Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Okresem ochronnym w miesiącu sierpniu objęte są następujące gatunki ryb

Zakaz połowu

Przypominamy wszystkim wędkarzom, że w miesiącu sierpniu okresem ochronnym objęte są następujące gatunki ryb: łosoś i troć  w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory w miejscowości Włocławek w dniach od czwartku do niedzieli oraz w tej samej rzece poniżej wyżej wymienionej zapory w dniach od piątku do niedzieli.

 

W sierpniu tarło mają między innymi następujące gatunki ryb: karaś srebrzysty (japończyk) i lin.

 

Limity połowu nie dotyczą następujących gatunków ryb: amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz gatunków ryb wymienionych w rozdziale IV, pkt. 3.7. RAPR, to jest: raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, babka bycza, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

 

Całkowitym zakazem połowów wędkarskich objęte są następujące gatunki ryb i minogów prawnie chronionych: aloza, babka czarnoplamka, babka mała, babka piaskowa, brzanka, brzana karpacka, ciosa, dennik, głowacz pręgopłetwy, głowacz białopłetwy, igliczniowate – wszystkie gatunki, jesiotr ostronosy, jesiotr zachodni, kiełb białopłetwy, kiełb Kesslera, kozy – wszystkie gatunki, kur rogacz, minogi – wszystkie gatunki, parposz, piekielnica, piskorz, pocierniec, różanka, strzebla błotna, śliz, taśmiak długi.

 

Rak błotny i rak szlachetny nie mogą być przedmiotem amatorskiego połowu.

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty