Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Podlodowe Mistrzostwa Koła Haczyk za nami!

od lewej Tomasz Matyjasek Sebastian Uchański Tomasz Michalak Tomasz Pałka

 

   W niedzielę 30 stycznia rozegrały się Podlodowe Mistrzostwa Koła PZW Lublin Haczyk, a miejscem zmagań wędkarzy było jezioro Maśluchowskie. Mimo nieprzyjemnego wiatru i niskiej temperatury na starcie zjawiło się 16 zawodników gotowych stanąć w szranki o puchar podlodowego mistrza.

 

   Wyniki uzyskane przez zawodników były zdecydowanie lepsze niż podczas naszego debiutu przed rokiem. Podstawową łowioną rybą była drobna płotka, jednak Ci, którzy potrafili dobrać się do koluchów automatycznie windowali swoje wyniki i plasowali się w czołówce klasyfikacji. Od samego początku mocne tempo narzuciło dwóch zawodników: Tomasz Michalak - obrońca tytułu z roku 2010 oraz Tomasz Matyjasek, który debiutował w zawodach organizowanych przez nasze Koło. Wygrał ten drugi z wynikiem 1365 pkt pokonując ustępującego mistrza, który osiągnął 1122 punktów.

 

   Również ciekawa walka trwała o najniższy stopień podium, a walczyło o nią trzech zawodników. Po 3 godzinach zmagań okazało się, że II-vice mistrzem został prezes naszego Koła - Tomasz Pałka (791 pkt), który minimalnie pokonał Henryka Słabczyńskiego (731 pkt) oraz debiutanta w zawodach podlodowych - Dariusza Schulza (729 pkt).

 

   Oprócz trójki najlepszych zawodników puchar wręczono również najmłodszemu uczestnikowi mistrzostw - Sebastianowi Uchańskiemu. Poniżej pełne wyniki zawodów, wywiad z nowym mistrzem oraz kilka zdjęć.

 

Wyniki Podlodowych Mistrzostw Koła 2011:

1. Tomasz Matyjasek - 1365 pkt - MISTRZ KOŁA
2. Tomasz Michalak - 1122 pkt  - I VICEMISTRZ KOŁA
3. Tomasz Pałka - 791 pkt  - II VICEMISTRZ KOŁA
4. Henryk Słabczyński - 731 pkt
5. Dariusz Schulz - 729 pkt
6. Artur Kondratowicz - 523 pkt
7. Karol Irsak - 505 pkt
8. Tomasz Kasperski - 452 pkt
9. Sławomir Makowski - 325 pkt
10. Tomasz Borzencki - 290 pkt
11. Marcin Palczewski - 280 pkt
12. Marcin Alter -220 pkt
13. Sebastian Uchański - 71 pkt

16. Leszek Hunek - 0 pkt

16. Rober Mucha - 0 pkt

16. Paweł Rybaczek- 0 pkt

 

Tomasz Matyjasek - Podlodowy Mistrz 2011 Koła PZW Lublin Haczyk

"Nęciłem dżokersem z minimalnym dodatkiem zanęty spożywczej (łyżka stołowa) + ziemia bełchatowska. Nęciłem niewielkim kulkami o takiej konsystencji, żeby dopiero na dnie zaczęły pracować.
Na samym początku miałem bonusika w postaci okonka około 27 cm. Wolframowa mormyszka na dno, parę delikatnych ruchów przy samiutkim dnie jak nie było brania kolucha to winda na 20-30 cm na dnem i tam brała drobna płotka. Przez pierwsze dwie godziny kilka koluchów tylko złapałem reszta płotki. W ostatniej godzinie jak spory koluch odpłyną mi spod samego przerębla z wolframową mormyszką zmieniłem taktykę. Na koluchową okoliczność miałem przyszykowaną dość długą wędkę z kołowrotkiem o stałej szpuli i grubszą żyłką 0,14. Na końcu duża, a nawet bardzo duża i ciężka ołowiana mormyszka z dużym hakiem. Na haczyk czerwony robak nr 3 i branie za braniem. Na początku problem z zacięciem ale jak zacząłem robaka zakładać na dwa zacięcie było skuteczne.
Reasumując, jak u większości, wynik byłby dużo większy gdyby nie to zimno do którego jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Wycieranie rąk po rybie i rękawiczki nie zapewniają wystarczającego komfortu łowienia jak jest parę stopni mrozu dlatego  na lodzie najczęściej łowię na blaszkę - ryby z rzadka ale rybki znacznie większe (chodzi oczywiście o okonie).
Ostatnie moje zawody wędkarskie na jakich byłem to były mistrzostwa okręgu siedleckiego w spławiku juniorów w 1994 r., a dzięki tym zawodom odżyła we mnie troszeczkę chęć rywalizacji w sporcie wędkarskim."

 

 

   Krótki film z zawodów - FILM

   Więcej zdjęć w naszej Galerii bądź po kliknięciu na ten link

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin