Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Historia Koła

   W latach 1953 - 55 w Głogówku prowadziła działalność sekcja wędkarska przynależna do Koła PZW w Prudniku. W okresie tym sekcja liczyła około 15 członków.
       W roku 1955 w obecnych Zakładach Cukierniczych "PIAST" w Głogówku sekcję przekształcono w Koło PZW Głogówek. Założycielami Koła byli kol. Remiszewski - prezes Koła, kol. Romuald Łupszaj - wiceprezes Koła. Skład Zarządu był 8 osobowy. W tym okresie koło liczyło 20 członków.
Kadencja Zarządu Koła w tym okresie trwała 1 rok.
       W 1958 r. prezesem Koła został wybrany kol. Mieczysław Szkodziński. Koło liczyło w tym czasie około 30 członków. Dla porównania w tym samym czasie koło Krapkowice liczyło około 130 członków. Prezesura kol. Mieczysława Szkodzińskiego trwała z małymi wyjątkami do 1988 roku.
       W omawianym okresie w pracach Koła wyróżniali się koledzy: R. Łupszaj, L.Sroka, K. Sgolik, J. Smirnow, A. Kontny, W. Kontny, J. Willim, H. Szuman, Rozumek, Niemczyk, St. Krokosz, T. Les, oraz M. Wróblewski.
       W latach 1960 - 1970 Koło liczyło około 250 członków.W tym okresie osiągano też duże sukcesy sportowe na szczeblu rejonu opolskiego. Pod przewodnictwem kol. A. Kontnego - wiceprezesa Zarządu, drużyna spławikowców zaliczana była do najlepszych na Opolszczyźnie. Wygrywając trzykrotnie zawody, zdobyła na własność Drużynowy Puchar Zarządu Okręgu w wędkarstwie spławikowym w kategorii seniorów. W pobitym polu pozostało wiele drużyn, a wśród nich zaliczane do najsilniejszych drużyny z Krapkowic i Raciborza. Trzon zespołu tworzyli kol. Sgolik, Szkodziński, Willim, Kapica, W. Kontny a kol. A Kontny i Niemczyk przez dłuższy okres byli członkami kadry Opolszczyzny.
       W latach 80 - tych z uwagi na zdarzenia losowe oraz nasilone wyjazdy za granicę znacznej ilości członków w Kole nastąpił regres. Kryzys ten trwał do 1988 roku. W tym czasie Prezesem Koła zostaje kol. Michał Wróblewski. Koło w dalszym ciągu podtrzymuje tradycje sportu wędkarskiego będąc liczącym się Kołem w okręgu pod względem usportowienia.
       W latach 90 - tych, już za prezesury kol. Józefa Skiby, wędkarze naszego Koła osiągają dalsze sukcesy sportowe.
       W roku 1994 drużyna w składzie K. Bylicki, B. Myczewski, Jerzy Nalazek i Dorota Nalazek zdobywa trzecie miejsce w okręgu w walce o Drużynowy Puchar Zarządu Okręgu w dyscyplinie spławikowej.
       Kol. Jerzy Nalazek zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Grand Prix Okręgu i tytuł Wędkarza Roku 1994 w kategorii seniorów.
W roku 1999 kol. Henryk Tichanów zostaje drugim wicemistrzem okręgu w wędkarstwie spławikowym w kategorii seniorów a w roku 2000 i 2004 zajmuje czwarte miejsce.
Na dzień dzisiejszy wędkarze naszego Koła: Henryk Tichanów, Jerzy Czerwiński i Mariusz Szachniuk zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji Grand Prix Okręgu w wędkarstwie spławikowym.

Od początku istnienia, nasze Koło opiekowało się odcinkiem rzeki Osobłoga.Od roku 2001 pozyskaliśmy dla wędkowania staw w Parku Miejskim, a od 2004 roku staw w Mionowie, który był sukcesywnie remontowany (pogłębianie, wzmacnianie skarpy). Uroczyste otwarcie stawu nastąpiło 29 maja 2009 r. w obecności burmistrza Głogówka, Andrzeja Kałamarza.