Wyniki zawodów

Nasi Koledzy wzięli udział w wędkarskich zawodach sportowych w dyscyplinie spinningowej zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Katowice o „Puchar Prezesa - Odra”.

Najlepsi zawodnicy zawodów spinningowych o Puchar Prezesa  Odra KędzierzynKoźle łowisko Nr 033 Odra 0409 2016 r

Kapitanat Sportowy Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto informuje, że w dniu 4 września 2016 r. na łowisku Nr 033 Odra - w miejscowości Kędzierzyn Koźle, odbyły się zawody spinningowe o „Puchar Prezesa - Odra”. Rozegrane wędkarskie zawody sportowe w dyscyplinie spinningowej zaliczane są do Grand Prix Okręgu PZW Katowice i zostały zorganizowane przez Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW Katowice. W zawodach wzięło udział 53 zawodników, w tym jedna Koleżanka Edyta Stepanow z Koła PZW Nr 118 KWK Murcki. Koło PZW Nr 45 Racibórz-Miasto reprezentowali w kategorii seniorów Koledzy Dariusz Gacek i Roman Paradowski.

Wędkarskie zawody sportowe w dyscyplinie spinningowej o „Puchar Prezesa - Odra” zostały zorganizowane w dwóch trzygodzinnych turach, w przemiennych sektorach. Pierwsza tura zawodów rozegrana została w godzinach od 6.45 do 09.45. Druga tura zawodów została rozegrana w tym samym dniu w godzinach od 10.45 do 13.45.

Zawody spinningowe o „Puchar Prezesa - Odra” rozegrano przy bardzo słonecznej pogodzie, która bardzo dała się we znaki nawet najbardziej wytrwałym zawodnikom. Ryby współpracowały bardzo chimerycznie z zawodnikami, co przełożyło się na uzyskiwane wyniki. Łowiono głównie okonie.

Zwycięzcą wędkarskich zawodów sportowych w dyscyplinie spinningowej o „Puchar Prezesa - Odra” w kategorii seniorów, został Kolega Robert Tomczyk z Koła PZW Nr 27 Klimontów z wynikiem 7 punktów sektorowych. Drugie miejsce zajął Kolega Andrzej Richert z Koła PZW Nr 3 Bytom z wynikiem 8 punktów sektorowych. Trzecie miejsce zajął Kolega Waldemar Wodecki z Koła PZW Nr 85 KWK Paryż z wynikiem 9 punktów sektorowych (punktów 2850). Czwarte miejsce zajął Kolega Damian Dobras z Koła PZW Nr 13 Gliwice z wynikiem 9 punktów sektorowych (punktów 2660). Piąte miejsce zajął Kolega Dariusz Marcinków z Koła PZW Nr 47 Radzionków z wynikiem 9 punktów sektorowych (punktów 2660). Szóste miejsce zajął Kolega Jerzy Wodecki z Koła PZW Nr 85 KWK Paryż z wynikiem 11 punktów sektorowych. O kolejności miejsc od 3 do 5 decydowały zdobyte punkty.

Nasi Koledzy z Koła zajęli następujące miejsca: Dariusz Gacek zajął 30 miejsce w wynikiem 30,5 punktu sektorowego, natomiast Roman Paradowski zajął 48 miejsce w wynikiem 45,5 punktu sektorowego.

Największą rybę zawodów spinningowych o „Puchar Prezesa - Odra” złowił Kolega Tomasz Laksa z Koła PZW Nr 3 Bytom i był nią szczupak o długość 81 cm.

Sędzią Głównym Zawodów był Kolega Henryk Matuszewski, Sędzią Sekretarzem Zawodów był Kolega Marek Bil.

Relację zdjęciową z zawodów przygotował Kolega Dariusz Gacek.