Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Siostry Natalia i Karolina Kolarz z Buska najlepsze w Polsce!

Aktualności | 2018-01-30 | Publikujący: Okręg PZW w Kielcach

W dniach 15 -16 września 2017 r. sześcioro młodych zawodników okręgu kieleckiego PZW (Natalia i Karolina Kolarz, Alicja Kucięba, Karol Stępień z koła PZW w Busku oraz Sebastian Yuseinow z koła Kielce 1 i Aleksander Błaszczyk z Koła Małoszówka w Kazimierzy Wielkiej) wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Rzutowych Młodzieży „Pierwszego Kroku”, które odbyły się w Łasinie koło Grudziądza. Na starcie stanęło 40 młodych zawodników z 10 ośrodków z różnych stron Polski. Podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe; do 10, do 12 i do 15 lat.

          Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Chwastek (okręg Katowice).

         Doskonale w zawodach spisali się nasi zawodnicy, potwierdzając po sukcesach reprezentantów okręgu kieleckiego PZW na niedawnych mistrzostwach Polski i świata, że również w najmłodszych kategoriach wiekowych należymy do najlepszych w kraju.

          Nasi reprezentanci mimo młodego wieku zdominowali najstarszą kategorię wiekową do 15 lat, zajmując całe podium!  Zwyciężyła 13-letnia Natalia Kolarz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju z rekordem życiowym i najwyższym wynikiem całych zawodów – 216,865 pkt w 3-boju spinningowym, na co złożyło się 76 pkt na 100 możliwych w Arenbergu, 75 na 100 w skishu i 43,91 metra w rzucie na odległość. Drugie miejsce zajął również Sebastian Yuseinow (207,235 pkt), a trzecie Alicja Kucięba (204,40 pkt). Wśród 12-latków zwyciężyła niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie Karolina Kolarz, 11-letnia siostra Natalii. Uzyskała ona 64 pkt w Arenbergu, doskonałe 70 pkt na 100 w skishu spinningowym i 43,74 m na odległość, czyli łącznie – 199,61 pkt, co było czwartym wynikiem całych zawodów i nowym rekordem życiowym naszej młodej zawodniczki. Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Mirek z Katowic i Natalia Puślecka z Poznania.

          W tej samej kategorii nieźle spisał się również 11-letni Aleksander Błaszczyk zajmując V miejsce (115,27 pkt w 3-boju), co jak na debiut w zawodach ogólnopolskich również jest dobrym wynikiem.

          Wśród najmłodszych nie mieliśmy swoich reprezentantów. W tej kategorii zwyciężył Marcin Frank z Katowic, przed Fabianem Babeckim ze Świecia i Michałem Welkiem z Łasina.

          Zdobywcy czołowych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali za swoje wyniki puchary, medale, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, a także pamiątkowe statuetki przygotowane na zakończone na początku września w Szamotułach mistrzostwa świata seniorów w wędkarstwie rzutowym.

          Organizatorzy zawodów – okręg PZW w Toruniu i koło PZW w Łasinie – zadbali również o stronę rozrywkowo-edukacyjną imprezy. Wszyscy uczestnicy zawodów zwiedzili położony w miejscowości Grzmięca na Pojezierzu Brodnickim ośrodek restytucji jesiotra ostronosego, tj. rodzimego gatunku jesiotra, który wyginął w Polsce bardzo niedawno, bo w połowie lat 60-tych XX wieku. Wszyscy podziwiali jesiotry ostronose, syberyjskie, a także lipienie, świnki i inne ryby w różnych stadiach rozwoju. Największe wrażenie zrobiły oczywiście największe egzemplarze tarlaków, mające po 20 i więcej kilogramów. Uczestnicy zawodów rzutowych w Łasinie z ciekowością obejrzeli również Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarska zlokalizowany również w Grzmięcy, co umożliwiło poznanie historii rybołówstwa i wędkarstwa poprzez prezentację sprzętu wędkarskiego i rybackiego, urządzeń połowowych i dawnych zdjęć. Zakwaterowanie i wyżywienie miało miejsce na terenie pełnego atrakcji, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, ośrodka wypoczynkowego Casus nad jeziorem Zamkowym.

          Udział trójki młodych reprezentantów okręgu kieleckiego PZW pochodzących z Buska-Zdroju, a także ich trenera w zawodach „Pierwszy Krok” w Łasinie, możliwy był dzięki dotacji otrzymanej przez Okręg PZW w Kielcach od Gminy Busko-Zdrój w ramach realizacji zadania publicznego – rozwijania i upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i kobiet gminy Busko-Zdrój w dziedzinie castingu (wędkarstwa rzutowego)

.         Start pozostałej trójki naszych dotychczasowych i – mamy nadzieję – również przyszłych reprezentantów na ogólnopolskich olimpiadach młodzieży w sportach  wędkarskich, sfinansowany został ze środków Komisji Młodzieżowej Okręgu PZW w Kielcach.

          Opiekunem całej szóstki naszych zawodników był trener kadry okręgu kieleckiego PZW w dyscyplinie rzutowej - Jacek Kuza z koła PZW w Busku-Zdroju.

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty