Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

IV Memoriał Małgorzaty Wesołowskiej - kolejna akcja PZW z DKMS pn. Wędkarz do szpiku kości

Podczas IV Memoriału Małgorzaty Wesołowskiej, Wicemistrzyni Świata w wędkarstwie spławikowym i naszej koleżanki, która odeszła od nas zbyt wcześnie, zawodnicy startujący w zawodach mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Obecna na zawodach wolontariuszka Fundacji DKMS p. Natalia, służyła informacją i pomocą przez cały czas trwania imprezy. Obecny był również pomysłodawca akcji kol. Dariusz Dziemianowicz, który z zainteresowaniem obserwował pobieranie próbek od potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego oraz wręczał osobom rejestrującym się z bazie dawców opaskę na rękę z logo PZW, DKMS i hasłem Wędkarz do szpiku kości, wykonaną przez Komisję ds. mediów i promocji wędkarstwa ZG PZW.

Małgorzata Wesołowska – mama, żona, zawodniczka, członkini Koła PZW nr 7 Azymut Grójec. Wielokrotna Mistrzyni Okręgu w kategorii kobiet, powołana do Kadry Narodowej PZW w latach 2003-2008. Wicemistrzyni Świata w wędkarstwie spławikowym, a dla nas wszystkich… po prostu Małgosia.

 

Deszcz ……to właśnie siąpiący, przenikliwy deszcz przywitał wczesnym rankiem 3 września członków Okręgowego Kapitanatu Sportowego oraz osoby towarzyszące, które zgromadziły się nad zalewem Jastrząb aby rozpocząć przygotowania do IV Memoriału Małgorzaty Wesołowskiej. Wyznaczono stanowiska w trzech sektorach i zaczęto rozkładać namioty, które po kilku chwilach utworzyły małe miasteczko IV Memoriału. A deszcz….. nadal padał. Padał również, kiedy zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy i zaproszeni goście. Na zaproszenie Prezesa ZO PZW w Radomiu udział w zawodach wzięły drużyny z Okręgów PZW w Kielcach, Lublinie, Skierniewicach i Tarnobrzegu. Na starcie stanęło 53 zawodników w tym 12 drużyn. A deszcz….. padał i padał. Zasnute ciężkimi chmurami niebo nie miało zamiaru odpuścić. Jednak jak mówią najstarsi wędkarze – pogoda dla wędkarza zawsze jest odpowiednia, dlatego humory zawodnikom dopisywały. Od samego rana czuć było fajną wieź, która połączyła zawodników przybyłych uczcić pamięć naszej koleżanki, która wielokrotnie stawała na podium najważniejszych zawodów wędkarskich w kraju.

 

Podczas IV Memoriału obecni byli przedstawiciele Fundacji DKMS. Podpisane w dniu 8 sierpnia br. porozumienie pomiędzy Polskim Związkiem Wędkarskim a fundacją DKMS umożliwia chętnym członkom PZW, rejestrację w bazie niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. W dniu zawodów w bazie zarejestrowało się 11 wędkarzy.

 

Zawody otworzył Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży kol. Jarosław Łoziński składając Prezesowi Zarządu Okręgu kol. Antoniemu Chmurze meldunek o gotowości do rozegrania zawodów. Po złożeniu meldunku nastąpiło wciągnięcie flagi związkowej na maszt. Prezes ZO PZW w Radomiu powitał przybyłych na to wędkarskie święto zawodników i zaproszonych gości i poprosił aby minutą ciszy uczcić pamięć naszej koleżanki. Przypomniał zebranym kim była Małgorzata Wesołowska i jak wielką rolę odegrała w promowaniu sportu wędkarskiego. Następnie głos zabrała kol. Beata Olejarz -Sędzia Główny zawodów. Po omówieniu rozkładu sektorów i zasad rozegrania zawodów odbyło się losowanie stanowisk i rozejście się zawodników na sektory. Zawodnicy zmierzyli się w trwającej 4 godziny turze zawodów w kategorii open. Główna Komisja Sędziowska w składzie:
Sędzia Główny – Beata Olejarz
Zastępca Sędziego Głównego – Jan Siwierski
Sędzia Sekretarz – Jarosław Łoziński
Sędziowie Sektorowi: – Jan Boruch, sektor A
– Henryk Kubkowski, sektor B
– Krzysztof Domaszczyński, sektor C
czuwała nad sprawnym przebiegiem zawodów. Po 4 godzinach wędkarskich zmagań ogłoszono wyniki zawodów.

