Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sierpniowy numer magazynu Wiadomości Wędkarskie już w sprzedaży

Aktualności | 2017-07-14 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Wakacyjna wyprawa nad jezioro zawsze daje upust wędkarskiej wyobraźni. Jej oczyma już holujemy szerokie jak łopata leszcze, przepiękne płocie i liny, czatujące przy zielsku szczupaki... Niestety, rzeczywistość potrafi być inna, zwłaszcza gdy pojawia się problem z odnalezieniem rewirów ryb albo wolnego i dogodnego do wędkowania pomostu. Jak wytypować brzegowe stanowisko nad jeziorem i jak skutecznie łowić leszcze oraz inne karpiowate podpowiada Paweł Oglęcki. Radzi, aby podczas rekonesansowych spacerów wybrać stanowisko mniej rzucające się w oczy, najlepiej z dala od dróg i zabudowań – „Z gruntówką nad słonecznym jeziorem” str. 14.

 

Więcej o leszczach piszemy w rubryce „Anatomia sukcesu”. Nasz autor Piotr Berger podaje proste sposoby, jak sprawnie namierzyć łowisko oraz omawia taktykę wędkowania z zastosowaniem różnych metod, zanęt i przynęt – „Letnie łowiska leszczy w jeziorze” str. 22.

 

Zachęcam również do zapoznania się z analizą zgłoszeń do rubryki „Rekordy na plan”. Okazuje się, że latem medalowe leszcze najchętniej zasysają białe robaki, a wśród wybornych łowisk okazów jeziora plasują się na drugim miejscu, ustępując tylko dużym nizinnym rzekom – „W poszukiwaniu wakacyjnych leszczy” str. 26.

 

Kolejnym popularnym latem gatunkiem jest niewątpliwie szczupak. Najczęściej staramy się go przechytrzyć na sztuczne przynęty – błystki obrotowe, woblery i gumowe imitacje ryb. Na okazy warto stosować jednak duże modele tych wabików i penetrować nimi łowisko na głębokości od 3 do 6 m. Taką taktykę poleca przewodnik wędkarski Sebastian Kalkowski, który z powodzeniem biczuje wodę wielkimi, nawet 36-centymetrowymi przynętami – „Szczupaki na duże gumy” str. 32.

 

Na zakończenie wykwintne rybne danie. Nasz redakcyjny mistrz kuchni Wojtek Charewicz poleca na lato zupę ogórkową ze smażoną rybą. Zalicza ją do najdoskonalszych zup rybnych, zwłaszcza na drugi dzień po wakacyjnej imprezie – przepis na str. 93.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i wymarzonych okazów!

 

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty