Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Czerwcowy numer Wiadomości Wędkarskie już w sprzedaży

Aktualności | 2017-05-15 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Inauguracja sezonu szczupakowego już za nami – z pewnością dla wielu z Was udana. Teraz przyszedł czas na trudniejszego w połowach drapieżnika – sandacza. Wspaniałymi łowiskami okazów tego gatunku są duże nizinne rzeki i zbiorniki zaporowe. Niektórzy z dobrym skutkiem łowią sandacze metodami spławikowo-gruntowymi na żywca lub martwą rybkę. Te metody stosunkowo łatwo opanować. Większość hołduje jednak technikom spinningowym, bardziej skomplikowanym, z wykorzystaniem plecionki i całej palety sztucznych przynęt. Sandacz jest przebiegły, nieufny i czasem zamiast atakować przynętę, tylko ją podskubuje. Bywa, że przez wiele sezonów szlifujemy taktykę i wciąż narzekamy na niewykorzystane brania. Wszystkich Czytelników, którzy odczuwają w tym względzie niedosyt, zachęcam do lektury tekstu Kamila Walickiego pt. „Sandaczowe dozbrojki” str. 28.

 

W czerwcu zachęcamy do wyprawy nad starorzecza i buszujące w nich leszcze, wzdręgi i karasie złociste. W tym roku w rzecznych jeziorach, jak trafnie nazywa je Paweł Oglęcki, stan wód będzie wysoki przez całą wiosnę. Zasilone rzeczną wodą (i rybami) mogą być również akweny pozostające w izolacji przez cały rok! Jak wykorzystać nadarzającą się okazję na dobre połowy – w materiale „Nastał miesiąc starorzeczy” str. 26.

 

Skuteczne wabienie i łowienie dużych leszczy to umiejętność, którą zdobywa się przez lata. Wiosną nie można przesadzać z dużą ilością zanęty. Mieszanka powinna być prosta, bez nadmiaru zanętowych dopalaczy. Tak łowi Agata Korzeniowska, zdeklarowana karpiarka, która wiosną chętnie chwyta za wędkę ze spławikiem – „Wiosenne leszcze” str. 22.

 

O tym, że płeć piękna swym kunsztem wędkarskim potrafi dorównać liczniejszym w naszym hobby przedstawicielom płci brzydszej, wiadomo nie od dzisiaj. Kolejną wszechstronną wędkarką, która zagościła na łamach czerwcowego wydania „WW”, jest Karolina Błaszczak. Od najmłodszych lat spędza wolny czas nad wodą. Dużo podróżuje i łowi wspaniałe ryby, w Internecie publikuje filmy ze swoich wypraw. Gorąco polecam wywiad z superwędkarką Karoliną Błaszczak str. 84.

 

Życzę wszystkim Czytelnikom wspaniałej pogody i wymarzonych okazów!

 

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty