Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinningowe GPX i eliminacje do GPX Okręgu Lubelskiego 2015 - podsumowanie

Aktualności | 2015-11-03 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

Po raz czwarty od wprowadzenia zawodów na żywej rybie dobiegł końca cykl zawodów Grand Prix (I liga) i Eliminacji do Grand Prix (II liga) w dyscyplinie spinningowej organizowanych przez kluby naszego województwa. Po raz kolejny pokazaliśmy, że aby rywalizować sportowo można porozumieć się na najniższym szczeblu i zorganizować zawody, w których regularnie przez sezon od maja do października wzięło udział blisko 100 zawodników. Łowiliśmy na Wieprzu, Bugu, Wiśle i Zalewie Zemborzyckim, pomimo deszczu, słoty, niskich temperatur jak i upału. 

Każda tura zawodów to okazja do spotkań, wymiany doświadczeń a co najważniejsze do sportowej rywalizacji i krzewienia zasady „złów i wypuść”. Pięćdziesięciu ośmiu zawodników w eliminacjach, a z nich trzydziestu dwóch, w czterech turach złowiło punktowane ryby i zdobyli łącznie 33250 punktów. Najbardziej rybnym akwenem w eliminacjach okazał się Wieprz a najmniej Zalew Zemborzycki.

W Grand Prix zawodnicy zapewniali ponad 80% frekwencję na każdych zawodach.  Ich skuteczność też okazała się mistrzowska, jak na Grand Prix przystało, i zdobyli łącznie ponad 40000 punktów co nie dziwi gdyż ponad 90% z nich zdobyło punkty podczas całego cyklu zawodów. W klasyfikacji indywidulanej zwyciężył Grzegorz Odolecki, przed Andrzejem Dobrosielskim i Aleksym Piechem – wszyscy trzej z klubu Spoon Puławy, który to klub po czterech turach wygrał klasyfikację drużynową w Grand Prix.

W eliminacjach najlepsi okazali się zwycięzcy trzech z czterech z sektorów na Zalewie Zemborzyckim - Tomasz Matyjasek  przed Arkadiuszem Babiszem oraz Grzegorzem Fedorkiem. Drużynowo Klub Fenix Lublin zakończył rywalizację na pierwszym miejscu.

Ostatnich siedmiu zawodników z I ligi traci prawo startu w tej lidze, natomiast pierwszych siedmiu zawodników z II ligi uzyskało prawo startu w zawodach I ligi.

Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy ponownie w przyszłym roku na kolejną edycję Grand Prix i  Eliminacji do Grand Prix w dyscyplinie spinningowej.Marcin Piądłowski

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin