PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI - POLISH ANGLING ASSOCIATION
http://www.pzw.org.pl/home

Aktualności

Sukces Weteranów aż 11 medali !!! w IX Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym Weteranów 2019 r.

Aktualności | 2019-09-19 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

11 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe to plon zawodników Polskiego Związku Wędkarskiego na Mistrzostwach Świata  w wędkarstwie  rzutowym  w kategorii  weteranów.

      W dniach 4-6 lipca 2019 roku w miejscowości Frydek-Mistek w Czechach odbyły się IX  Mistrzostwa Świata  w wędkarstwie rzutowym w najstarszej kategorii wiekowej,  tj. w kategorii weteranów. 

      Polski Związek Wędkarski  na tych Mistrzostwach reprezentowany był  przez trzech naszych najstarszych zawodników:  w kategorii wiekowej 70+ reprezentował nas  Stanisław Królak (aktualny trener kadry PZW) natomiast w kategorii 60+ reprezentowali PZW:  Janusz Paprzycki z Okręgu PZW Legnica oraz  Henryk Barański z Okręgu PZW Gdańsk. W Mistrzostwach  uczestniczyli zawodnicy z 9 państw a mianowicie: Austrii, Czech, Hiszpanii, Japonii, Niemiec,  Polski, Słowacji, Szwajcarii i Węgier.

      Klasą dla siebie w kategorii 70+ był Stanisław Królak (Okręg PZW Legnica), który zdobył w poszczególnych konkurencjach rzutowych i wielobojach aż 5 złotych i 4 srebrne medale, zdobywając również złoty medal i tytuł Mistrza Świata w najważniejszym wieloboju jakim jest 5-bój.  

      W kategorii 60+ najbardziej obsadzonej kategorii wiekowej dobrze zaprezentował się Janusz Paprzycki zdobywając dwa brązowe medale oraz zajmując wraz z Henrykiem Barańskim wiele  punktowanych miejsc  w poszczególnych konkurencjach docelowych i odległościowych. 

      Drużynowo nasza ekipa zajęła IV miejsce za bezkonkurencyjnymi zawodnikami z Niemiec, którzy   zajęli dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej oraz zespołem z Czech.

Tekst i zdjęcia: J. Paprzycki

 

Zdjęcia