
Co do ochrony Naszy zbiorników przez SSR Naszego Koła nikt sie nie wypowiada - czy działa straz dobrze czy nie lub jak byście to widzieli aby ryby wpuszczane były chronione i zawsze żeby było coś do złowienia . Czy straznicy wykonują swoje obowiazki prawidłowo nad wodami.

waldi86

• Newbie
  • *
ochrona wód
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2013, 15:58:42 »
Bardzo dobry temat Prezesie .

Wiec tak,  moim i zdaniem wielu kolegów którzy nie wiem dlaczego sie tu nie wypowiadaja  ( nie wiem czy nie maja czasu czy maja do w  4 literach  ) kontrole nie sa wystarczajace , powinny byc czestrze .
Wezmy na przyklad zbiornik sazan gdzie kontrole są , ale bardzo zadkie - oczywiscie mówie o kontrolach , bo odwiedziny strazników sa bardzo czeste !! Ale to sa tylko odwiedziny na których nie pada pytanie o odkarzacz , mate , czy duzy podbierak . Jak juz to sprawdza karte pogodaja i odjezdzaja ! Nie mówie ze maja czepac sie wszystkiego ale tak podstawowe zeczy powinny byc sprawdzane !! Znajomy przejezdził cały sezon bez odkarzacza , przyznal sie na koniec sezonu - jakie było moje zdziwienie gdy zapytałem go o kontrole - wiecie co powiedzał - ze miał dwie ani jedna nie zapytała go o odkarzacz mate podbierak - czyli o zeczy wymagane na sazanie !!!

marcinsazan

• Full Member
ochrona wód
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2013, 21:54:25 »
Zgadzam się z Tobą  <a></a> waldi86  - rok 2012 ewidentnie pokazał nam, że kontrola na zbiorniku była naprawdę słaba. A to że strażnicy nie sprawdzają czy użytkownik łowiska posiada odkażacz to już zostawie bez komentarza. Komendant SSR powinien skrupulatnie rozliczać swoich podwładnych z czynności jakie przeprowadzają strażnicy patrolujący zbiornik sazan i będzie idealnie :)

Jędrzej

• Hero Member
Odp: ochrona wód
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2014, 12:47:54 »
W ubiegłym roku byłem na Srebrnioku kontrolowany kilka razy , to więcej niż przez ostatnie 10 lat mojego łowienie w naszym okręgu . Tak trzymać Panowie !

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2014, 18:17:32 »
Naprawde cieszy fakt że ktoś może docenić to ,że SSR i inne formacje chodzą i kontrolują przestrzeganie ustawy o Rybactwie oraz RAPR. Od Nas wędkarzy zależy porzadek i informacja jak coś sie dzieje nie prawidłowego nad wodą . Zapewniam że w miare mozliwości odpowiednie służby zareagują na to.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2014, 07:48:15 »
Kol. zaczyna się robić zle nad naszymi zbiornikami coraz więcej zgłoszeń o połowach na sieci , Jak tylko coś zauważycie to dajcie znać straży rybackiej lub na policję. Po zarybieniach naszych wód ten proceder się nasili.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2014, 20:45:57 »
Panowie wszystkie wasze przypuszczenia i wywody co do strażników SSR i częstotliwości bycia lub nie bycia nad zbiornikiem jak wszędzie jest uwarunkowana społecznością (robią za free). Jak jeden chce iść na kontrolę to drugi nie może bo żona się drze... - i rybki i kontrole i co jeszcze???
 Jestem zdania by SSR na kontrole dostawała daninę.... to i porządek na brzegach będzie i znikną folie po zanętach i opakowania po robalach...
A z innej strony, skoro widzicie łamanie ustawy (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19850210091) to i wy nie informując władz uczestniczycie w procederze.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:17:29 »
Kol. zaczyna się robić zle nad naszymi zbiornikami coraz więcej zgłoszeń o połowach na sieci , Jak tylko coś zauważycie to dajcie znać straży rybackiej lub na policję. Po zarybieniach naszych wód ten proceder się nasili.

Prezes , jesień idzie i to normalne , że kłusole atakują . A można wiedzieć gdzie by siatki zastawione ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:59:06 »
Kol. trudno powiedziec gdzie moga uderzyc , zawsze tam gdzie sie zarybia , mało wedkarzy . a mamy tych zbiorników dużo.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2015, 05:18:13 »
Kol. w piątek zgodnie z ogłoszeniem został posprzatany zbiornik Łęgoń , do pomocy nikt z członków Koła nie przybył i jak zwykle członkowie Zarządu musieli to zrobic sami , zebrano 20 worków śmieci po zimie a jak sami wiecie są tam rozstawione beczki a i tak wszystko leżało po krzakach. Była Okazaja gdyz Gmina za za darmo śmieci  wywoziła z okazji dnia sprzatania. Jednym słowe członkowie to maja gdzieś .

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2015, 21:33:52 »
Dzisiaj miałem kontrolę na Łęgoniu ,kontrolę przeprowadziła SSR z koła Odra 126 . Upomnieli nas za psa , kulturalnie sprawdzili dokumenty , rozejrzeli się po miejscówce i poszli dalej . Wielki plus i pozytyw dla tych Panów .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2015, 16:45:37 »
o ile to była kontrola przeprowadzona poprawnie to się chwali tym bardziej ,że regulamin który tam jest powieszony jest zatwierdzony przez Okręg PZW Katowice. Jak było by coś nie prawidłowego dać znać tylko trzeba wiedzieć kto kontroluje bo SSR chodzi tam dużo z innych Kół.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2015, 09:52:38 »
Kol. jak wiecie zbiornik Łęgoń został w grudniu zarybiony jaziem karpiem i to jest dobrze jest tylko jeden problem ,że jest Was brak nad tym zbiorniku a kormorany i czaple robią spustoszenie - tak wiec czym więcej tam siedzicie i łowicie ryby tym lepiej dlaczego ta ryba nie ma być dla wędkarzy którzy za to płacą nie po to się zarybia. Dziennie tam jeździmy ale jeden czy dwóch to za mało i prośba zostawcie w spokoju tam postawionych sztucznych wędkarzy tyle możemy zrobić.   

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:16:01 »
Mam pytanie odnosnie lowiska Legon nad ktory lubilem lowic. W zeszlym roku odpuscilem ze wzgledu na przyczepy. Czy w. 2017 cos sie zmieni w zakresie ustawiania przyczep przez caly sezon.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:13:33 »
bedzie ograniczenie postoju przyczep

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.