Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

55-LECIE KOŁA PZW GŁOGÓWEK

Aktualności | 2010-05-30 | Publikujący: Koło PZW Głogówek

      29 maja 2010 r.  nad stawem w Mionowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu koła, połączone z oficjalnym otwarciem łowiska. Jubileusz poprzedziły zawody  wędkarskie najstarszych członków koła. W imprezie udział wzięli: burmistrz Głogówka, Andrzej Kałamarz, radni Gminy, sekretarz Zarządu Okręgu PZW w Opolu Jerzy Kozłowski, prezesi sąsiednich kół, przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej, członkowie koła oraz zaproszeni goście, od lat współdziałający z Zarządem Koła, którzy czynnie przyczynili się do wyremontowania stawu.
      Prezes koła, Józef Skiba, przedstawił obecnym rys historyczny koła, którego początki sięgają 1953 roku, jako kilkuosobowej sekcji wędkarskiej przy kole PZW w Prudniku, a od roku 1955 samodzielnego już koła przy zakładzie „Piast" w Głogówku. Uwypuklił sportowe osiągnięcia członków koła na szczeblu Okręgu, którzy w różnych okresach wiedli prym w wędkarstwie spławikowym.
      Składając podziękowania dla burmistrza, Okręgu PZW w Opolu, wykonawcom robót nad stawem, wręczył im pamiątkowe szkatułki. Pucharami nagrodził zwycięzców zawodów „weteranów" oraz wręczył listy gratulacyjne dla najstarszych, ponad czterdziesto i pięćdziesięcioletnich członków koła. Przyjął gratulacje dla Zarządu Koła od Burmistrza, radnych i  Zarządu Okręgu za wieloletnią pracę w zakresie upowszechniania wędkarstwa, sportu wędkarskiego i rekreacji, pracę z dziećmi i młodzieżą oraz działania na rzecz czystości i ochrony wód.
      Po części oficjalnej uczestników spotkały inne atrakcje: casting, rzut „kulą zanętową" do obręczy, loteria fantowa. Przy konsumpcji grillowanych steków, żeberek, kiełbasek i kaszanek, przy muzyce z akordeonu i piosenkach biesiadnych, wspominano „stare" wyprawy i zasiadki  wędkarskie.

Lista wyróżnionych pamiątkowymi szkatułkami:
1. Alfred Morawiec
2. Waldemar Kurspiot
3. Stanisław Jurecki
4. Andrzej Kałamarz
 

Listy gratulacyjne otrzymali:
1. Michał Wróblewski
2. Tadeusz Grzegorzak
3. Jan Kaiser
4. Bogdan Iwasyk
5. Jerzy Tabaszewski
6. Jerzy Zając
7. Józef Stochmiałek
8. Józef Strzała
9. Mieczysław Szkodziński
10. Leon Sroka
11. Michał Wróblewski II

 
Zwycięzcy zawodów „weteranów"
1. Bogdan Iwasyk
2. Michał Wróblewski
3. Tadeusz GrzegorzakWIĘCEJ  ZDJĘĆ 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.