Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzostwa Okręgu PZW w Białymstoku 2017 kat.U-15,U-20,U-25 i Kobiet - Relacja

 

W dniu 14 maja 2017r. nad zalewem Czapielówka nieopodal Czarnej Białostockiej odbyły się zawody wędkarskie mające na celu wyłonienie mistrzów Okręgu PZW w Białymstoku 2017 w dyscyplinie spławikowej dla kategorii: Kobiet, U-15, U-20, U-25.

 

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Czarnej Białostockiej teren zawodów zlokalizowano na brzegu zalewu od ul. Marszałkowskiej, którego płytkie wody o tej porze roku obfitują w nieprzebrane stada płotek.

 

Do zawodów przystąpiło łącznie osiemnaście osób którzy przy pięknej niemal bezwietrznej, majowej pogodzie rywalizowali ze sobą w systemie dwuturowym.

 

Pierwsza tura rozpoczęła się o godz. 8.00. co okazało się zbyt wczesną porą dla ryb, początek tury przebiegł dość leniwie rybki jakby się dopiero budziły ale w miarę upływu czasy brały coraz lepiej. Łowiono głównie tyczką i batem choć niektórzy korzystali z odległościówki sukcesywnie odławiając leszczyki. Po trzygodzinnej rywalizacji okazało się że swoje sektory wygrali : w kobietach Swietłana Florczuk 3195g., U-20 Bartosz Iwaniuk 4000g., U-15 Rutkowska Aleksandra 1085g., U-25 Żukowski Dawid 1870g. W trakcie przerwy między turami zawodnicy posilili się pyszną pizzą i po losowaniu stanowisk zajęli się przygotowaniami do następnej tury.

 

Druga część rywalizacji była zdecydowanie bardziej pracowita, rybki dużo żwawiej trafiały do siatek zawodników a w metodach połowu pozostały już tylko bat i tyczka. Kluczem do sukcesu było równe odławianie płotek, które choć niewielkie to o tej porze roku szybko budują wagę. Sztukę tą najlepiej opanowała Mistrzyni Polski 2016 Karolina Pieczko uzyskując najwyższą wagę zawodów 5425g. W kategorii U-20 wygrał Patryk Pietrowski 4685g. U15 Aleksandra Rutkowska 1755g a U-25 Dawid Żukowski 3080g.

 

Na zakończenie dnia po podsumowaniu wyników okazało się iż na najwyższym stopniu podium stanęli W kat U-15 Rutkowska Aleksandra z koła Sazan, w kat U-20 Iwaniuk Bartosz z koła Sazan, w kat U-25 Żukowski Dawid z koła nr.1 Suwałki i w kobietach Karolina Pieczko z koła nr.39 Czarna Białostocka.

 

Zawody rozegrano pod kierownictwem Krzysztofa Samocika sędziego głównego oraz Grzegorza Orzechowskiego, Jarosława Mojsiejuka, Adama Bakuna i Zbigniewa Pieczko.

 

Zawody niewątpliwie należy zaliczyć do udanych przede wszystkim ze względu na pogodę, rodzinną atmosferę, ale i ryby które choć były trudne do łowienia to pozwalały zbudować solidny wynik wagowy.

Wyniki:

wyniki_mo_2017_u15u20u25kobiety.pdf

 

Galeriaw zakładce.

 

Adam Chomko

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty