Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Mistrzostwa Okręgu PZW Katowice W Kategorii Seniorów W Dyscyplinie Spławikowej

Najlepsi zawodnicy Spławikowych Mistrzostwo Okręgu Seniorów 2017 stoją od lewej Wicemistrz Okręgu Kolega Sławomir Hibszer Mistrz Okregu Maciej Bałdyga i II Wicemistrz Okręgu Kolega Dariusz Wieteska

 

W dniach od 3 do 4 czerwca 2017 r. na łowisku Nr 033 rzeka Odra w miejscowości Kędzierzyn Koźle – Rogi, odbyły się wędkarskie zawody sportowe w dyscyplinie spławikowej w kategorii seniorów o „Mistrzostwo Okręgu PZW Katowicach” zorganizowane przez Okręgowy Kapitanat Sportowy. W zawodach wystartowało 95 zawodników. Zawody sędziował zespół sędziowski w składzie: Sędzia Główny Aleksandra Kurzepa, Sędzia Sekretarz Ryszard Seroka, Sędziowie: Sektor A i B: Kazimierz Szachniewicz / Ryszard Pieczyński i Józef Cena; Sektor C: Piotr Gołda / Adam Nieckuła; Sektor D: Karol Breske / Jadwiga Pyka; Sektor E: Tadeusz Nieznański / Zdzisław Marciniak oraz Sektor Fi G: Tadeusz Karaszkiewicz / Tadeusz Bryniarski i Andrzej Mierzwiak.

 

Wędkarskie zawody sportowe w dyscyplinie spławikowej o „Mistrzostwo Okręgu Seniorów” odbyły się w dwóch czterogodzinnych turach. Pierwsza tura zawodów rozegrana została w dniu 3 czerwca w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00, natomiast druga tura zawodów odbyła się w niedzielę 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

Zawody rozgrywano przy słonecznej pogodzie, która sprzyjała zawodnikom. Ryby współpracowały dobrze z zawodnikami, co przełożyło się na uzyskiwane wyniki. Łowiono głównie następujące gatunki ryb: leszcze, jazie, klenie, świnki oraz tradycyjnie okonie, płotki i ukleje. W pierwszym dniu zawodów złowiono 258 090 kg ryb. W drugim dniu zawodów złowiono 281 835 kg ryb. W czasie dwudniowych zawodów złowiono łącznie 539 925 kg ryb.

 

Mistrzem Okręgu PZW Katowice W Kategorii Seniorów W Dyscyplinie Spławikowej Na Rok 2017 został Kolega Maciej Bałdyga z Koła PZW Nr 51 Ruda Śląska z wynikiem 2 punktów sektorowych (punkty/gramy 11.995). Wicemistrzem został Kolega Sławomir Hibszer z Koła PZW Nr 65 Zabrze - Makoszowy z wynikiem 2 punktów sektorowych (punkty/gramy 11.625), natomiast II Wicemistrzem został Kolega Dariusz Wieteska z Koła PZW Nr 28 Knurów z wynikiem 3 punktów sektorowych (punkty/gramy 12.400). Następne miejsca zajęli:

4.      Kolega Rafał Stankowski z Koła PZW Nr 60 Tychy z wynikiem 4 punktów sektorowych (punkty/gramy 10.055),

5.      Kolega Piotr Stokfisz z Koła PZW Nr 23 Katowice - Bogucice z wynikiem 4 punktów sektorowych (punkty/gramy 8.595),

6.      Kolega Jacek Telęga z Koła PZW Nr 5 Andaluzja z wynikiem 4 punktów sektorowych (punkty/gramy 6.850),

7.      Kolega Krzysztof Charaziński z Koła PZW Nr 42 Poręba z wynikiem 5 punktów sektorowych (punkty/gramy 12.280),

8.      Kolega Łukasz Brąclik z Koła PZW Nr 80 Milmet-Timken-Premil Sosnowiec z wynikiem 5 punktów sektorowych (punkty/gramy 10.985),

9.      Kolega Mariusz Sobeczek z Koła PZW Nr KWK Halemba z wynikiem 6 punktów sektorowych (punkty/gramy 10.710),

10.  Kolega Robert Pietrzyk z Koła PZW Nr 49 Rybnik z wynikiem 5 punktów sektorowych (punkty/gramy 13.200).

O kolejności zajmowanych miejsc 1-2 i 4-10 decydowały punkty za wagę złowionych ryb.

 

Najwięcej ryb w trakcie dwóch tur zawodów złowili:

1.      Kolega Robert Pietrzyk z Koła PZW Nr 49 Rybnik i ważyły one łącznie 13.200 kg,

2.      Kolega Dariusz Wieteska z Koła PZW Nr 28 Knurów i ważyły one łącznie 12.400 kg,

3.      Kolega Krzysztof Charaziński z Koła PZW Nr 42 Poręba i ważyły one łącznie 12.280 kg.

 

Pełną relację zdjęciową będzie można obejrzeć w najbliższych dniach w zakładce „Nasze Galerie – Mistrzostwa Okręgu PZW Katowice W Kategorii Seniorów W Dyscyplinie Spławikowej, 3-4 czerwca 2017 r., Kędzierzyn Koźle – Rogi”.

 

Relację filmową z „Mistrzostw Okręgu PZW Katowice W Kategorii Seniorów W Dyscyplinie Spławikowej, 3-4 czerwca 2017 r., Kędzierzyn Koźle – Rogi” zostanie zamieszczona na Kanale Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto na YouTube.

 

Relację zdjeciową przygotowali Tadeusz Nieznański i Tadeusz Karaszkiewicz.

Relacje filmową przgotował Tadeusz Nieznański.

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty