PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

Posiedzenie działaczy młodzieżowych Strefy Południowo-Zachodniej

Aktualności | 2019-03-13 | Publikujący: Młodzież PZW

W dniach 9-10 marca 2019 roku w Karczycach gm. Kostomłoty odbyło się posiedzenie działaczy działający z Dziećmi i młodzieżą pracujących w Okręgach Strefy Południowo-Zachodniej.
W spotkaniu udział wzięło uczestniczyło 14 z 15 Okręgów PZW naszej Strefy (Nieobecność przedstawicieli Okręgu usprawiedliwiona z przyczyn osobistych), łącznie w obradach uczestniczyło 35 osób.
Spotkanie w imieniu gospodarzy otworzył Wiceprezes ds. młodzieży Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu kol. Bernard Ozga. Obradom przewodniczył kol. Roman Łysiak – opiekun Strefy południowo-zachodniej Rady ds. młodzieży ZG PZW. W spotkaniu uczestniczyli również - Wiceprezes ds. młodzieży ZG PZW  kol. Wiesław Miś, Przedstawiciele Rady ds. Młodzieży ZG PZW kol. Krzysztof Chwastek, kol. Andrzej Ulanowski - oraz Koordynatorzy Strefowi Rady ds. Młodzieży ZG PZW kol. Krzysztof Rudnicki oraz kol. Grzegorz Rutkowski.
Podczas spotkania dokonano podsumowania działalności Rady ds. Młodzieży ZG PZW w roku 2018. Omówiono kalendarz centralnych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży w roku 2019 w tym Centralne Młodzieżowe Obozy Wędkarskie w Oćwiece i Berdo, przedstawiono nową formę Sprawozdania z pracy z młodzieżą, które zastąpiło dotychczasową Ankietę. Przekazano także informację o nowych pomocach do szkolenia młodzieży wędkarskiej tj. filmach szkoleniowych i podręczniku dla dzieci i młodzieży „Wędkarska Szkółka Batmana”
Przedstawiono formułę Olimpiady Strefowej która odbędzie się w Siechnicach w dniach 22-23 czerwca 2019 roku. Do punktacji generalnej w kategorii indywidualnej i drużynowej zaliczane będą konkrecje :
•    test sprawności
•    zawody wędkarskie
Dodatkowo rozegrane zostaną konkurencje test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz przeprowadzony zostanie pokaz wędkarstwa rzutowego.
Na organizatora spotkania oraz olimpiady młodzieżowej w 2020 roku został wybrany Okręg PZW Bielsko-Biała
Podczas dyskusji, w sprawach różnych wymieniano doświadczenia w pracy na rzecz młodzieży wędkarskiej oraz złożono kilka wniosków, które zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Młodzieży ZG PZW.

                                  Sekretarz Strefy
                                Krzysztof Rudnicki

Zdjęcia