Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH  (Przeczytany 9191 razy)

Jędrzej

• Hero Member
Odp: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2014, 09:09:11 »
Wczoraj na Srebrnioku kilka godzin do nocy . Ryby całkiem fajnie brały , złowiłem cztery piękne , zdrowe jazie od 30 - 36 cm i cztery miarowe liny , również zdrowiutkie i wypasione . Brały na pinki i białe , łowiłem na bata i pickera . Co mnie zaskoczyło to ilość ludzi na zbiorniku , widać weekend majowy ma swoją moc  :D . Miejmy nadzieję , iż po tym majowym łowieniu nikt nie zasypie mi odpadkami miejscówki  :(

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2014, 17:44:12 »
Gtulacje  ;D bo jak się słyszy i widzi na innych zbiornikach to bardzo cienko ryba bierze , dzisiaj bedąc na Wisle , Pszczynce , zb. Łąka , Goczałkowice kilka bardzo małych leszczyków , 1 węgorz , 2 szczupaki i 4 szt sandacza w tym jeden 3,5 kg oczywiście poszły do wody. Na zbiornikach bardzo dużo wędkarzy są trudności z znalezieniem miejsca.Akcja śmieci zaczyna pomału ruszać więc koszty z tym zwiazane będą - takie życie.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2014, 12:04:15 »
Widzę , że prezes też fajnie połowił  :D . Dzisiaj znowu wypad na Srebrniok , jak się uda to posiedzimy do rana ;)

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2014, 10:39:40 »
Niestety , wczorajsza wyprawa na Srebrniok to porażka  :'( Zaczął wiać zimny i silny wiatr , ryby nie współpracowały i musieliśmy zwijać żagle aby nie zamarznąć .

askan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2014, 10:22:01 »
Na Pogorii I po południu staję na karpia.Przedwczoraj miałem trzy na haczyku ale jednego wyjąłem,dwa były słabo zamocowane,wszystko przed zmrokiem.Miał 48 cm. i ok 2kg.wziął na wiązanego nitką z pończoch Jokersa+2 białe,haczyk nr 10,przyp.0.14,żyłka gł.0.16 :o
Raparapa

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2014, 21:49:54 »
Byłem z 30.04 na 1.05 na Łęgoniu na karpia. Jedynie miałem dwa pociągnięcia, jedno o 23 a drugie 3:30 i nic poza tym :(. Pojechałem jeszcze raz 3.05 na szczupaka (metoda żywiec) niestety bez brania. Podczas łowienia żywca na bata złowiłem ładnego 35 cm jazia (poszedł do wody). Obok mnie też nie połowili, ktoś kto był kilka dni przyczepą złowił karpia (relacja łowiących), podbierałem sąsiadowi niewymiarowego szczupaka 44 cm oraz jeden mu się spiął.

Tak przy okazji zapytam czy Łęgoń był zarybiany amurem? Podczas jednego z ostatnich pobytów nad tą wodą widziałem osobiście jak jeden z łowiących na bata złowił dwa 10 cm amurki.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2014, 12:47:21 »
nie były zarybiane a z drugiej strony ciekawe czy wypuścił czy zabrał , czekamy na sandacza narybek i węgorza. Ja chcąc zabrać rybę do domu to muszę mieć zgodę drugiej połowy a zazwyczaj jej nie mam więc ryb nie zabieram.

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2014, 23:45:39 »
nie były zarybiane a z drugiej strony ciekawe czy wypuścił czy zabrał [...]

Wypuścił.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2014, 10:59:30 »
Cytat:  link=topic=3499.msg24952#msg24952 date=1399412739
nie były zarybiane a z drugiej strony ciekawe czy wypuścił czy zabrał [...]

Wypuścił.

To ciekawe , takie małe amurki musiały wziąć się z naturalnego tarła ? A to już byłaby wielka niespodzianka ,daaaawno nie słyszałem aby te ryby odbyły u nas tarło .

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2014, 20:00:36 »
Właśnie też byłem tym faktem mocno zdziwiony. Amurki zostały złowione obok drzewa, które rośnie przy samej wodzie na tzw. cyplu, gdzie często przesiadują karpiarze.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2014, 06:27:25 »
Wczoraj na Srebrnioku 4 piękne jazie i jeden mniejszy ,do tego 2 miarowe okonie i około 19-stej zrobiła się cisza jak makiem zasiał .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2014, 12:01:23 »
od czegoś trzeba zacząć , mam pytanie te jazie jaki mają wymiar bo co roku zarybiamy jaziem w granicach 20 - 25 cm , a jak leszcz duży , szczupak sie pokazuje bo też jest zarybiany.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2014, 18:11:52 »
Jazie wielkie , od 30 do 40 cm , wszystkie zdrowiutkie i silne jak cholera . Duży leszcz jeszcze na tarlisku i nie bierze ale to już końcówka bo ryby powoli się rozchodzą . Widziałem olbrzymy po 70-80 cm , stada miały na oko po 200 sztuk takich łopat , piękny widok jak taka ryba się wyciera  :) Jeszcze na szczupaka nie polowałem ale ze słyszenia wiem , iż kilka już weszło wędkarzom na spining ,wszystko lekko pond wymiar . 
Dzisiaj również byłem ale złowiłem tylko fajnego linka 30 cm i kilka miarowych okoni .
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 18:16:11 wysłana przez Jędrzej K »

askan

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2014, 18:32:52 »
Drugi węgorzyk w tym roku.Pierwszy był większy ale bez zdjęcia bo ulewa nie pozwoliła wyciągnąć aparatu.Oba wróciły do wody.
Raparapa

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2014, 10:49:26 »
gratulacje tzn. zarybianie węgorzem przynosi efekty , mamy zamówionego węgorz w tym roku po 15 najprawdopodobnie bedziemy zarybiać. Jak zauważyłem nawet pokazuje się jaz , co też cieszy że zarybianie przynosi efekt. Zobaczymy jak się uda załatwić inne gatunki ryb , płoć , leszcz , lin , sanadcz na Łegon i tradycyjnie szczupak. :)

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.