Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ukazały się marcowe Wiadomości Wędkarskie

Aktualności | 2017-02-14 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Dawniej zimy były bardzo mroźne. Lód na wielu akwenach utrzymywał się do końca marca, a niektórzy wędkarze zamykali podlodowy sezon dopiero z początkiem kwietnia. Czy w tym roku marcowa pogoda umożliwi wędkowanie w przeręblu? Nasz baca zapowiada na początek miesiąca typowo zimową aurę. Jeśli prognozy się sprawdzą, warto mieć wędki pod ręką. Na spacer po marcowym lodzie zaprasza Paweł Oglęcki, upatrując właśnie teraz szansy na znakomite połowy. Ryby żerują cały dzień i można liczyć na dorodne płocie, okonie i leszcze. Ale zastrzega, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Polecam artykuł „Na ostatnim lodzie” str. 10.

 

Wiosnę najlepiej powitać nad małą nizinną rzeką. Jeśli zdecydujecie się na metodę spławikową, wybierzcie się nad jej ujście do dużej rzeki, gdyż najczęściej tam licznie gromadzą się ryby karpiowate. W marcu takie łowiska poleca nasz redakcyjny kolega Ryszard Kuna. Nad rzekę zabiera jedną wędkę, kilogram zanęty, kilka spławików i przyponów, paczkę śrucin, trzy rodzaje przynęt oraz podbierak na grube jazie – „Spławik na ujściach rzek” str. 16.

 

Marcowe jazie to również cel wielu wypraw ze spinningiem. Fachowcy polecają wyprawy nad duże rzeki, w których nierzadką zdobyczą są sztuki mierzące 40, a nawet 50 cm. Dobre łowiska zna Sebastian Kalkowski, przewodnik wędkarski, doświadczony łowca rzecznych okazów. Wiosną kusi jazie na niewielkie woblery, zapuszczając je w miejsca o leniwym nurcie, gdzie ryby kryją się przed rwącą wodą – „Na okazowe jazie” str. 28.

 

W następnym numerze „WW” podsumujemy sezon wędkarski 2016. Przeanalizujemy Wasze zgłoszenia do „Rekordów na plan” i podpowiemy, gdzie, kiedy i na co najlepiej brały okazy popularnych gatunków ryb, a już w majowych „WW” rozpoczniemy prezentację tegorocznych trofeów na medal.

 

Życzę Wam wiele rozwagi na „ostatnim lodzie”, połamania kija na marcowych okazach i ruszajcie nad wiosenne rzeki!
 
Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty