Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ukazał się marcowy 3/2015 numer Wiadomości Wędkarskie, a w nim...

Aktualności | 2015-02-19 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!
Nowy numer już w sprzedaży a w nim...

 

  • Relacja z połowu bolenia o masie 8,49 kg – nowego rekordu Polski. Jego łowca, Sylwester Głos przekonał się, że wiara w przynętę czyni cuda…
  • Na ryby w wiosennych rzekach spławikowcy mają dwa sposoby: przepływankę lub wypuszczankę. Którą wybrać radzi Józef „Batman” Wróblewski: „Wypuszczanka kontra przepływanka”.
  • Spinningistów wiosenne rzeki kuszą m.in. jaziami. Dobrać się do nich niełatwo, trzeba też umieć czytać rzekę. Dlatego na początek warto przeczytać garść porad specjalisty – Radosława Witólskiego: „Jazie u schyłku zimy”.
  • Przedwiośnie, zwłaszcza ciepłe, jest doskonałą porą na próbę zmierzenia się z tajemniczym linem. Jak podejść tę skrytą rybę podpowiada Kamil „Łysy Wąż” Walicki: „Liny na przedwiośniu”.
  • Trocie z kajaka? Jak można tak waleczną i dynamiczną rybę łowić z tak niestabilnej jednostki pływającej? A jednak można! Współczesne kajaki są doskonałym środkiem transportu dla wędkarza wybierającego się na morskie trocie, o czym przekonuje Artur Cadko: „Trocie z kajaka”.
  • Technologia CHIRP zapowiada rewolucję na rynku sonarów. CHIRP to większa rozdzielczość i zdolność separacji obiektów, większa głębokość penetracji sygnału. Co powinniśmy wiedzieć o echosondach zaopatrzonych w tę technologię dowiecie się z tekstu Cezarego Karpińskiego: „ZaCHIRPowani”.
  • W Akademii „WW” kolejne wykłady: Łukasza Kalmusa – „Tyczka – zestaw i zbrojenie topu” Piotra „pejot” Boufała – „Jak znaleźć suma w rzece”. Andrzej Lipiński radzi, jakie przynęty zastosować na wiosenne pstrągi, a Przemysław Mroczek pisze o rurkach antysplątaniowych, pozycjonerach i kolorach karpiowych przynęt.
  • W Szkółce „Batmana” 3 lekcja bata: Łowimy i holujemy,  Pudełko z przynętami
  • Wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych to – zdaniem wielu wędkarzy – sposób na wzbogacenie łowisk w okazowe egzemplarze drapieżników. Czy to prawda? Wątpliwości stara się rozwiać dr Andrzej Kapusta z Zakładu Ichtiologii IRŚ w Olsztynie: „Wymiary widełkowe – zalety i zagrożenia”.

 

Ponadto nasze łowiska: Płytnica i Biały Dunajec. A na deser reportaż z tropikalnych łowów Macieja Rogowieckiego: „Drapieżny Pacyfik”.

 

Dla Czytelników do wygrania echosonda „Humminbird” oraz 10 kołowrotków „York”!

 

Zapraszamy do lektury!      

 

Redaktor Naczelny

Andrzej Zawisza

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty