Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH  (Przeczytany 9193 razy)

Jędrzej

• Hero Member
Odp: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 14, 2014, 08:31:27 »
Wczoraj na Srebrnioku bardzo udany dzień . Złowiłem dwa karpie po około 40 cm każdy , pięknego półmetrowego leszcza , ładnego jazia , sporo wymiarowych okoni ,kilka jazgarów i małego sumika karłowatego . Ryby wchodziły na bat i pickera , brały na białe ,pinki i rosówki .
A tak na marginesie , zaczyna coraz bardziej mnie martwić fakt , iż od marca nie złowiłem ani jednej płoci na Srebrnioku , moi znajomi również nie mieli tej przyjemności . Mam nadzieję , że nic złego się nie stało i płocie po trale ruszą na żerowiska .

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 15, 2014, 14:35:48 »
 ;D gratulacje płoć powinna być chyba że drapieznik zrobił swoje , martwią mnie opady gdyż woda w Odrze się podnosi oby nam znowu tego nie zalało bo wtedy sumika bedzie i suma ochocho

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 16, 2014, 11:54:50 »
Woda na Odrze w Krzyżanowicach jest już wstanie ostrzegawczym , chyba Srebrniok już zalewa  :'(

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2014, 09:57:09 »
niestety Srebiok zalany i pozostałe wody od strony Roszkowa nic nie zrobimy takich nasz zywot coś przyniesie i zabierze , mam kilka zdjęc to umieszczę na stronie Koła w wiadomościach.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2014, 15:58:05 »
Właśnie wróciłem z Srebrnioka , ryby nie brały ale chodziły takie sztuki , że szok , woda rano się gotowała . Prezes spokojnie , Srebrniok był wiele lat zerówka , co roku tam rzeka wchodziła  i nikt tam nie zarybiał a ryb było od groma . Woda szybko spada więc dużo ryby nie wyjdzie a może wejdzie  ;D

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 19, 2014, 21:14:38 »
Cieszy mnie ten optymizm oby tylko dużo weszło a nie wyszło i dalej bedziemy łowic teraz juz może nie przjdzie predko taka woda to mozemy troche przysypać tą wyrwę i podniść ta groblę o 1 - 1.5 m

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 19, 2014, 23:17:03 »
Podnieść ? Może i jest to jakiś pomysł ale przy takiej wysokiej wodzie to coś pomorze , hmmm... ?  Ewentualnie wielkimi kamieniami zagrodzić ? Nie mam pojęcia  :-\

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 20, 2014, 07:09:48 »
Wiadomo że jak przyjdzie duża woda to nic nie pomoże ale mówimy o podwyższonej wodzie co sie czesto zdarza 1 - 1.5 m gdy sa jakieś takie opady krótkotrwałe

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 18, 2014, 11:56:51 »
Odkąd woda z Odry wlała się do Srebrnioka wyniki są mało zadawalające , do tego pogoda zmienna , ciśnienie niestabilne , więcej sobie obiecywałem po tych przyborach . Czas zapolować na rzeczne leszcze . Jutro wyprawa na Odrę  :D

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:10:37 »
Tak to już jest z naszą Odrą raz przyniesie ryby raz zabierze lub zachamuje brania do czasu ustabilizowania się wody w zbiorniku ,/ na marginesie u sąsiada nic nie wypłukała ta wysoka woda jak było po ostatniej powodzi - brakuje im ryb w stawach /  mam nadzieję ,że na rzece będzie lepiej bo jak widać coraz wiecej wędkarzy tam wędkuje , po wędkowaniu przydała by się mała informacja jakie wyniki. ;)

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:34:50 »
Na Odrze sporo ludzi ale nikt , nic nie łowił . Zaciąłem kilka okoni na czerwone i to wszystko , lipa straszna a woda się gotowała . Widzieliśmy jak spławiały się co chwila wielkie karpie i piękne ciemne leszcze , bolenie polowały jakby kawy mocnej kawy się napiły , szalały normalnie . Jadąc już nad rzekę przeczuwałem , że może być porażka bo w nocy ciśnienie leciało na łeb , serdecznie mam już dość tej pieprz... pogody . A powiem tak na dobicie , że teraz w weekend jest szansa na rybę , ciśnienie ma być niskie ale z tendencją do wzrostu , w poniedziałek nad ranem może spaść nawet ponad 30 hpa - ryby normalnie zasną  :'(

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2014, 23:40:46 »
Jedrzeju K, z kolegami doszliśmy do wniosku, że nie ma co zaglądać na pogodę, jak jest czas, to jedziemy na ryby i tym się cieszymy. Ryby bardziej chimeryczne niż kiedyś, nie wiadomo co im nie pasuje, czasami dochodzę do wniosku, że nie ma na to odpowiedzi. Wymyślam różne teorie, ale po jakimś czasie, czas spędzony nad wodą je weryfikuje i znowu powstaje nowa teoria dlaczego ryba nie żeruje ;).

Byłem od wczoraj do dzisiaj rana na Łęgoniu, miałem trzy brania, pierwsze to spinka po krótkim holu, drugie puste, rano trafił się Amur 6,4 kg. Jestem zadowolony z pobytu nad wodą, zresztą zawsze jestem.

Teraz do Prezesa. Prezes wspominał o tym, że gdy będą śmieci, będą mniejsze zarybienia. Słusznie! Tylko taką informację podawałbym na stronie głównej z wyszczególnieniem ile wpuszczanej ryby jest mniej, oraz jak wzrastają wydatki na porządkowanie terenu łowiska. Może dotrze to do świadomości większej ilości wędkarzy. Rozpropagować podawanie tych informacji przez inne koła które mają stronę internetową. Do napisania tego skłoniło mnie to, że na Łęgoniu bawiły/wędkowały razem trzy małżeństwa w dojrzałym wieku, zostawili po sobie 80l worek śmieci, i to jeszcze nie skłoniło by mnie do napisania tych słów, ale to, że do worka został włożony jeszcze palący się jednorazowy grill. Całe szczęście to zauważyłem a koledzy, którzy byli w posiadaniu wiaderka ugasili coraz mocniej tlące się śmieci.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 21, 2014, 09:20:09 »
Na Srebnioku byli wczoraj chłopaki i były złowione leszcze ponad 60 cm , karpie takie prawie 58 , 64 cm to znaczy coś się dzieje ryby mozna powiedzieć troche ruszyła. a jak na rzece wyniki bo też było dużo wędkarzy w czwartek

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:34:02 »
Wczoraj na Srebrnioku wzięło kilka pięknych łopat , największy 62 cm . Widać , że leszcze biorą bo znalazłem w wodzie wieką leszczową głowę i sporo łusek . Wyprawa udana poza tym , że jakiś brudas zarzucił mi stanowisko puszkami po piwsku ,normalnie szewskiej pasji dostaję jak takie cos widzę , zwłaszcza , że stoją śmietniki przy parkingu !

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2014, 07:18:10 »
no to gratulacje co do leszczy jak widać ponownie ruszyły , co do śmieci to gonić brudasów i na bierząco informować o tym jak kilku osobą zatrzymamy zezwolenia to moze sie nauczą porządku.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.