Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Okresem ochronnym w miesiącu wrześniu objęte są następujące gatunki ryb.

Zakaz połowu

 

Przypominamy wszystkim wędkarzom, że w miesiącu wrześniu okresem ochronnym objęte są następujące gatunki ryb: certa w rzece Wiśle poniżej zapory w miejscowości Włocławek, pstrąg potokowy, troć jeziorowa, łosoś i troć wędrowna w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory w miejscowości Włocławek w dniach od czwartku do niedzieli oraz w tej samej rzece poniżej wyżej wymienionej zapory w dniach od piątku do niedzieli.

 

W wrześniu tarło maja między innymi następujące gatunki ryb: sieja, pstrąg potokowy i troć wędrowna.

 

Limity połowu nie dotyczą następujących gatunków ryb: amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz gatunków ryb wymienionych w rozdziale IV, pkt. 3.7. RAPR, to jest: raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, babka bycza, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

 

Całkowitym zakazem połowów wędkarskich objęte są następujące gatunki ryb i minogów prawnie chronionych: aloza, babka czarnoplamka, babka mała, babka piaskowa, brzanka, brzana karpacka, ciosa, dennik, głowacz pręgopłetwy, głowacz białopłetwy, igliczniowate – wszystkie gatunki, jesiotr ostronosy, jesiotr zachodni, kiełb białopłetwy, kiełb Kesslera, kozy – wszystkie gatunki, kur rogacz, minogi – wszystkie gatunki, parposz, piekielnica, piskorz, pocierniec, różanka, strzebla błotna, śliz, taśmiak długi.

 

Rak błotny i rak szlachetny nie mogą być przedmiotem amatorskiego połowu.

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty