PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

II EDYCJA ZAWODÓW SPINNINGOWYCH-KLEŃ NIDY 2019

Aktualności | 2019-05-27 | Publikujący: Okręg PZW w Kielcach

W dniu 12.05.2019 odbyła się II edycja zawodów KLEŃ NIDY. Organizatorem zawodów jest Koło PZW "Małoszówka" - Kazimierza Wielka.

Areną zmagań spinningowych była nasza perełka czyli rzeka Nida na 30 kilometrowym odcinku od miejscowości Chroberz do wsi Czarkowy, bazą zawodów była "stolica" Ponidzia - Wiślica.

W rywalizacji wzięło udział 100 zawodników z całej Polski.
Już od początku na zawodników czekało wiele miłych niespodzianek jak poczęstunek czy pakiet startowy w postaci przynęt i gadżetów wędkarskich ufundowanych przez sponsorów oraz prowiant na trwającą sześć godzin turę zawodów.

W trakcie zmagań zawodnicy złowili 72 wymiarowe ryby ( 23 Klenie, 4 Jazie, 36 Okoni, 1 Boleń i 8 Szczupaków). Największego Klenia zawodów 39 cm złowił Mateusz Czechowicz, największego szczupaka zawodów 71cm - Artur Walentek.

Nagrodę za największego szczupaka zawodów ufundowaną przez Okręg PZW Kielce w imieniu Prezesa Okręgu przekazał Pan Marek Brzdąk członek Zarządu Okręgu.
Na podium uplasowali się: I- Jakub Woś, II-Robert Mierzwa, III-Jędrzej Galus.

Dzięki licznym sponsorom pula nagród była naprawdę imponująca, zwycięzca otrzymał ponton KOLIBRI KM 300, pozostałe miejsca II-III wartościowe wędki i inne akcesoria wędkarskie. Pośród pozostałych uczestników rozlosowano ponad 40 ciekawych nagród. Sędziami zawodów byli Pan Bolesław Pawlak oraz Jarosław Włodarczyk.
Dzięki obecności na miejscu portalu wędkarskiego "Wędkarstwo Kazimierza Wielka" powstała bogata fotorelacja a niebawem ukaże się film przedstawiający całe wydarzenie, śledźcie zatem na bieżąco stronę Klenia Nidy dostępną pod linkiem: https://www.facebook.com/KLE%C5%83-NIDY-912085918991236/
Tam też sprawdzić można szczegółowe wyniki zawodów.
Organizatorzy na zakończenie usłyszeli wiele ciepłych słów od zawodników i zaproszonych gości, będących pod ogromnym wrażeniem poziomu organizacji zawodów i puli nagród jaką udało się zgromadzić dzięki licznym sponsorom.
Organizatorzy potwierdzili, że impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach, już dziś zapraszają na III edycję KLEŃ NIDY 2020.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Kamil Tokaj

 

WYNIKI ZAWODÓW

FILM

Zdjęcia