Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkowanie podlodowe - BEZPIECZEŃSTWO NA LODZIE !!!!!!

Wędkarze podczas przygotowania stanowisk wędkarskich na lodzie

 

BEZPIECZEŃSTWO NA LODZIE !!!

 

Pierwszy pojawiający się mróz spowodował zamarznięcie zbiorników na Ostrogu, Brzeziu, Studziennej i Sudole oraz skucie ich pierwszym lodem. Sytuacja ta wprowadziła wielu spośród nas w gotowość do rozpoczęcia zimowego sezonu wędkarskiego. Wszyscy wiemy, że naszych kolegów wędkarzy nie trzeba inspirować do wędkowania na pierwszym pojawiającym się lodzie, ani później przez całą zimę do uprawiania wędkarstwa podlodowego.

 

Wędkarstwo podlodowe jest najniebezpieczniejszą metodą łowienia ryb, która wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga zachowania dużej ostrożności. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich Kolegów wędkarzy uprawiających zimową odmianę tego hobby, aby pamiętali o zachowaniu przede wszystkim zdrowego rozsądku oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wędkowania na lodzie. Uważamy, że żadna złowiona ryba pod lodem nie jest warta utraty swojego zdrowia, a tym bardziej życia.

 

Powtarzać będziemy w nieskończoność naszym Kolegom, aby pamiętali o zachowaniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa w trakcie łowienia na lodzie:

 

1)      Wybieraj się zawsze na łowisko z partnerem, nigdy nie w pojedynkę;

 

2)     Ubieraj się w odpowiednie ubranie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych, a najlepiej w tak zwany  kombinezon pływający, określany też nazwami wypornościowy lub asekuracyjny,

 

3)      Ubieraj kamizelkę asekuracyjną (kapok),

 

4)     Zabieraj ze sobą linkę asekuracyjną o długości nie mniejszej niż 5 m, do której będziesz przywiązany lub rzutki ratunkowe;

 

5)     Zabieraj ze sobą kolce bezpieczeństwa, które mogą ułatwić wydostanie się z przerębli;

 

6)      Zaopatrz się w nakładki antypoślizgowe na buty oraz nakładki na kolana;

 

7)      Zabieraj ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią;

 

8)      Zabieraj ze sobą latarkę, gdy zamierzasz wędkować w godzinach nocnych;

 

9)     Zabieraj ze sobą w miarę możliwości sanki, które ułatwią transport niezbędnego sprzętu wędkarskiego oraz będą mogły w razie potrzeby pomóc wyciągnąć wędkarza w trakcie prowadzonej akcji ratowniczej.

 

Proponujemy zapoznać się z treściami artykułów umieszczonych na stronach Internetowych, które to wyjaśniają jaki lód powinien zostać uznany za bezpieczny http://mazury.info.pl/bojery/wytrzymalosc.html oraz jakie zasady bezpieczeństwa trzeba przestrzegać w trakcie przebywania na zamarzniętym zbiorniku pokrytym w całości lodem http://mazury.info.pl/bojery/bezpieczenstwo.html.

 

Pamiętaj Kolego Wędkarzu!
Wchodząc na zamarznięty zbiornik pokryty lodem zawsze ryzykujesz zdrowiem i życiem.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia poniżej filmu „Bezpieczne wędkowanie na lodzie”, przygotowanego przez kanał teleteamtm na YouTube. Krótkie wprowadzenie autorów materiału: Taaaką rybę można złowić spod lodu, ale tylko wtedy, gdy zachowuje się daleko idącą ostrożność. Ratownik - Prezes WOPR w Tomaszowie Mazowieckim bosman p. Tomasz Jarzyński, przedstawia zasady bezpiecznego zachowania się na lodzie podczas wędkowania.

 

 

 

 

Źródło filmu: https://www.youtube.com/user/teleteamtm

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty