Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Zawody okręgowe

Okręgowe Zawody Spinningowe "Zakończenie Sezonu 2017"

Zawody okręgowe | 2017-10-15 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Zapraszamy na Okręgowe Zawody Spinningowe "Zakończenie Sezonu 2017", które odbędą się w dniu 15 października br. na rzece Odra Grodziec - Rapocin k/Głogowa.

W zawodach uczestniczą reprezentacje kół PZW i klubów spinningowych w składzie do trzech zawodników w wieku powyżej 18 lat.

Zawodnik może startować w barwach klubu pod warunkiem zgłoszenia klubu z zestawieniem zawodników do startu w zawodach okręgowych do Okręgowego Kapitanatu Sportowego w Legnicy w terminie określonym odrębnym pismem.

Dopuszcza się możliwość startu nowych zawodników klubu pod warunkiem dostarczenia aneksu do zestawienia zawodników klubu do Okręgowego Kapitanatu Sportowego w Legnicy z zastrzeżeniem, że zawodnik w czasie sezonu nie może zmieniać barw klubowych.

Członkowie Okręgowego Wędkarskiego Klubu Sportowego mogą startować wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej w przypadku nie zakwalifikowania się do reprezentowania koła lub klubu.

 • Koszt udziału w zawodach wynosi 25 zł od każdego zawodnika, które należy wpłacić na konto Z.O. PZW w Legnicy w terminie do dnia 02.10.2017 r. Na przelewach wpisywać wyłącznie koszt udziału i nazwę zawodów, bez adnotacji "opłata startowa". Opłaty udziału w zawodach nie będą przyjmowane w kasie Biura Z.O.
 • Zawodnik lub drużyna musi posiadać obowiązkowo do okazania ksero dowodu wpłaty opłaty startowej pod rygorem nie dopuszczenia do zawodów. Na dowodzie wpłaty musi być wyszczególniona nazwa imprezy.
 • Termin pisemnych zgłoszeń na obowiązującym druku na adres Z.O. PZW w Legnicy upływa z dniem 02.10.2017 r.
 • Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w trzech sektorach i jednej sześciogodzinnej turze.
 • Sektory na zawodach będą oznakowane z zakazem opuszczania ich w trakcie zawodów. Zawodnik może opuścić sektor na określony czas po uzyskaniu zgody sędziego zawodów.
 • Zawody  zostaną rozegrane na żywej rybie. Punktowane będą następujące ryby: boleń, brzana, jaź, kleń, okoń, sandacz, sum i szczupak.
 • Nie obowiązują limity ilościowe ryb zaliczanych do punktacji.
 • Obowiązuje punktacja zgodna z "Zasadami organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego" i niżej wymienione wymiary, poniżej których nie zalicza się ryb do punktacji: boleń i brzana - 40 cm, jaź i kleń - 25 cm, okoń - 18 cm, sandacz i szczupak - 50 cm, sum - 70 cm.
 • Sprzęt i przynęty stosowane w zawodach: przynęta musi być uzbrojona w haczyk (kotwiczkę). Każdy zawodnik musi być wyposażony w podbierak oraz siatkę do czasowego przetrzymywania ryb. Zabrania się używania żywej lub martwej rybki oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną. Zabrania się używania osęki.
 • Zawodnicy uczestniczący w zawodach otrzymają od organizatora przymiary do mierzenia ryb na czas trwania zawodów. Każdy zawodnik podlega obowiązkowi zwrotu przymiaru po zawodach dla komisji sędziowskiej. W przypadku braku zwrotu przymiaru lub zwrotu miary zniszczonej należy dokonać opłaty za przymiar w wysokości 50 zł/szt. do komisji sędziowskiej w miejscu zawodów. Za brak opłaty zawodnik nie zostanie dopuszczony do następnych zawodów.
 • Pomiar długości ryb jest dokonywany przez sędziego sektorowego lub zawodnika znajdującego się w pobliżu zawodnika, który przedkłada rybę do pomiaru. Zawodnik przetrzymuje żywe ryby w siatce, w wodzie do momentu ich zmierzenia. Na głośne zawołanie zawodnika posiadającego ryby do mierzenia, sędzia sektorowy lub zawodnik znajdujący się w pobliżu mają obowiązek podejścia i zmierzenia ryby. Ryba po zmierzeniu zostaje wypuszczona do wody.
 • Zawodnik przedkładający rybę do pomiaru musi podejść do sędziego lub zawodnika mierzącego znajdującego sie na stałym lądzie w pobliżu zawodnika.
 • Zawodnik, który odmówi pomiaru ryb dwukrotnie, zostanie zdyskwalifikowany.
 • Dopuszcza się brodzenie w spodniobutach na własną odpowiedzialność.
 • Wyniki zawodów zaliczane są do rocznej punktacji Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spinningowej.
 • Losowanie sektorów i stanowisk odbędzie się z zasosowanie programu komputerowego.
 • Zbiórka zawodników i sędziów w dniu zawodów o godz. 7.00,  GPS: 16.039887, 51.680759. Po wyjechaniu z Głogowa kierować się  w kierunku Sławy i we wsi Grodziec Mały skręcić w lewo w drogę nr 321 i po przejechaniu około 3 km skręcić w lewo i kierować się w kierunku Odry, dalszy dojazd będzie oznakowany.
 • Dojazd zawodników we własnym zakresie.
 • Organizatorem zawodów jest Koło PZW Polkowice Miasto.

 


 

P r o g r a m   z a w o d ó w :


godz.  7.00

   

 

zbiórka zawodników i sędziów

          7.00

-

  8.00

 

sprawdzenie listy starowej, otwarcie zawodów, losowanie stanowisk

          8.00

-

14.00

 

z a w o d y

        14.00

-

14.30

 

powrót z łowiska do komisji sędziowskiej

        14.30

-

15.30

 

praca Komisji Sędziowskiej

        15.30

-

16.30

 

ogłoszenie wyników zawodów oraz Grand Prix, dekoracja zwycięzców, zakończenie zawodów

Poleć znajomemu

Załączniki

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Wiadomości

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty