Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ukazał się styczniowy 1/2017 numer Wiadomości Wędkarskie, a w nim...

Aktualności | 2016-12-16 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

Przed nami sezon wędkarski 2017, nowe wyzwania, szansa na kolejne życiowe rekordy. Niektórzy rozpoczną go już 1 stycznia
o świcie, staną ze spinningiem w ręku nad pomorskimi rzekami. Inni, jeżeli pogoda dopisze, na pierwsze wędkowanie wyruszą z pierzchnią lub świdrem na zamarznięte jeziora, starorzecza i zbiorniki zaporowe. Jaka będzie tegoroczna zima, czy równie łagodna jak te z poprzednich lat, nie wiadomo. Choć tu i ówdzie słyszy się, że idą tęgie mrozy. Połowom troci i łososi na spinning mróz nie sprzyja, ale podczas wędkowania z lodu może zapewnić bezpieczeństwo.

Zachęcenie styczniowej troci do pochwycenia przynęty wcale nie jest łatwe. Przekonało się o tym wielu naszych Czytelników. Na wymarzone branie czasem trzeba czekać wiele godzin albo pogodzić się z porażką i wrócić znad wody o kiju. Nasz wytrawny łowca zimowych salmonidów, Kamil Walicki, radzi, aby w chwilach zwątpienia w powodzenie wyprawy założyć przynętę, której nikt inny by nie założył, i posłać ją w innym kierunku, niż podpowiada rozsądek – „Trocie bardziej po swojemu” str. 10.


Miłośnicy miniwędki i przerębla z pewnością szybciej odnajdą dobre łowiska, pod warunkiem że większość akwenów zamarznie. Na początku sezonu lodowego rybą numer 1 jest niewątpliwie okoń, który rankiem buszuje na płyciznach i podwodnych górkach i chętnie atakuje błystkę podlodową. Możemy też liczyć na pierwsze brania zimowych płoci i leszczy, ale tym rybom lepiej zaprezentować małą błyszczącą mormyszkę lub haczyk okraszony ochotką. Jak w styczniu skutecznie łowić ryby w przeręblu, zapytaliśmy utytułowanego zawodnika, członka kadry narodowej w dyscyplinie podlodowej Dariusza Jankowskiego. Zachęcam do lektury artykułu „Gorące patenty na lód” str. 14.


Wprawdzie mamy początek nowego sezonu, ale w „Rekordach na plan” nadal ubiegłoroczne okazy. Każdego roku prezentujemy blisko tysiąc Waszych tro¬feów! Zgłoszenia medalowych ryb złowionych w roku 2016 będziemy przyjmować do końca lutego, a w kwietniowym numerze „WW” tradycyjnie podsumujemy ubiegłoroczny sezon. Jednak już teraz czekamy na pierwsze zgłoszenia okazów złowionych w roku 2017!

W imieniu zespołu redakcyjnego „WW” życzę wszystkim Czytelnikom udanych połowów w roku 2017, wielu wypraw na nowe łowiska i połamania kija na rekordowych okazach!

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty