Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

LXVI Spławikowe Mistrzostwa Polski Seniorów Poznań 2016 - podsumowanie

Wyniki zawodów | 2016-08-23 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

LXVI Spławikowe Mistrzostwa Polski Seniorów 2016

O godzinie 14:00 zawodnicy zakończyli zmagania z pogodą i rybami. Wyniki były porównywalne do dnia wcześniejszego. Zawodnicy, którzy brali udział w zawodach to najlepsi z najlepszych w Polsce w wędkarstwie spławikowym, więc doskonale wykorzystali atuty wylosowanego stanowiska. Bezapelacyjnie wnajlepszym zawodnikiem II tury był Kacper Górecki z Okręgu Opolskiego PZW, który wykorzystał stanowisko zamykające F-14 i złowił 14 kg ryb. Niestety 6 miejsce w sektorze w I turze nie pozwoliło mu sięgnąć podium pomimo zwycięstwa w II turze. Zwyciężył i uzyskał tytuł Mistrza Polski kolega Zbigniew Milewski reprezentujący Okręg PZW w Opolu, który zarówno w I jak i w II turze zają pierwsze miejsce w swoim sektorze. Wyniki osiagnął łowiąc piękne leszcze. Wicemistrzem Polski został Wiktor Walczak z Okręgu PZW w Kaliszu, a II Wicemistrzem Polski został kol. Tomasz Horemski reprezentujący Okręg PZW w Poznaniu. Między 4 a 6 miejscem o kolejności zadecydowała łączna waga złowionych ryb, ponieważ cała czwórka uzyskała 4 punkty sektorowe. Miejsca tuż za podium zajęli kolejno: Zbigniew Duda - Okręg PZW w Tarnobrzegu, Janusz Smalec - Okręg PZW w Rzeszowie, Kamil Górecki - Okręg PZW w Rzeszowie.

 

Zanim nowy Mistrz Polski zdjął flagę z masztu, wyróżniono szóstkę Sędziów Wędkarskich, którzy otrzymali tytuł Sędziego Honorowego. Za swoją wieloletnią pracę jako Sędziowie Dyscyplin Wędkarskich na rzecz Okręgu PZW w Poznaniu wyróżniono kolegów: Jan Kaczmarek, Jan Hosa, Andrzej Molenda, Andrzej Włodarczak, Tadeusz Ziółkowski i Jerzy Kryża.

 

Na zakończenie pragniemy podziękować zawodnikom i trenerom za spokojną rywalizację, gronu Sędziowskiemu za sprawne przeprowadzenie zawodów i dyscyplinę, a firmie imprezywedkarskie.pl za patronat medialny i film jaki kręcili podczas trwania Mistrzostw.

 

Pełne wyniki zawodów w załączeniu.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • tomek_88 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  tomek_88

  Dzięki za szybką reakcję. Pozdrawiam

 • Okręg PZW Poznań Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Literówka poprawiona.

 • tomek_88 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  tomek_88

  Wydaje mi się, że jeżeli ktoś pisze relację z MP to powinien znać się na sporcie wędkarskim, a przede wszystkim znać takich legendarnych zawodników jak obecny Mistrz Polski, chyba że się mylę? Proszę poprawcie nazwisko Mistrza Polski "ZBIGNIEW MILEWSKI" !!!!!

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty