Rekord świata Magdaleny Kuzy!

Aktualności | 2011-07-04 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniu 2 lipca 2011 r. na 41 Międzynarodowych zawodach rzutowych ASKO w Wiedniu, http://www.castingsport.pl/Kadra/Kuza%20M.htm" target="_blank z Okręgu PZW w Kielcach, aktualna i trzykrotna z rzędu mistrzyni świata kobiet w odległości spinningowej, pobiła rekord świata kobiet w tej konkurencji, rzucając ciężarkiem 7,5 grama jednorącz na odległość 75,06 m. Poprzedni rekord należał do Finki Marianne Kossonen i wynosił 73,41 m. Rekord Magdy jest też lepszy od dotychczasowego rekordu świata juniorek, który należał do Niemki Sabrine Durwald – 70,24 m. Magda ...... więcej

Ceremonia otwarcia - 7.07 - Mistrzostwa Świata Juniorów w Castingu 2011, Szamotuły

Aktualności | 2011-07-08 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniu 7 lipca, punktualnie o godz. 19-tej, na stadionie Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata Juniorów w Castingu 2011. W uroczystości udział wzięli m.in.: Kurt Klamet - przewodniczący Międzynarodowej Federacji Sportu Rzutowego (ICSF), Włodzimierz Kaczmarek - Burmistrz Szamotuł, Mirosław Iwański - wiceprezes ZG PZW ds. sportu i młodzieży, Jerzy Musiał - Prezes ZO PZW w Poznaniu, członek ZG PZW, Władysław Ogrodowczyk - wiceprezes ds. sportu ZO PZW w Poznaniu, Leszek Orzechowski - koordynator dyscypliny ...... więcej

Magdalena Kuza mistrzynią i wicemistrzynią świata juniorów!

Aktualności | 2011-07-09 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W pierwszym dniu zawodów w castingu Magdalena Kuza z Okręgu PZW w Kielcach zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata juniorów w wędkarstwie rzutowym w konkurencji odległość muchowa jednorącz oraz srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata juniorów w wędkarstwie rzutowym w konkurencji Arenberg. Należy dodać, że pierwszy dzień Mistrzostw obfitował w bardzo zmienną pogodę - od ulewy do prawie bezchmurnego nieba. Gratulujemy! Po pierwszym dniu i przeprowadzeniu 3 konkurencji Polska drużyna chłopców zajmuje 3 miejsce, za ...... więcej

9 medali Polaków na Mistrzostwach Świata Juniorów w castingu!

Aktualności | 2011-07-11 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W drugim dniu Mistrzostw Polacy zdobyli kolejne medale i tytuły: - w konkurencji "spinning cel" Magdalena Kuza zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata (!) Jagoda Żebrowska zdobyła medal brązowy konkurencję wygrała Katerina Markowa z Czech Bartłomiej Kozyra zdobył złoty medal i tytuł mistrza świata (!) drugi był Bruno Brovet z Chorwacji trzeci Christian Hildenbrandt z Niemiec - w konkurencji "odległość spinningowa" Magdalena Kuza zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata (!) Oliwia Mośko zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni ...... więcej

Trzy tytuły mistrzowskie dla Polaków

Aktualności | 2011-07-16 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Trailer - Junior World Casting Championship, 7-10 lipca, Szamotuły 2011

Trailer - Junior World Casting Championship, 7-10 lipca, Szamotuły 2011 - Pełna wersja już wkrótce ... Zwiastun - Profesjonalny film wykonany przez ASPROMEDIA.INFO na zlecenie Komisji ds. mediów i promocji wędkarstwa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego - kontakt: Grzegorz Kidawski (g.kidawski@zgpzw.pl)... więcej

Sukcesy polskich wędkarzy na Olimpiadzie oraz Mistrzostwach Świata!

Aktualności | 2011-09-05 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

IX miejsce seniorów na zakończenie Olimpiady Wędkarskiej ‘2011Reprezentacja Polski seniorów zajęła IX miejsce w klasyfikacji drużynowej zakończonych 4 września Mistrzostw Świata w wędkarstwie słodkowodnym (spławikowym) rozegranych w Ostellato we Włoszech. Starowało ogółem 36 reprezentacji. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy, uzyskując wynik 21 pkt., a złowione przez nich 677 ryby ważyły 124,810 kg. Reprezentacja Polski uzyskała 83 pkt. sektorowe, a złowienie 570 ryb dało nam masę (pkt.) 67,880 kg. Indywidualnie najlepiej wypadł mistrz ...... więcej

Szczęśliwa trzynastka

Aktualności | 2011-10-05 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na rozegranych w miejscowości Hluboka nad Vltavou w dniach 31.08 – 4.09. 2011 r. Mistrzostwach Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym Polacy odnieśli kolejny historyczny sukces zdobywając 6 złotych, 5 srebrnych i dwa brązowe medale . Ale po kolei…. Hluboka na Vltavou to piękne malownicze miasteczko w południowych Czechach nad którym góruje zamek , to jedna z perełek zabytków w tym rejonie Czech. Zawody rozegrane zostały na oddalonym o pięć kilometrów lotnisku tamtejszego Aeroklubu w miejscowości Hosin . Pogoda jak na tę porę ...... więcej

Mamy brązowy medal !!! - Mistrzostwa świata w wędkarstwie podlodowym - Kazachstan, 6-12.02

Aktualności | 2012-02-17 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Na zakończonych w dniu 11.02.2012 roku 9. Mistrzostwach świata w wędkarstwie podlodowym w odległym Kazachstanie w okolicach Almaty reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal, ulegając tylko reprezentacji Białorusi i Ukrainy. Indywidualnie 4 miejsce zajął Andrzej Gorlewski. Na trudnej wodzie, w trudnych warunkach przy małej ilości ryb nasza reprezentacja po raz kolejny pokazała, że należy do ścisłej czołówki światowej. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza drużyna odrobiła straty z dnia poprzedniego (zajmowała 6 miejsce) i przesunęła sięna medalowa ...... więcej

Ważna informacji dla wędkarzy podlodowych

Komunikaty | 2012-03-02 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W związku z sytuacją pogodową występującą w Polsce, uprzejmie informujemy, że po uzgodnieniach w GKS i trenerem Kadry Narodowej drugie Ogólnopolskie Zawody Podlodowe z cyklu GPx na 2012 rok, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe (grubość lodu), odbędą się w terminie 8-11.03 podanym w Terminarzu Imprez Międzynarodowych i Krajowych na 2012 rok na jeziorze Klebark Wielki. Organizatorem tych zawodów będzie Okręg PZW w Olsztynie. Ostateczna decyzja o organizacji zostanie podjęta w dniu 5.03 w godzinach rannych. O decyzji poinformujemy Komunikatem na stronie ...... więcej