PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

Spotkania ZG PZW z Burmistrzem Augustowa i Orzysza

Aktualności | 2019-03-28 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Spotkanie z Burmistrzem Augustowa – jezioro Necko
Porozumienie z Burmistrzem Orzysza – jezioro Orzysz

26.03.2019 r. w Urzędzie Miejskim w Augustowie, odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z Panem Mirosławem Karolczukiem - Burmistrzem Miasta Augustowa. W spotkaniu uczestniczyli kol. Teodor Rudnik Prezes ZG PZW, kol. Wiesław Heliniak Wiceprezes ZG PZW ds. ochrony i zagospodarowania wód i kol. Dariusz Dziemianowicz Wiceprezes ZG PZW ds. mediów i promocji. Obecni byli również przedstawiciele Koła PZW w Augustowie. Rozmowy dotyczyły wspólnych działań służących rozwojowi gminy oraz możliwości podjęcia współpracy w kierunku wypromowania Jeziora Necko i ograniczenia prowadzonych połowów sieciowych.

Pierwsze tego typu działanie zostało podjęte wspólnie z Burmistrzem Miasta Orzysza, z którym podpisane zostało w dniu 15.03.219 r. porozumienie. Określa ono zakres współpracy i udział władz samorządowych oraz Polskiego Związku Wędkarskiego dotyczący przedsięwzięć promujących gminę, rozwój wędkarstwa i sportu wędkarskiego na jeziorze Orzysz. Istotnym elementem jest zmiana sposobu prowadzenia gospodarki tj. ograniczenia połowów gospodarczych na tym jeziorze.

Podczas podpisywania porozumienia, Burmistrz Orzysza – Zbigniew Włodkowski i Prezes Zarządu Głównego PZW – kol. Teodor Rudnik , podkreślali, że jest to ważne wydarzenie dla wędkarstwa w Polsce, a wypracowane porozumienie jest przede wszystkim dalekim kompromisem z obu stron, który w przyszłości może zaowocować także dalszymi działaniami.

 

[MM]

 

Zdjęcia