Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Śmieci  (Przeczytany 2735 razy)

Jędrzej

• Hero Member
Śmieci
« dnia: Marzec 01, 2014, 14:41:12 »
Jako już pełnoprawny członek koła mam pytanie . Chodzi o pozostawione na Srebrnioku śmieci , pod słupem z numerem wody . Dzisiaj jak przyjechałem zabrałem stamtąd dwie reklamówki odpadków , sporo śmieci wiatr rozrzucił po parkingu i łące , też pozbierałem . Wracając z wędkowania znowu stały wory i znowu zefirek rozwiewał różności . Nie rozumiem dlaczego ludzie to tam zostawiają , robi się tam syf . Prezes , czy jest jakaś dyrektywa z Waszej strony aby tam te śmieci ludki zostawiali ? Wywozicie to czy jak ? Czy po prostu śmierdzące , leniwe dziady tam nam robią wysypisko ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
Odp: Śmieci
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2014, 19:37:03 »
Kol. dziękuję za informację zaczniemy szczególnie się tam tej wodzie przyglądać , poinformuję komisariat poliscji w krzyzanowicach , chcielismy tam postawić kontener na smieci ale czy to się tam utrzyma , mamy także problem na Łęgoniu i nie sa to wędkarze tylko wiadomo kto to pozostawia a zwłaszcza te gumki i przy tym jeszcze coś muszą zjeść i sie czegoś napic a gdzie to wyrzucić - na parking najłatwiej , mamy zamiar kupić kamery i częciowo to monitorowąż może to coś da zobaczymy.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2014, 09:10:45 »
Nie wiem czy ten kontener to dobry pomysł ? Będzie jak na parkingu przy 627 , kosz się przepełni a mimo to ludzie będą dokładać , nie daj Bóg kosz ukradną ( co jest bardzo prawdopodobne ) a śmieci i tak będą tam zostawiane . Może tabliczkę tam przywiesić z zakazem pozostawiania odpadków .
 Nie wiem kiedy ludzie nauczą się zabierać swoje śmieci ? Ten Srebrniok to taka ładna woda , aż żal patrzeć jak koło niej walają się kupy śmieci .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2014, 19:56:58 »
Będąc tam dzisiaj widziałem te smieci , postramy się to uprzątnąć i spróbujemy ustawić tam kontener po uzgodnieniu z RZGW - z o b a c z y m y -

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2014, 20:34:52 »
No to fajnie , ile będę mógł to też pozbieram przy najbliższej okazji .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2014, 08:12:57 »
dziękuję jak tylko co się bedzie tam działo to proszę napisać lub zadzwonić zawsze w miarę mozliwości przyjedziemy - mam nadzieję że wspólnymi siłami ukrucimy ten proceder śmieciowy i nie tylko. Przjeżdżając wczoraj przez Polder to widać po zimie ile wszedzie jest tych śmieci - tragedia a potem się dziwimy ,że RZGW wydaje regulaminy porządkowe i ogranicza dostęp do wody.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2014, 11:21:29 »
Nie wiem jak dotrzeć do tych ludzi ? Wyglada na to , że jedyna droga to pisać mandaty ?
Druga rzecz , jak będziecie na patrolu to powtarzajcie każdemu do znudzenia , że trzeba dbać o stanowisko i ogólnie o środowisko . Może Was będą słuchać ? Choć w sumie watpię czy taki jeden z drugim posłucha kogokolwiek  :-[

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2014, 09:25:56 »
trudno będą wnioski jak bedzie Policja bedą mandaty jak jeden z dugim dostanie manadat lub zatrzyma sie zezwolenie to oczy otworzą a takie sprawy szybko sie rozchodzą wsród wędkarzy

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2014, 19:45:03 »
Dzisiaj byłem na Łęgoniu , wiele lat już tam nie łowiłem . Jak przeszedłem się po brzegach to aż mi dech zaparło . Ile tam jest śmieci to szok , tylko w obrębie mojego stanowiska uzbierałem reklamówkę . A ja myślałem , że na Srebrnioku jest syf  :o  Prezes , może warto na wiosnę zrobić akcję sprzątania świata i zaprosić dzieciaki z pobliskiej szkoły ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2014, 07:36:31 »
Dzisiaj mamy psoedzenie Zarządu Koła i ta sprawę ruszę tak wiec do Końca misiąca pstaramy się wszystko wysprzatać i od nas wszystkich bedzie zależało czy  utrzymamy porzadek . Mimo wszystko proszę o sygnały dotyczące Naszych zbiorników nie tylko smieci ale o wszystko .

waldi220

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2014, 18:56:29 »
 :)szanowni koledzy  ostatnio dość rzadko tu zaglądam  ale zaczyna mnie to denerwować   non stop jakieś żale  koledzy praktycznie od stycznia  cały czas ktoś   nad wodami pracuje i było by miło żeby mając chęć  trochę popracować. Jest nas w kole  ponad 400 a przychodzi  czterech -ośmiu członków tych samych  i zapytują gdzie reszta ?  ino narzekać pozbierajcie nam śmieci -karajcie śmieciarzy- itd

Czyżby wędkarze zapomnieli że można odpracować czyn  zmniejszając w ten sposób  opłaty za wędkowanie

Mam nadzieje ze wszyscy wędkarze  są zapoznani z regulaminem gdzie jest jasno napisane  jak należny postępować nad zbiornikami  Pozdrawiam  i do spotkania nad wodą

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2014, 20:16:07 »
Kolego waldi220 , nie za bardzo rozumiem o czym Ty piszesz ? Jakie żale ?! Czytaj ze zrozumieniem !
Stwierdziłem fakt , ze jest syf na naszymi wodami i nie winie za to nikogo oprócz wędkarzy BRUDASÓW  . Co do zbierania śmieci , to co jestem nad woda zbieram obligatoryjnie kilka reklamówek odpadków , jestem pewien , że przez cały rok zbierze się tego wielka kupa którą na własny koszt wywożę i utylizuję . Co do karania śmieciarzy , zdania nie zmienię i dziwię się , że masz coś przeciwko temu ?

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2014, 08:23:21 »
k popiram w całości już są pierwsze MK za śmieci i bedziemy ten temat drążyć do skutku

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2014, 08:29:59 »
Brawo prezes , tak trzymać .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2014, 19:31:53 »
Kol. dzisiaj na Srebnioku i Łęgoniu zostały pozbierane śmieci 19 szt worków 240 litrowych i to tylko co zostało powyciągane z trawy na stanowiskach , możecie sobie to wyobrazić a są na tych zbiornikach beczki i cięzko dać do woreczka rklamowki i zaniść do tej beczki . Z wiosny nistety będziemy pisali wnioski o ukaranie jak na stanowiskach zastaniemy jakiekolwiek smieci. Trzeba powiedzieć dośc brudasom i śmieciarzom.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.