Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni 2015 - relacja

28 czerwca 2015 roku na kan. Śledziowym w Trzcinisku odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. zawody zostały zorganizowane przez Klub Browning Team Gdynia i Koło PZW Policyjne Gdynia, przy współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

 

Niedzielny poranek przywitał uczestników zawodów strugami ulewnego deszczu, zapowiadało się, że będą bardzo trudne warunki do wędkowania. Jednak po odprawie i losowaniu, gdy zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska, deszcz przestał padać, zrobiło się bezchmurne niebo i zaświeciło słońce. Pogoda nie zmieniła się już do końca zawodów. Mimo, ze aura sprzyjała uczestnikom zawodów, ryby chyba jednak nie zwracały na to uwagi i nie na każdym stanowisku chciały z zawodnikami współpracować. Łowiono w większości drobnicę, większe ryby zdarzały się sporadycznie.

W tym roku w zawodach startowało 49 zawodników, a łowisko było podzielone na pięć sektorów, zatem rywalizacja o zajęcie premiowanego miejsca była dość spora, szczególnie, że jak już wyżej wspomniano, nie na każdym stanowisku ryby chętnie z zawodnikami współpracowały. Jednak zawodnicy, którzy potrafili obrać właściwą taktykę osiągnęli, jak na to łowisko, bardzo dobre wyniki. Najbardziej „łowny” okazał się sektor „D”, a najsłabiej ryby żerowały w sektorze „B”.

 

Zwycięzców, którzy stanęli na podium, uhonorowano pucharami fundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdyni pana Wojciecha Szczurka oraz nagrodami, a otrzymali je:

za I miejsce – Maciej Graban – Klub Radunia Żukowo

za II miejsce – Dariusz Bogoński – Koło Gdańsk Śródmieście

za III miejsce – Waldemar Szyrowski – Klub Radunia Żukowo

 

Nagrody w tym roku otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdym sektorze.

Ponadto przyznano statuetkę i upominek za największą rybę, leszcza o łącznej sumie punktów 1240 (sumowano długość i wagę), którą złowił Dariusz Bogoński z Koła Gdańsk Śródmieście.

Uhonorowano również upominkiem najmłodszego uczestnika imprezy Maksymiliana Korczyńskiego.

Tradycyjnie też, wśród pozostałych uczestników rozlosowano upominki w takiej ilości, że żaden z uczestników imprezy nie opuścił jej z pustą ręką.

Pyszny catering na zakończenie zawodów przygotowała, jak co roku, pani Wioletta.

 

Impreza przeprowadzana była w zgodzie z ideą wędkarska „No Kill”, zatem wszystkie ryby złowione w zawodach, a było ich łącznie ponad 87 kg, po zważeniu wróciły do wody.

Szczegółowe wyniki znajdują się z załącznikach poniżej informacji, a zdjęcia w naszej galerii.

 

 

 

PATRONAT HONOROWY

PREZYDENT MIASTA GDYNI

Wojciech Szczurek

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

 

 

WSPARCIE LOGISTYCZNE

           

 

 

 

SPONSORZY:

             

Poleć znajomemu

Załączniki