Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

#zostańwdomu - RYBY POCZEKAJĄ!

 

PYTACIE więc ODPOWIADAMY.

Tak w związku z weekendem i nie tylko:

#zostańwdomu

 

 

od 31 marca 2020r, obowiązuje

Rozporządzenie Rady Ministrów

w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,

którego paragraf 5 zakazuje w okresie od 01.04 do 11.04 2020r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze z pewnymi wyjątkami określonymi w dalszej treści paragrafu.

Ponadto paragraf 17 tegoż rozporządzenia zakazuje we wspomnianym okresie korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni.

A zatem w skrócie:

- funkcję publiczną stanowi każde miejsce dostępne powszechnie, czyli taka przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna, a zatem dostępna dla ogółu społeczeństwa, w tym również takie porośnięte roślinnością (drzewa, krzewy, roślinność trawiasta).

Reasumując powyższe zapisy, to: wyjazdu na ryby nawet w pojedynkę, nawet w najbardziej odosobnione zarośla, NIE MOŻNA uznać za przemieszczenie się w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

 

Zatem, gdy nie dostosujemy się do przepisów prawa, to spotkanie z jego mundurowymi przedstawicielami do przyjemnych nie będzie należało i z pewnością znacznie uszczupli domowy budżet.

 

Dlatego też, jako mundurowi wędkarze, którzy również z chęcią zrelaksowaliby się nad wodą, ZALECAMY: #zostańwdomu.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.