PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

Konferencja PZW - Uwarunkowania prawne i współpraca w ochronie wód

Aktualności | 2019-01-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniach 28-30 stycznia 2019 r. w Nieborowie odbywała się zorganizowana przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego, konferencja poświęcona współpracy służb  ochrony wód w obecnej rzeczywistości prawnej. W konferencji uczestniczyli działacze i pracownicy ze wszystkich Okręgów PZW, odpowiedzialni za ochronę wód, w tym również Komendanci powiatowi Społecznych Straży Rybackich. Zaproszonymi gośćmi byli przedstawiciele Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komendanci Wojewódzcy Państwowej Straży Rybackiej. Zarząd Główny reprezentowali Prezes – kol. Teodor Rudnik i Wiceprezes ds. ochrony i zagospodarowania wód – kol. Wiesław Heliniak.

Podczas trzech sesji omawiano zagadnienia związane m.in. z prawnymi uwarunkowaniami współpracy PSR i SSR, zasadami organizacji SSR i uprawnieniami związanymi z przetwarzaniem danych osobowych uzyskanych w ramach działań zwianych z wykonywaniem zadań wynikających z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Koledzy z Okręgu Mazowieckiego, Opola i  Bielska Białej, zaprezentowali przykłady działania służb odpowiedzialnych za ochronę wód na  tym terenie.

Na zakończenie konferencji sformułowano szereg wniosków, które będą podstawą do dalszych prac zarówno Zarządu Głównego, jak i Zarządów Okręgów PZW.

 

 

[MM]

Zdjęcia