PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

GPO Repczyce 12 maj 2019r.- relacja

 

W dniu 12 maja 2019r. odbyła się pierwsza edycja Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku. Tak jak przed rokiem łowiskiem zawodów otwierających sezon spławikowy był zalew w Repczycach.

 

Do zawodów przystąpiło dwadzieścia zawodniczek i zawodników z których wyłoniło się pięć drużyn o dźwięcznych nazwach: Płoć Białystok, Płoć Białystok II, Pronar, LGBT oraz Suwałki też łowią. Sektory A i B zlokalizowano na tradycyjnych miejscach a sektor C po drugiej stronie zbiornika. ‘Przy pięknej majowej pogodzie i czujnym okiem sędziego głównego zawodów Lucjana Krasowskiego zawodnicy odławiali głównie drobne płotki średnio 20g., które tym razem były bardzo chimeryczne i dawały się przechytrzyć tylko tyczką z ultra finezyjnym zestawem. Poza płotkami do wagi przedstawiano wymiarowe jazie, leszcze i lina. Najlepiej tego dnia łowiły panie, w sektorze A popis łowienia „kabanów” dała Swietłana Florczuk uzyskując wynik 3295g. a popis łowienia płotek dała Emilia Kondrusik budując z nich imponujący tego dnia wynik 3270g.

W sektorze B mimo że złowiono tam największe leszcze oraz jazie to najwyższe wyniki uzyskano na płotkach pierwsze miejsce ex aequo zajeli Roman Antonowski i Andrzej Mazurkiewicz z wynikiem 1925g.

W sektorze C najwyższy wynik 2585g. zanotował Dawid Żukowski który wykorzystał zamykające stanowisko łowiąc płotki oraz bonusowe jazie i leszczyki.

Drużynowo po zaciętej walce zwyciężyła drużyna Pronar 6.5 pkt. przed Suwałki też łowią 7 pkt. i Płocią Białystok 7.5 pkt.