 

W kategorii indywidualnej puchary i upominki wręczył czterokrotny Mistrz Polski w wędkarstwie spławikowym Edmund Gutkiewicz.
I miejsce – Krzysztof Waleron, Okręg PZW w Kielcach
II miejsce – Mariusz Adamus, Koło PZW nr 4 Elektrownia Kozienice
III miejsce – Piotr Opałka, Koło PZW nr 7 Grójec
IV miejsce – Jakub Wachnicki, Koło PZW nr 13 Starostwo Powiatowe Radom
V miejsce – Zbigniew Klepacz, Koło PZW nr 7 Grójec
VI miejsce – Grzegorz Kowalski, Okręg PZW w Kielcach

 

Edmund Gutkiewicz wręczył również zestaw upominków dla jedynej kobiety biorącej udział w zawodach, członkini Drużyny Okręgu PZW w Lublinie kol. Natalii Jabłońskiej. Natalia otrzymała m.in. zestaw spławików, które zaprojektowała Małgorzata Wesołowska.

 

Obecny na IV Memoriale mąż Małgosi, Tadeusz Wesołowski wręczył puchary w kategorii drużynowej
I miejsce zajęła – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice w składzie: Mariusz Adamus, Zbigniew Utnicki, Dariusz Smoleń.
II miejsce – Drużyna Okręgu PZW w Tarnobrzegu w składzie: Mariusz Chwałek, Bartłomiej Okoń, Dariusz Komorniczak.
III miejsce – Drużyna Klubu Wędkarskiego Płoć Warka w składzie: Mirosław Czuj, Łukasz Ucinek, Jarosław Kowalski.
IV miejsce – Drużyna Okręgu PZW w Kielcach w składzie: Artur Kurkiewicz, Grzegorz kowalski, Aleksander Wiech.
V miejsce – Drużyna Koła PZW nr 7 Grójec w składzie: Daniel Klepacz, Piotr Opałka, Konrad Kuberski.
VI miejsce – Drużyna Okręgu PZW w Lublinie w składzie: Natalia Jabłońska, Szymon Hunek, Bartłomiej Sobolewski.

 

Prezes ZO PZW w Radomiu kol. Antoni Chmura wręczył podziękowania dla kierowników drużyn, które gościły u nas na jego zaproszenie. Serdecznie podziękował Tadeuszowi Wesołowskiemu za przybycie wręczając mu ryngraf upamiętniający IV Memoriał Małgorzaty Wesołowskiej. Podziękował również Edmundowi Gutkiewiczowi za pomoc w organizacji tych zawodów.

 

Następnie głos zabrał obecny na zawodach członek Prezydium ZG PZW kol. Dariusz Dziemianowicz. Podziękował organizatorom i wędkarzom za wsparcie wspólnej akcji PZW i DKMS – „Wędkarz do szpiku kości”. Złożył na ręce Prezesa ZO podziękowanie za zaproszenie i pogratulował fantastycznej oprawy i znakomitej, bardzo fachowej organizacji memoriału.

 

Podsumowując wędkarskie święto, Prezes ZO podziękował organizatorom za wspaniale zorganizowane zawody oraz trud włożony w ich przygotowanie. Podziękował zawodnikom za sportową walkę, przyjazną, koleżeńską atmosferę zawodów i życzył wszystkim bezpiecznego powrotu do domu mając nadzieję na kolejne takie spotkanie za rok.

 

IV Memoriał Małgorzaty Wesołowskiej -Wyniki(format PDF).

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty