Wyniki zawodów

Rozegrano I Turę Mistrzostw Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym

Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym Rybnik 911092016 r łowisko licencyjne Rybnik

W dniach 9-11 wrzesnia 2016 r. na łowisku licencyjnym „Rybnik” w miejscowości Rybnik, rozgrywane są Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym”. W zawodach bierze udział 10 drużyn trzyosobowych. Organizatorem tegorocznych „Mistrzostwa Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym” jest Towarzystwo Sportowe Kuźnia. Sędzią Głównym zawodów jest Kolega z naszego Koła Sędzia Klasy Krajowej Tadeusz Nieznański.

Pierwsza tura wędkarskich zawodów sportowych w dyscyplinie spławikowej odbyła się w dniu 10 września 2016 r., w bardzo miłej atmosferze. Pogoda tego dnia była bardzo słoneczna, a temperatura dochodziła do 30 st. C i nie sprzyjała zawodnikom. Ryby również współpracowały bardzo chimerycznie z zawodnikami, co przełożyło się na uzyskiwane przez nich wyniki.

Zwycięzcami Drużynowymi I Tury „Mistrzostw Polski Energetyków w Dyscyplinie Spławikowej”, została drużyna z Tauron Wytwarzanie S.A. w składzie: Krzysztof Zajęcki, Adam Nowak i Krzysztof Pęczek, uzyskując 6,5 punktu sektorowego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rafako S.A. z Raciborza w składzie: Roland Przybyła, Tadeusz Karaszkiewicz i Zbigniew Smereka, uzyskując 8 punktów sektorowych. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Towarzystwa Sportowego Kuźnia II w składzie: Anna Sulka, Maciej Troszka i Henryk Grobelny, uzyskując 12 punktów sektorowych.

Zwycięzcą I Tury Mistrzostw Polski Energetyków w dyscyplinie spławikowej w klasyfikacji indywidualnej, został Kolega Maciej Troszka z Towarzystwa Sportowego Kuźnia II, uzyskując 1 punkt sektorowy (waga ryb 2825 g). Drugie miejsce zajął Kolega Krzysztof Zajęcki z Tauron Wytwarzanie, uzyskując 1 punkt sektorowy (waga ryb 745 g). Trzecie miejsce zajął Kolega Grzegorz Gałędek z Towarzystwa Sportowego Kuźnia I, uzyskując 1 punkt sektorowy (waga ryb 650 g). W zawodach tych wzięło udział 28 zawodników i dwie zawodniczki Koleżanki Anna Sulka i Jolanta Malesza.

Nasi Koledzy z Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto reprezentujący drużynę Rafako S.A. z Raciborza, osiągnęli następujące wyniki w klasyfikacji indywidualnej: Kolega Roland Przybyła zajął 6 miejsce uzyskując 2 punkty sektorowe (waga ryb 165 g), Kolega Tadeusz Karaszkierwicz zajął 7 miejsce, uzyskując 3 punkty sektorowe (waga ryb 535 g), natomiast Kolega Zbigniew Smereka zajął 8 miejsce, uzyskując 3 punkty sektorowe (waga ryb 180 g).

Relację zdjęciową z I Tury „Mistrzostw Polski Energetyków w Wędkarstwie Spławikowym - 2016” przygotował Kolega Maciej Kajstura.