Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH  (Przeczytany 6404 razy)

Jędrzej

• Hero Member
Odp: JAK DZISIAJ BYŁO NA RYBACH
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 16, 2015, 07:43:13 »
Dzięki

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 14, 2015, 20:26:39 »
Dzisiaj od rana Srebrniok , nie działo się nic ciekawego poza tym , że wszelaka ryba chodziła pod powierzchnią i rozchlapywała wodę . Oczywiście , nazbierałem dwie reklamówki śmieci na miejscu w rogu , po lewo od zejścia z parkingu . Nic z tego nie rozumiem , kilkadziesiąt metrów za plecami kubły a tu dureń jeden z drugim zostawiają gnój na miejscówce . Szkoda , że nie naszedłem ...

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:36:28 »
czy na prawdę nie damy sobie rady z tymi brudasami  >:(

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 06, 2015, 22:01:59 »
Jeśli chodzi o Łegoń od strony ulicy Głównej to wydaje mi się bardzo czysty, ale wkurzają mnie miejsca po rozpalonych ogniskach. Co do ryb złowionych na tym zbiorniku to w dniach 23-26.06 zbiornik obdarzył mnie braniami, złowiłem trzy karpie 49 cm, 56 cm, 67 cm, karasi w przedziale 25- 40 cm nie liczyłem (wszystko na kulki). Natomiast 1 lipca o 5:30 złowiłem suma 100 cm, 5,8 kg na karasia 26 cm.

Mam pytanie jak wypadły zawody karpiowe rozgrywane na Łęgoniu? Siedziałem na zbiorniku od 30.06-2.07 nie zaliczyłem żadnego brania karpiowego.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 10, 2015, 09:21:48 »
nie było żle ale dobrze też nie - 1 miejsce w sumie 22 kg , 4 drużyny złowiły karpie po 2 lub jednym wyjątek drużyna na 1 miejscu udział brało 7 drużyn.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 20, 2015, 12:09:21 »
Kolejny raz na Srebrnioku i kolejna porażka . Od wiosny zero efektów , nawet zarybieniowy karpik nie chce skubnąć . Nie wiem co się dzieje , tak źle nie było jeszcze nigdy . Odkąd koło Odra wzięło tą wodę wyniki z roku na rok są coraz gorsze . Prezes , co się dzieje ? Przecież za czasów zerówki ryb było tam od groma  :'(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2015, 12:25:15 wysłana przez Jędrzej »

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 20, 2015, 13:13:24 »
Jędrzej ja lubię Łęgoń, Ty widzę znowu preferujesz Srebrniok. Obserwując zachowanie ryb na Łęgoniu wiem, że one tam są, ale trudno je złowić. Raz jak pisałem Łęgoń obdarzył mnie w tym roku braniami. Dwa tygodnie później zasiadka skończyła się jednym braniem. Ryby mają coraz większe kaprysy.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 20, 2015, 14:09:15 »
Absolutnie nie preferuję Srebrnioka , łowie na innych wodach z dość dobrym skutkiem . W tym roku mam już min leszcza 70 + , wiele mniejszych 50-60 cm , sporych karasi ..
Na Srebrnym niestety każda wyprawa kończy się porażka , totalna mizeria . Jakby całkiem ryby zniknęły .

cranch_ms

• Full Member
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 20, 2015, 17:39:38 »
Jędrzej, sorry, może źle to wyraziłem, ale dużo Twoich postów w tym wątku wspominało o Srebrnioku dlatego napisałem, że preferujesz Srebrniok.

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 21, 2015, 18:31:34 »
kol. jak porozmawiacie z wędkarzami to jest taki okres ,że po prostu  nigdzie nie bierze znam hodowców to nawet w stawach hodowlanych ryba nie żeruje nic dodać nic ująć albo przeczekać , co do Srebnioka to zawsze była specyficzna woda a teraz się zmieni gdyż został zasypany odpływ do rzeki Odra aby można było w końcu przejechać samochodem do tyłu gdyż staramy się o takie zezwolenia dla członków PZW.

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:42:38 »
Wczoraj pojechałem z rodziną na Srebrniok, usiedliśmy na rowie przed wyspą. Widok jaki zobaczyłem za plecami zwalił mnie z nóg! Normalnie wstyd mi było przed dziećmi. Wielka sterta śmieci, pełno plastikowych butelek, stare szmaty, opakowania po zanętach, kulkach, pety, resztki z grilla i Bóg wie jeden co jeszcze. Sporą część wynieśliśmy z synami, zabraliśmy do swojego śmietnika, bo ten na parkingu jest przepełniony.
Nie wiem jak można być takim flejtuchem i brudasem?! Nie wiem ile razy trzeba do ludzi mówić i prosić?
Musi zmienić się prawo, za tym muszą iść wielkie kwoty mandatów bo inaczej bydło się nie nauczy!!!

krzysztof_13

• Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:16:43 »
Jest racja - dasz kontener śmietniki sami w domach płacimy za wywóz śmieci i jeszcze sobie śmiecimy stanowiska , jest bardzo ciekawa jak taki wędkarz się czuje przyjeżdżając ponownie na to stanowisko i zastanie te śmieci czy mu jest tak dobrze - warto by było takiemu jak tam jest specjalnie przyjść i wysypać worek z śmieciami zobaczyć jego reakcję oczywiście wszystko udokumentować. Jeszcze raz sami musimy bardziej na reagować m o ż e czegoś nauczymy.   

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.