Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

XXXVIII Kongres CIPS

Aktualności | 2017-05-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Od lewej 1 Dionizy Mikołajczyk 2 Andrzej Wnękowicz 3   Dionizy Ziemiecki 4   Tomasz Solka 5   Marcin Wiśniewski

W dniach 27-30 kwietnia 2017 r w Pradze, odbył się sprawozdawczo-wyborczy  Kongres Międzynarodowej Konfederacji Sportu Wędkarskiego (C.I.P.I.S.). Polski Związek Wędkarski reprezentowany był przez Prezesa ZG Dionizego Ziemieckiego oraz Kol. Tomasza Solkę, kol. Marcina Wiśniewskiego i kol. Andrzeja Wnękowicza.

Podczas poszczególnych sesji omawiane były kwestie zasad organizacji zawodów w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz zmiany w regulaminach. Na sympozjum poświęconym min. ochronie środowiska, kol. D.Ziemiecki został poproszony przez organizatorów o przedstawienie referatu. Dotyczył on szkód wyrządzanych w środowisku przez kormorana czarnego, wydrę i inne zwierzęta rybożerne oraz działań podejmowanych przez Polski Związek Wędkarski, co wywołało ożywiona dyskusję i zainteresowanie ze strony obecnego na posiedzeniu przedstawiciela Komisji ds. Rybołówstwa Parlamentu Europejskiego.

Polski Związek Wędkarski od 1958 roku jest członkiem C.I.P.S. Ponadto osiągnięcia naszych reprezentacji w ostatnich latach na arenie międzynarodowej, zaowocowały tym, że PZW zostało docenione, co znalazło wyraz w wyborach naszych przedstawicieli do władz poszczególnych federacji. Kol. Marcin Wiśniewski oraz kol. Tomasz Solka zostali członkami ciała kolegialnego we władzach C.I.P.S. Ponadto Kol.M.Wiśniewski znalazł się w składzie komisji sportowej Federacji Sportowego Wędkarstwa Morskiego (F.I.P.S/ - Mer) , kol. T.Solka w komisji sportowej Federacji Sportowego Wędkarstwa Spławikowego Słodkowodnego (F.I.P.S./e.d.), a do komisji technicznej Federacji Sportowego Wędkarstwa Muchowego (F.I.P.S – Mouche) wybrano kol. A.Wnękowicza. Biorąc powyższe pod uwagę oraz fakt, że Wiceprezydentem ICSF jest. Kol. Dionizy Mikołajczyk, należy uznać to za wielki sukces, jako że Polski Związek Wędkarski po raz pierwszy ma swoich przedstawicieli we władzach wszystkich federacji sportu wędkarskiego.

Polsce przyznano organizację w 2018 r. Mistrzostw Świata w wędkarstwie spławikowym kobiet oraz Mistrzostw Europy w wędkarstwie morskim z kutrów.

 

(MM)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty