Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Relacja z Indywidualnych Mistrzostw Okręgu

Czas na relację z Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Seniorów i Juniorów w Spinningu! 

W ubiegły weekend opolscy spinningiści zmagali się z urokami kapryśnej Turawy. Dwie tury, które odbyły sie w sobotę i niedzielę pozwoliły wyłonić najlepszych, a o to w cale nie było łatwo. Jak na takie zawody dziwił fakt ilości startujących zawodników, których było po prostu mało.

Zawodnicy walczyli przez dwa dni ze słońcem, wiatrem ale też i z samymi drapieżnikami, które jak zawsze w trakcie zawodów potrafią nieźle dokuczyć skrzętnie ukrywając się przed przynętami wrzucanymi do wody. Główną zdobyczą był jak zwykle na tego typu zawodach okoń, którego łowiono najchętniej. Trudno się temu dziwić, złowienie bowiem kilkanastu okoni daje już sporą ilość punktów, z którą muszą liczyć się ci z większą rybą. A jeśli już jesteśmy przy większych rybach, trzeba powiedzieć iż w miniony weekend sandacze i szczupaki po prostu odmówiły posłuszeństwa. Widać było że spora część zawodników próbowała swoich sił łowiąc okonie oraz później szukając większych drapieżników. Niestety, niewielu udało się osiągnąć ten sukces a  jeszcze trudniej było powtórzyć ten wyczyn w dwóch turach! Godnym zapamiętania jest wyczyn  kol. Bogdana Dymitrzaka, który złowił w dwóch turach  najdłuższe ryby, co jest naprawdę imponującym wyczynem tym bardziej, iż o większą rybę było bardzo trudno.

Dwa dni zleciały szybko. Pogoda też jakby była zamówiona, ponieważ 30 min przed końcem drugiej tury zerwał się porywisty wiatr, który mógł wyrządzić sporo zamieszania tworząc niebezpieczne fale. Na całe szczęście większość ze startujących była blisko brzegu co pozwoliło uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Zawody dobiegły końca. Sędzia główny, którym był kol. Edward Łowkis wręczył w towarzystwie Przewodniczącego OKS kol. Jerzego Malinowskiego puchary oraz dyplomy dla najlepszych z dwóch tur.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy zmagania Mistrzostw Okręgu.

Zapraszamy na kolejne zawody!

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty