PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

I Edycja Podlodowych Mistrzostw Polski za nami

Aktualności | 2019-02-14 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach 7-10 lutego 2019 r., na zbiorniku Czorsztyńskim odbyły się zawody podlodowe o „PUCHAR GRAFFA 2019 r.”

W konkurencji startowało 21 drużyn oraz 8 zawodników indywidualnie. Do startu
w mistrzostwach uczestnicy zostali wydelegowani przez Okręgi PZW oraz Kluby Wędkarskie. Organizatorem  zawodów na zlecenie ZG PZW był Okręg PZW w Nowym Sączu. W imieniu zawodników, na ręce Prezesa ZO Kol. Zdzisława Kowalskiego składam serdeczne podziękowania za zgodę na przeprowadzenie I edycji  Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Podlodowym.

Bezpieczny lód, piękna, słoneczna pogoda, 113 zawodników, wędki, kiwaki, zanęta, robaki oraz ryby, które po zawodach wróciły w bardzo dobrej kondycji do wody. Dokładnie tak!  Wyjątkowe, bezprecedensowe Mistrzostwa Polski na żywej rybie.                 A wszystko dzięki zmianom w przepisach dokonanych przez Główny Kapitanat Sportowy. Nowe zapisy stanowią, iż zawody podlodowe można rozgrywać na żywej rybie - każdy zawodnik posiada wiaderko lub pojemnik z wodą i po złowieniu ryby, przetrzymuje swoją zdobycz w wodzie do czasu ważenia. Podczas tej edycji zawodów temperatura  była optymalna (od -2 rano do + 6 pod koniec tury), co miało pozytywny  wpływ na  kondycję wypuszczanych ryb. Do wody wracały ponad kilogramowe okonie, piękne płocie oraz pojedyncze leszcze.

Teren zawodów to Zbiornik Czorsztyński, który  jest zbiornikiem zaporowym. Nie jest równy dla wszystkich, ale nie losujemy stanowisk, do dyspozycji jest cały sektor. Każdy z zawodników wybiera - jeden lepiej, inny gorzej - gdzie wędkuje. Szczęście
w wędkarstwie stanowi bardzo duży procent końcowego wyniku. Dlatego Mistrz Polski wyłaniany jest z 6 tur i tutaj nie ma już mowy o przypadku. Wyniki zawodów dostępne na stronie ZG PZW oraz Wędkarstwa Podlodowego  - I edycja Puchar Graffa.

Sędzią Głównym Mistrzostw Polski był Kol. Artur Kalinowski, który współpracował
z ok. 20 sędziami oraz Strażnikami SSR Okręgu Nowy Sącz, zabezpieczającymi cały teren zawodów. Przygotowanie sektorów, sprawne losowanie,  ważenie oraz pojawiające się na stronie internetowej, w błyskawicznym tempie, wyniki, to zasługa wszystkich sędziów. Bardzo dziękuję za włożoną pracę.

Dziękuję za przybycie na zawody Prezesowi ds. Sportu Kol. Zbigniewowi Mośko, Przewodniczącemu Głównego  Kolegium Sędziowskiego Kol. Krzysztofowi Chwastek oraz Pani Dyrektor Marketingu Firmy Graff Joannie Winiarskiej.  

Nie można też nie wspomnieć o relacjach z mistrzostw prowadzonych na żywo przez Liwi TV, TV Górek Gliny oraz Łowisko Net. Po raz kolejny towarzyszył nam również Piotr Mirecki i Jego program wędkarski „Z wędką nad wodę w Polskę i świat”.

Jeśli mówimy o zawodach, konkurencjach i rywalizacji, musimy wspomnieć także
o nagrodach, a zatem i sponsorach. Głównym Sponsorem I edycji Mistrzostw Polski
w Wędkarstwie Podlodowym 2019r. była Firma Graff z Wałcza. Dla zawodników, którzy zajęli indywidualnie miejsca 1-6, Firma Graff ufundowała pływające kombinezony, dla drużyn „na pudle” zestawy bielizny termoaktywnej, a dla wszystkich zawodników pamiątkowe koszulki.

II edycja Mistrzostw Polski w dniach 21-24.02.2019 również zostanie rozegrana na żywej rybie, na Zbiorniku Czorsztyńskim i mam nadzieję w podobnej atmosferze.

Zapraszamy zawodników, kibiców i wszystkich pasjonatów wędkarstwa podlodowego. A tych, którzy nie dadzą rady być z nami „na żywo”, zapraszamy do śledzenia relacji w mediach.

 

Krzysztof Zakrzewski

Koordynator dyscypliny podlodowej

 

Zdjęcia